Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

buyurun Erkan Paşa'ya (1 Kullanıcı)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm;

Erkan paşa'köftesinin tarifini sizin için veriyorum erkan paşa köfteside çok nefis Aç olanlar vardır bunun için resimi yok kolay gelsin afiyet olsun:D:D:DErkan paşa duymasın

Malzemeler

1 kilo köftelik kıyma
2 dilim ekmek
2 yumurta
2 patates
1 çorba kaşığı margarin
1 çorba kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri
1 bardak süt
tuz ve karabiber

Yapılışı

Kıymaya ıslatılmış ekmek içi, yumurta, tuz ve karabiber ilave edilerek iyice yoğrulur. Patatesler haşlanır, soyulur, başka bir kapta ezilir, süt ve margarin ilavesiyle püre haline getirilir. Kaşar ilave edilir. Karıştırılır. Yoğrulmuş köfte hamurundan iri ceviz büyüklüğünde parçalar koparılarak ortası yanlara doğru oyularak enginar çanağı haline getirilir. Hazırlanmış püre kaşıkla ortalarına doldurulup yağlanmış tepsiye dizilir. Yarım saat fırında tutulur. Köftenin ortasındaki püre pembeleşince olmuş demektir. Afiyet olsun.:D:D:D:D

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
RE: buyurun Erkan Paşa'ya

Not= Bu köftenin üzerine [big]Ahududu Şurubu [/big]iyi gider Afiyet olsun:D:D:DÇok kolay

Malzemeler

1 kilo ahududu
1 kilo şeker

Yapılışı

Ahududu iyice temizlenip yıkanır. Çukur bir kaba konur. Üzerine bir kilo kesme şeker ilave edilir. Şekerin erimesi meyva suyunun çıkıp halli için iki saat tel ile karıştırmaya devam edilip bırakılır. Üç gün sonra şeker erimiş ve şurup olmuş durumda görülür. O zaman, önce süzgeçten, sonra ikinci bir ince süzgüden geçirilip şişelere boşaltılır. Mantarlanır, mumlanır. Şişeler serin bir yerde ters konarak saklanır.

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞİM SENİNDE BU YEMEK BİLGİLERİN OLMASA AÇ KALDIK DEMEKTİR.SAĞOLASIN.BU KONULARDA BECERİKLİSİN HERHALDE.BENİM YOKTUR ÖYLE HÜNERLERİM.HAA YUMURTA KIRARIM BAK...SELAMETLE...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

ATA_11 yazdı:
KARDEŞİM SENİNDE BU YEMEK BİLGİLERİN OLMASA AÇ KALDIK DEMEKTİR.SAĞOLASIN.BU KONULARDA BECERİKLİSİN HERHALDE.BENİM YOKTUR ÖYLE HÜNERLERİM.HAA YUMURTA KIRARIM BAK...SELAMETLE...

Selamünaleyküm;

yok abi merak etme aç kalmazsın yenğem seni aç bırakmaz.. olurda bir ihtimal olursa buyur gel yemekleri yiyeyim ilk günkü gibiler bayatlamazlar eeee nede olsa ben yaptım :D:D:D

derya_derya

Kayıtlı Kullanıcı

BU TARİF BİRAZ HÜNKAR BEĞENDİYEDE BENZİYOR GALİBA..EVET ABİM SENİN MAŞALLAHIN VAR.YENGE YAŞADI VALLA:D:D:D:DONA DA YAPARSIN ARTIK:D:D

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ABİ HAYIRDIR BAKIYORUM DA EVLENMEDEN BAŞLADIN KILIBIKLIĞA.NE OLDU YENGE HANİM MUTFAK İŞİNİ SANAMI DEVRETTİ.:D:D

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

derya_derya yazdı:
BU TARİF BİRAZ HÜNKAR BEĞENDİYEDE BENZİYOR GALİBA..EVET ABİM SENİN MAŞALLAHIN VAR.YENGE YAŞADI VALLA:D:D:D:DONA DA YAPARSIN ARTIK:D:D

Yok be kardeşim evlenmeden önce emekli olmayı düşünüyorum. Hünkar beğendi başka ben bunu Erkan kardeşimiz için yaptım ellerimle hemde :D:D:D:D

:|

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
S.A ABİ HAYIRDIR BAKIYORUM DA EVLENMEDEN BAŞLADIN KILIBIKLIĞA.NE OLDU YENGE HANİM MUTFAK İŞİNİ SANAMI DEVRETTİ.:D:D

Aleykümselam;

Daha anlaşma yapmadım anlaşma beyanı hazırlayacağım inşAllah yeri geldimi kılıbıkta olucaz, ölçüde olsada :D:D:DAma deminde dediğim gibi bu mevzuda evlilikten önce emekliliğim doluyor yaşasın :D:D:D

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
meftun61 yazdı:

Aleykümselam;

Daha anlaşma yapmadım anlaşma beyanı hazırlayacağım inşAllah yeri geldimi kılıbıkta olucaz, ölçüde olsada :D:D:DAma deminde dediğim gibi bu mevzuda evlilikten önce emekliliğim doluyor yaşasın :D:D:D

ABİ; ÖMER(SÖZLÜM) BÖYLE GÜZEL YEMEK YAPSAYDI ONU EMEKLİ ETMEYİ ASLA DÜŞÜNMEZDİM.ABİ BU ARADA BİŞEY DAHA KADINLAR BAZI KONULARDA GENELDE AYNI DÜŞÜNÜR.:D:D:D

derya_derya

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
derya_derya yazdı:

Yok be kardeşim evlenmeden önce emekli olmayı düşünüyorum. Hünkar beğendi başka ben bunu Erkan kardeşimiz için yaptım ellerimle hemde :D:D:D:D

ABİM BU TARİFLERİ EŞİNE DE YAPIP YEDİRMELİSİN BENCE.ERKEKLER HEP AYNI ŞEYİ YAPIYORLAR.EVLENMEDEN ÖNCE GÜZEL GÜZEL YEMEKLERİ YAPIYORLAR EVLENDİKTEN SONRA SANKİ HİÇ YEMEK YAPMAMIŞLAR GİBİ DAVRANIYORLAR.ŞIMARMAZLAR KORKMAYIN AKSİNE EŞİMİZ BİZE ÖZEL Bİ YEMEK YAPINCA BİZ HANIMLAR MEMNUN OLURUZ VE SÜREKLİ İSTEMEYİZ.BUNLAR MUTLULUK VERİCİ ŞEYLERDİR BENCE..

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

derya_derya yazdı:
aska mecnun yazdı:
derya_derya yazdı:

ABİM BU TARİFLERİ EŞİNE DE YAPIP YEDİRMELİSİN BENCE.ERKEKLER HEP AYNI ŞEYİ YAPIYORLAR.EVLENMEDEN ÖNCE GÜZEL GÜZEL YEMEKLERİ YAPIYORLAR EVLENDİKTEN SONRA SANKİ HİÇ YEMEK YAPMAMIŞLAR GİBİ DAVRANIYORLAR.ŞIMARMAZLAR KORKMAYIN AKSİNE EŞİMİZ BİZE ÖZEL Bİ YEMEK YAPINCA BİZ HANIMLAR MEMNUN OLURUZ VE SÜREKLİ İSTEMEYİZ.BUNLAR MUTLULUK VERİCİ ŞEYLERDİR BENCE..

hiç yapmam demedim ki kardeşim ölçüde olur dedim inşAllah merak etmeyin siz, "Erkeğen kalbine giden yol miğdesinden kadının kalbine giden yolda erkeğin eşine itaat etmesinden" geçer bunun bilinçindeyim ben merak etmeyin siz selametle:p

abdullah usame

Kayıtlı Kullanıcı

PAYLAŞIMLARIIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. CUMANIZ MÜBAREK OLSUN. B)B)B)

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
S.a...

Olsada Yesek..
Paylaşiminiz Için Tşk...
Selametle...

Sweet-S

Kayıtlı Kullanıcı
Ben resim görmeden nasil yapicami bile bilmemki :) hayirli cumalar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt