Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ÇANAKKALE ZAFERİ SIRASINDA YAŞANMIŞ BİR OLAY!!! (1 Kullanıcı)

lana

Kayıtlı Kullanıcı
Kocadere köyünde büyük bir “ Sargı Yeri ” kuruluyor. Kimi Urfalı , kimi Bosnalı , Kimi Adıyamanlı , Kimi Gürünlü, Kimi Halepli çok sayıda yaralı getiriliyor...

Bunlardan biri Çanakkale Lapsekinin Beybaş Köyündendir ve yarası oldukça ağırdır. Zor nefes alıp vermektedir. Alçalıp yükselen göğsünü biraz daha tutabilmek için komutanının elbisesine yapışır. Nefes alıp vermesi oldukça zorlaşır ama tane tane kelimeler dökülür dudaklarından.

" Ölme ihtimalim çok fazla... Ben bir pusula yazdım... Arkadaşıma ulaştırın..."
Tekrar derin nefes alıp, defalarca yutkunur:
" Ben...Ben köylüm Lapseki' li İbrahim Onbaşından 1 Mecit borç aldıydım...Kendisini göremedim. Belki ölürüm. Ölürsem söyleyin hakkını helal etsin "

" Sen merak etme evladım " der Komutanı, kanıyla kırmızıya boyanmış alnını eliyle okşar. Ve az sonra komutanının kollarında şehit olur ve son sözüde " söyleyin hakkını helal etsin " olur...

Aradan fazla zaman geçmez. Oraya sürekli yaralılar getiriliyor. Bunlardan çoğu daha sargı yerine ulaştırılmadan şehit düşüyor. Şehitlerin üzerinden çıkan eşyalar, künyeler komutana ulaştırılıyor. İşte yine bir künye ve yine bir pusula. Komutan göz yaşlarını silmeye daha fırsat bulamamıştır. Pusulayı açar, hıçkırarak okur ve olduğu yere yığılır kalır. Ellerini yüzüne kapatır, ne titremesine nede göz yaşlarına engel olamaz :

"Ben Beybaş Köyünden arkadaşım Halil'e 1 mecit borç verdiydim. Kendisi beni göremedi. Biraz sonra taarruza kalkacağız. Belki ben dönemem. Arkadaşıma söyleyin ben hakkımı helal ettim."

Alıntıdır...B)B):(:(

fidan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÇANAKKALE ZAFERİ SIRASINDA YAŞANMIŞ BİR OLAY!!!

allah razı olsun ablacım çok güzeldi filimlerden kitaplardan okudumuz gördüğümüz kadarıyla eskiden savaşta harb edileceği an allah allah diye saldırılırdı onu zikrederek din uğruna vatan namus uğruna şehit olmak ne güzel dir şimdi ise tek düğmeye basılıyor ve bir şehir yok oluyor ne allah allah sesleri ne besmele rabbim yardımcımız olsun cephelerdeki namus bekçilerimizi korusun iman üzere ölmeyi nasip etsin cümlemize a.e.o.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

Allahım razı olsun gönlü güzel kardeşim..çok hüzünlü..rabbim yanına kul hakkı ile gitmeyen kulalrından eylesin..rabbim tüm şehitlerimizin ailelerine sabır ihsan eylesin.selam ve dua ile.

tuncay147

Kayıtlı Kullanıcı

eğdada layık bir nesilmiyiz acaba bu günki türkiye içinmi şehit oldu o cengsverler başı kapalı kardeşim devlet okuluna girmesin diemi?

lana

Kayıtlı Kullanıcı

SAOLASINIZ KARDEŞLERİM ÇOK MUTLU ETTİNİZ YORUMLARINIZLA ÇOK DOĞRU FİDAN KARDEŞİM ÇOK GÜZEL ANLATMIŞINIZ TUNCAY KARDEŞTE ÖLE GÜLER ABLAM AMİN İNŞAALLAH HEPİNİZE ÇOK TŞKLER ALLAH'A EMANET OLUN İNŞAALLAH SELAMETLE KALIN...B)

sumeyra_

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardesim çok güzel bir hikaye..

lana

Kayıtlı Kullanıcı

saolasınız kardeşim Allah cümlemizden razı olsun inşaAllah selametle kalın...B)

aise_sahra

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun kardeşim çok güzel bi hikaye bunu bize ulaştıran ellerin dert görmesin selam ve dua ileB)B)B)

lana

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleyküm kardeşim ne demek siz saolun Rabbim tüm müslümanlardan razı olur inşaAllah selametle kalın ...B)

beadgirl

Kayıtlı Kullanıcı

teşekkürler kardeşim çok güzeldi ellerine sağlıkB)B)B)

lana

Kayıtlı Kullanıcı

siz saolun kardeşim ben tşk ederim selametle kalın...B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt