Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Canım kızım...... (1 Kullanıcı)

dilegimm

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHım razı olsun sizden benim kızımda kapandı bu yazıyı bende kızıma okutacağım.

mir_erhan

Moderator
Sokağa Çıkarken Anneciğim
Başın örtülü ama tunik pantolonlu olma!
Başın örtülü ama ince çorap, kısa etekli olma!
Başın örtülü ama çiçek bahçesi gibi rengârenk olma!
Başın örtülü ama kaşın gözün boyalı ama!
Başın örtülü ama yollarda kahkaha atanlardan olma!
Başın örtülü ama sürekli sağa-sola dönüp bakanlardan olma!
Başın örtülü ama daracık kıyafetli olma!
Başın örtülü ama sokakta bağıra bağıra konuşanlardan olma!

Başında taşıdığın hazinenin hakkını veren en değerli bir muhafız olmanı Rabbinden diliyorum, Meleğim.
Seni muhafaza edenin istediği gibi kendini muhafaza et can kızım.

Allahcc razı olsun kardeşimiz...
.....

....

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı

Pakistanlı müslüman kardeşlerimizin kıyafeti neden olmuyormuş???
Diğer denilenler ise edep , adap meselesinden tek, tek saymanın anlamı yoktu...
Yahu az sabredin, yahu az mühlet verin eleştirip durmayın Allah aşkına, müslüman , müslüman kardeşini önce sevin
Eleştiri okları ile kimse adam olmaz bunu bilin...doğrusunu deyin artık , bırakın gerisini , insan olan düzeltsin bulsun..
Hep kadınlar eleştirilir ama erkekler istediği gibi gezer? bu ne?? onlara yok mu? edep? tesettür ? evet beyler ne o dar pantalonlar, sahi şimdi moda düşük bel , neresi görünüyor edep yahu ama demezler...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimiz bizden nasıl örtünmemizi istiyor ise o şekilde örtünmeli, tebliğimizi de tavizsiz o şekilde yapmalıyız..
Kimse kimsenin ne olacağını bilemez.. Hidayet Rabbimizdendir.
Bize düşen en iyi biçimder anlamak, anlatmak, ayet ve sahih hadisler ışığında doğru şekilde tebliğ edebilmektir. Evet yeni örtünen kardeşlerimiz için belki de nefsi açıdan zor olacaktır.
Fakat Rabbimizin bizden istediği nedir? Gerçek tesettür nedir? Bunu çok iyi anlamak lazım..
Her zaman söylediğimiz gibi başı örtmekle tesettür olmuyor. Niyetimiz eleştirmek değil de belki bir nebze de olsa hanım kardeşlerimizin doğru tesettürü anlayabilmelerine vesile olabilmektir..
Yazıda sayılanların hemen hemen hepsi hadis-i şeriflerle sabittir. Bize düşen de bunları örtünen örtünmeyen kardeşlerimizin bilmesine anlamasına vesile olabilmektir.
Bu devirde erkeklerin çetin sınavı kadınlardır. Bu sınavı bizim tesettürümüzden de zordur emin olun..
Harama bakmama durumu gittikçe zorlaşıyor.. Nefs konusunda Rabbim yardımcıları olsun..
RABBİM hepimize farkındalık, idrak nasip etsin..Nefs ve şeytanın şerrinden muhafaza eylesin..
Acele etmemiz gerekir hala hayattayken bazı şeyler için.. Geç olmadan.. Rabbim cuma günü hürmetine dualarımızı kabul eylesin.. Amiin..

BENİDE AFFET

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm,ben aranıza yeni katıldım,asla kapanmayı istemezdim,tesadüfen busiteyi keşfettim,sizlerin burdaki yorumlarınz ve eşiminde isteği üzre aniden kapandım,kendimi daha huzurlu hissediyorum,namazlarımıda kılıyorum çok şükür,allah hepinizden razı olsun...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm,ben aranıza yeni katıldım,asla kapanmayı istemezdim,tesadüfen busiteyi keşfettim,sizlerin burdaki yorumlarınz ve eşiminde isteği üzre aniden kapandım,kendimi daha huzurlu hissediyorum,namazlarımıda kılıyorum çok şükür,allah hepinizden razı olsun...

Ve aleykum selam ve rahmetullah.. Öncelikle hoş geldiniz aramıza..
Üyeliğiniz hayırlı ve daim olsun inşaALLAH..
MaşaAllah.. Rabbim mübarek eylesin.. Hayırlı olsun..
Eşinizden ve sizden razı olsun..
Örtü.. Hem iç huzurumuz, hem de dış huzurumuz..
Rabbim bu huzuru üzerin/mizden eksik etmesin..
Rabbim yaptığınız tüm ibadetleri kabul eylesin..
Aşkla, coşkuyla, ihlas ve ihsan üzere yapmayı size ve cümle mümin kardeşlerimize nasip eylesin..
Rabbim tesettürü ruh ve bedenimizle hissetmeyi, hakkıyla örtünmeyi nasip etsin her birimize...

BENİDE AFFET

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam ve rahmetullah.. Öncelikle hoş geldiniz aramıza..
Üyeliğiniz hayırlı ve daim olsun inşaALLAH..
MaşaAllah.. Rabbim mübarek eylesin.. Hayırlı olsun..
Eşinizden ve sizden razı olsun..
Örtü.. Hem iç huzurumuz, hem de dış huzurumuz..
Rabbim bu huzuru üzerin/mizden eksik etmesin..
Rabbim yaptığınız tüm ibadetleri kabul eylesin..
Aşkla, coşkuyla, ihlas ve ihsan üzere yapmayı size ve cümle mümin kardeşlerimize nasip eylesin..
Rabbim tesettürü ruh ve bedenimizle hissetmeyi, hakkıyla örtünmeyi nasip etsin her birimize...

hoşbulduk,ALLAH razı olsun eğer aklımı yitirmezsem ömrümce artık bundan sonra böyle yaşıycam inşallah,sadece boşa geçirdiğim yıllarıma ağlıyorum ALLAH ımı dara düşünce hatırladım yalvardım hep dünya işleri için onu unuttuk,nasıl affedicek beni yüzüm yok utanıyorum inşALLAH benide bu aciz kulunu ve ona inanan bütün kullarınıda affeder .

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
hoşbulduk,ALLAH razı olsun eğer aklımı yitirmezsem ömrümce artık bundan sonra böyle yaşıycam inşallah,sadece boşa geçirdiğim yıllarıma ağlıyorum ALLAH ımı dara düşünce hatırladım yalvardım hep dünya işleri için onu unuttuk,nasıl affedicek beni yüzüm yok utanıyorum inşALLAH benide bu aciz kulunu ve ona inanan bütün kullarınıda affeder .

Amiin. Rabbim cümlemizden razı olsun..
İnşaAllah.. Rabbim cümlemize O'na (celle celaluhu) layık kul olabilmeyi, Resulune layık ümmet olabilmeyi nasip etsin..
Hala hayattaysak hiç bir şey için geç değil.. Rabbimiz'in rahmet ve merhameti sınırsız.. Tevbe kapısı açık..
Bize düşen iş işten geçmemişken bu kapıya yönelmek.. Rabbimizin affedeceğini ümit etmek..
Ömrümüzün geri kalanını Rabbimizin razı olacağı bir kul olarak, O'nun (celle celaluhu) yolunda sarfetmek..
Rabbim yolumuzu sabit eylesin.. İmanın tadı bambaşka.. İman Rabbimizin lutfettiği en büyük nimetlerden..
Rabbimize ne kadar şükretsek azdır.. Güzel duanıza da yürekten kocamaan amiinler olsun..

mir_erhan

Moderator
Allahcc razı olsun kardeşimiz...
.....

....

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Sokağa Çıkarken Anneciğim
Başın örtülü ama ince çorap, kısa etekli olma!
Başın örtülü ama çiçek bahçesi gibi rengârenk olma!
Başın örtülü ama kaşın gözün boyalı ama!
Başın örtülü ama yollarda kahkaha atanlardan olma!
Başın örtülü ama sürekli sağa-sola dönüp bakanlardan olma!
Başın örtülü ama daracık kıyafetli olma!
Başın örtülü ama sokakta bağıra bağıra konuşanlardan olma!

Başında taşıdığın hazinenin hakkını veren en değerli bir muhafız olmanı Rabbinden diliyorum, Meleğim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt