Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Canım yanıyor,ruhum acıyor,boğuluyorum (1 Kullanıcı)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm.

YA RABBİM
CANIM YANIYOR,RUHUM ACIYOR,BOĞULUYORUM

İNSANLARIN RİYAKARLIKLARINDAN, VURDUM DUYMAZLIKLARINDAN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ OLMADIKLARINDAN HER ŞEYİ BAŞKALARINDAN BEKLEMELERİNDEN YARDIMLAŞMANIN, DÜRÜSTLÜĞÜN MANEVİ DEĞERLERİN GİDEREK AZALMASINDAN, SEVGİNİN, SAYGININ YAPMACIK BOYUTLARA ULAŞTIĞINDAN, YAPILAN BİR İŞİN GERÇEKTEN SENİN RIZANI KAZANMAK İÇİN YAPTIĞINI SÖYLEYEN KİŞİLERE DAHİ İNANILMADIĞINDAN ONUN ALTINDA MADDESEL MENFAAT ARANDIĞINDAN GERÇEKTE MENFAAT OLDUĞUNU AMA ONUN SADECE SENİN YÜCE ZATINDAN İSTENDİĞİNİ ANLAYAMAYACAK KADAR DÜNYA NİMETLERİNE ŞARTLANMIŞLARDAN

t.yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam. çok güzel dile getirmişsin hayatı,her şeyi öztlemişsin eline yüreğine sağlık.allah razı olsun.demek ki böyle hisseden ve bu dünyanın durumdan rahatsız olan insan sayısı az değil!ama dua ve rabbime yönelmek her şeyin ilacı,sende öyle yap inşallah.allah hepimize huzur sağlık sıhhat ve afiyet nasip etsin inşallah.

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
Bu bölümde niyetim kişileri değil kişilikleri ele almak.

Görebildiğim kadarı ile dinimizin temel taşlarını teşkil etmesi gereken bazı hal ve hareketleri yerine getirmemiz gerekirken sadece lafta kaldığı, gerekli olgunluğa erişemediğimizden çoğu konularda hüsrana uğranıldığı, devamlı huzursuzluktan dolayı bir arayış içerisine girmekteyiz. Aslında yapılması gerekenler çok basit bildiklerimizi icraata döktüğümüzde alacağımız haz bizlere bu dünya ve ebedi hayat için gerekli olan güzellikleri verecektir.
Bakıyorum insanların yüzlerine, ne yapmak istediklerini anlamak için ama anlaşılmıyor, hareketlerine bakıyorum tanıdık tanımadık, derinliklerine inmeye çalışıyorum, belki anlarım diye "Fikirle zikir bir olmalı" sözünden yola çıkarak fikirler çoğu zaman sadece ağızdan çıkan kelam olarak kalıyor yapılması gereken zikir yok oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt