Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bursada ikamet etmekte olan tüm dostlarımıza duyurulur.. (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MÜLAKİ

Kayıtlı Kullanıcı
21 aralık pazar günü dikkaldırımda hilal düğün salonun da tasavvuf konulu konferansımız yapılacaktır inaşllah.

Sizleride aramızda görmekten memnuniyet duyarız yanınızda gelirken sadece abdestinizi alıp geliniz ve istediğiniz kadar misafirinizide getirebilirseniz

allahı konuşup ona yol alacağız inşallah...

Saat 13:00 da başlayacaktır.....

Dizayn

Kayıtlı Kullanıcı
Kendi Mürşidimizi Kendimiz Seçeriz,

SONUÇ OLARAK KİMSE SİZİ GEL BANA,BİZE TABİ OL DİYEMEZ SİZDE KİMSEİYİ BİR YERE ZORLA GÖTÜREMEZSİNİZ. BİLMİYORUM BİR ŞEYİ FARK ETTİNİZMİ..

Sabah sabah yine başladınız mı ne oldu :)

Makascılar cemaati sağ ve sol kurlardan mı saldırmaya başladı

Hey hayt! İster düzine düzine, ister deste deste gelin farketmez.

Biz buradayız 7/24 saat acil servis gibi

O açtığın tüm konular MAKASCILAR cemaatinin savundukları ve MEZHEPSİZLİK kokan konulardır.

Buradaki kişileri saf sanmayasın sakın. Tamam mı,

şimdi diğer konularını aç, biraz Tasavvufdan tarikattan falan bahsedersen belki yutturursun birkaç konu, sonrada aferin alırsın :)

Hilal düğün salonu, Hilal Tv falan gidiyorsun böyle güzel :)

Vesselam, veddua.

MÜLAKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Allah bize uzun ömür versin ...
Görüşelim kardeşim...

Islam bir indi bir olarak kıyamete erişecek

eğer mezhep hak olsaydı eşari ve maturadiden önce
hz ebubekir hz ömer hz ali hz osman başlatırdı...

O zaman bana açıkla bakalım

allaha kul olan iki mezhep neden bir birinin kanını döküyor

neden allah benim dinimde fırkalara ayrılmayın diyor...

Evet cevabınızı bekliyorum ...

Kalp kıranın namazı olmaz diyor yunus .

Siz yunustan dahamı yakınsınız bir şeylere acaba yakınsanız onun gibi anlatın allahı

hadi anlatın bakalım bişeyler

görüyorum ki aciz aciz yazıyorsunuz öyle şeyler...

şurada benim sorularım var cevap ver bakalım
kur an ayetleri ile...

Dizayn

Kayıtlı Kullanıcı
Bu arada aklımada gelmişken sorayım dedim, Bu "Allahın üniversitesi" universityofallah ile bir alakası var mıdır?

M İ H R Hazretleriyle bir alakanız var mı?

MÜLAKİ

Kayıtlı Kullanıcı
SÖZÜM ONA İSLAMİ YAŞAMDAN BAHSEDİLİYOR....

SÖZÜM ONA KUR ANİ HAYATTAN BAHSEDİLİYOR...

SÖZÜM ONA SÜNNET ÖRNEĞİ YAŞAMDAN BAHSEDİLİYOR...

YAZILIYOR ÇİZİLİYOR.............

KUR AN ASILI KALMIŞ DUVAR DA HERKES BİR HABER.....

SORUYORUZ SİZE

ALLAHA ULAŞMAK FARZMIDIR?

ALLAHA NASIL ULAŞILIR?

SIRATI MÜSTAKİM NEDİR?

SIRATI MÜSTAKİM ÜZERİ NASIL OLUNUR?

SEYRİ SULUK NEDİR?

SEYRİ SULUK NEREDE GEÇER?

ALLAHIN YARDIMI OLMADAN SEYRİ SULUK YAPILABİLİRMİ?

NEFS TEZKİYESİ FARZ MIDIR?

NEFS NASIL TESKİYE OLUR?

İSLAM 7 SAFHA 4 TESLİMMİDİR ?

4 TESLİM FARZMIDIR?

URVETİL VUSKA NEDİR?

MÜRŞİD KİMDİR?

MÜRŞİDE TABİYET FARZMI?

MÜRŞİDE NASIL ULAŞILIR?

MÜRŞİDİN YAŞAMASI FARZMIDIR?

KUL KENDİ MÜRŞİDİNİ KENDİSİMİ SEÇER?

MÜRŞİDİN TAYİNİ ALLAHA SORULMALIMIDIR?

ZİKİR FARZMIDIR?

ZİKİR NEDEN GEREKLİDİR?

ZİKİR EN BÜYÜK İBADET MİDİR?

ULUL ELBAB KİMLERDİR?

İRŞAD OLMAK NASIL OLUR?

İRŞADA MEMUR VE MEZUN YETKİSİ NASIL VERİLİR?

CEHHENNEMDEN ÇIKIŞ VARMIDIR?

SIRAT KÖPRÜSÜ VARMIDIR?

TAKVA NEDİR?

TAKVAYA NASIL ULAŞILIR?

AMENU OLMAK NEDİR?

Abd OLMAK NEDİR?

AMİLÜSSALİHAT NEDİR? NELER İLE OLUR?

AHD NEDİR?

MİSAK NEDİR?

YEMİN NEDİR?

RUH TESLİMİ FARZMIDIR?

VECH(FİZİK VUCUD TESLİMİ) FARZMIDIR?

NEFS TESLİMİ FARZMIDIR?

İRADE TESLİMİ FARZMIDIR?

İSLAMIN ŞARTI 5 MİDİR?

İSLAMIN 5 ŞARTINI YERİNE GETİRMEK CENNETE GÖTÜRÜRMÜ?

MADEM İSLAM ÜLKESİYİZ NEDEN ZİLLET VE REZALET DİZ BOYU?

MADEM KUR ANA UYGUN BİR HAYAT SÜRÜYORUZ GÜYA NEDEN İNSANLAR;

ÇILDIRMIŞ ,MUTSUZ,ÇARESİZ,PSİKOLOGLARA MUHTAÇ?

ALLAHIN İNDİNDE DİN Mİ YOKSA DİNLERMİ VARDIR?

MEZHEPLER UYGUNMUDUR?

MEZHEPLER UYGUN İSE NEDEN HZ MUHAMMEDİN ÖLÜMÜNDEN 200 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI?

ALLAH FIRKALAR AYRILMAYIN BENİM DİNİMDE BÖLÜNMEYİN DEMİYORMU?

MADEM MEZHEPLER İSLAMA UYGUN NEDEN KAN DÖKÜLÜYOR?

MÜMİNİN MÜMMİNE ZULM ETMESİ HAKMIDIR?

MEZHEPLER İSLAMA UYGUN İSE NEDEN HER MEZHEP KENDİ İÇİNDE İBADET EDİYOR NEDEN İBADET HANELER ORTAK DEĞİL?

İSLAM TESLİMİYET DEĞİLMİDİR, BİR OLMAK DEĞİLMİDİR?

ALLAHIN DİNİNDE REFORM OLURMU?

BUGUNUN DİN ALİMLERİ BİZİ NEREYE SÜRÜKLÜYOR?

BUGUNUN İLAHYAT PROF LARI MADEM İSLAM KONULARINDA MERTEBE VE MAKAM SAHİPLERİ İSE TAKVA CA ÜSTÜN İSELER NEDEN EVLİYA MAKAMINA ERİŞEMİYORLAR?

NEDEN TÜM EVLİYA ULLAH ÖLÜM SİZE GELMEDEN ÖLÜN DİYOR?BUN DAN MANA NEDİR?

RUH BEDEN DEN ÇIKARSA İNSAN ÖLÜRMÜ?

RUH ALLAHIN EMANETİ DEĞİLMİDİR?

RUHUN CEHENNEM VE CENNETİ YAŞAYACAĞI DOĞRUMUDUR?

RUH ALLAHIN ÜFÜRDÜĞÜ ÖZ NEFESİ RUHU İSE ONU CEHENNEMDE YAKARMI?

HADİ SEVGİLİ DİZAY KARDEŞİM

BU SORULARIMA ALLAHIN AYETLERİ İLE CEVAP VERİNİZ BAKALIM TEK TEK ...
BUYRUN....İNŞALLAH

KİM NEREYE GİDER O BELLİ OLMAZ ...

Dizayn

Kayıtlı Kullanıcı
İlk ben sordum ve soruma karşılık olarak cevap vermenizi bekliyorum.

M İ H R Hazretleriyle bir bağlantınız var mı?

MÜLAKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Ayrıca burda bulunan insanlara saf ve sayre cümlelerle hitebetiniz sizin ne derce islamı yaşadığınızıda bize gösteriyor ...

Madem bu sitenin müdavimi ve sahiplenicisi iseniz önce mütevazilikle yaklaşın ki bizi kendinize çekesiniz.bu konuda peygamberimzi örnek almanızı öneririz eğer ben taifliysem sen de müslümansan mütavazi davranmak zorunda olup beni kazanmak sizin boynunuza borçdeğilmidir

buyrun efendim kazanın beni lütfen ...

MÜLAKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Evet var

allaha sordum oda beni ona götürdü allaha sorup cevap bulduğum bir şeyde kulun fikri ile mi döneceğimi sanıyorsunuz.

MÜLAKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Allaha ulaşmayı diledik allahtan mürşidmizi hacet namazı ile sorduk
o da bize mürşidiniz

imam iskender ali mihr dir dedi

rüyalarımıza bizzat kendisini yolladı ve ders verdiriyor..

Dizayn

Kayıtlı Kullanıcı
Sn. Mülaki, insanların tabirde bulunduğunuz gibi kimse o derecede değildirler. Burada en safı varsa o da belki benimdir.

Ama şimdi boşuna burada na'me yazıp sabah sabah bağlama çekme.

Çünkü kimin ne olduğu bellidir. Kimin ne yapmaya çalıştığıda bellidir. Kimin ne zaman büyüyüpde islamı yeni anlayıpda dırdır ettiği de bellidir.

İslami reformlar adı altında ZENGİNLERİ kazananlar da bellidir.

Biz ne oyunlar gördük be kardeş, sen belli ki yeni düşmüşsün seni epey bir ateşlemişler. Hatta sana müslümanlık diye Mezhepsizliği öğretmişler, birde birkaç soru sormuşlar, Allahın Ruhu ise cehennemde yanar mı, şu olur mu bu olur mu

Merak etme, hepsinin cevabını veririm sana, yeterki tek dertin bu olsun senin.

Keşke şundan emin olabilseydim, BU CEVAPLARDAN sonra YENİ SORULARLA mı karşılaşacağım YOKSA BÖLÜNME YERİNE BİRLEŞMEYİ Mİ TERCİH EDECEKTİN.

Bana her ne kadar cevap vermesen bile, MİHR Vakfına bağlı biri olduğunu tahmin edebiliyorum.

Allahın Üniversitesi birtek orada var. ve sende cevaplayamadığına göre olabilme ihtimalinin yüksek olduğunu görüyorum.

Keşke kendin mertçe korkmadan söyleyebilseydin.

Neyse, Vesselam, Veddua.

MÜLAKİ

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAMUN ALEYKUM DEĞERLİ KARDEŞLERİM....

GÜNÜMÜZDE ARTIK BİR ÇOK KONUDA OLDUĞU GİBİ MÜRŞİD VE CEMAAT KONUSUNDA DA YOZ DURUMLAR ORTADADIR...

BİR TAKIM GRUPLAR VE TOPLULUKLAR ÇOĞUNLUK SAĞLAMAK VE BEŞERİ HIRSLARI YÜZÜNDEN İSLAMI ALET EDEREK ARSIZCA FAALİYETLERDE BULUNMAKTADIR ...

ALLAHIN BU DURUMLARIN VAR OLACAĞINDAN HABERDER OLMAMASI DÜŞÜNÜLEMEZ ELBETTE ..HAMDOLSUN Kİ BİZİ YARATAN RABBİMİZ ONA KULLUK YOLUNDA BİZE HERŞEYİ SUNMUŞTUR...

ALLAHIN HUZURUNDA YEMİN EDERİZ Kİ BU KONUYU ONUN AYETLERİ IŞIĞINDA AÇIKLAYACAĞIZ İNŞALLAH..

2/BAKARA-256: Lâ ikrâhe fîd dîni kad tebeyyener ruşdu minel gayy(gayyi), fe men yekfur bit tâgûti ve yu’min billâhi fe kadistemseke bil urvetil vuskâ, lenfisâme lehâ, vallâhu semîun alîm(alîmun).
Dînde zorlama yoktur. İrşad yolu (hidayet yolu; Allah’a ulaştıran yol), gayy yolundan (dalâlet yolu; şeytana, cehenneme ulaştıran yoldan) açıkça (ayrılıp) ortaya çıkmıştır. Artık kim tagutu (şeytanı ve şeytana ulaştıran yolu) inkâr edip de Allah’a îmân ederse (mü’min olur, Allah’a ulaştıran yolu tercih ederse), böylece o, (Allah’tan) kopması mümkün olmayan urvetul vuskaya (sağlam bir kulba, mürşidin eline) tutunmuştur. Allah Sem’î’dir, Alîm’dir.

NE DİYOR ALLAH C.C HU BANA AŞK İLE İSTEYEREK GELİN GELİRKEN BENİM DOSTUMA EVLİYAMA BENİM MEMUR VE MEZUN KILDIĞIM MÜRŞİDE TUTUNUN DİYOR..

İSLAMİYETİ KAMİL MANADA YAŞAMAK FARZDIR BU FARZIN OLDUĞU BİR DURUMDA KULUN ALLAHA DANIŞMADAN HAREKET ETMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

ALLAHA HERŞEYİMİZİ HACET NAMAZI İLE SORARIZ VE CEVABI MUTLAKA GELİR..

2/BAKARA-45: Vesteînû bis sabri ves salât(sâlâti), ve innehâ le kebîretun illâ alel hâşiîn(hâşiîne).
(Allah’tan) sabırla ve namazla istiane (yardım) isteyin. Ve muhakkak ki o (hacet namazı ile Allah’a ulaştıracak mürşidini sormak), huşû sahibi olanlardan başkasına elbette ağır gelir.
EVET DEĞERLİ DOSTLAR BU DURUM BU KADAR AÇIK VE NET OLARAK KUR ANDA BEYAN OLMUŞTUR..

SONUÇ OLARAK KİMSE SİZİ GEL BANA,BİZE TABİ OL DİYEMEZ SİZDE KİMSEİYİ BİR YERE ZORLA GÖTÜREMEZSİNİZ. BİLMİYORUM BİR ŞEYİ FARK ETTİNİZMİ..

BU ALLAHA SORMA SAYESİNDE ALACAĞINIZ NET CEVAB SİZİ SAĞLAM VE GÜÇLÜ YAPACAKTIR GİDECEĞİNİZ KİŞİ KONUSUNDA ACABALARINIZ OLMAYACAK ÇÜNKÜ ALLAHA SORDUK VE ÖĞRENDİK İNŞALLAH...

2/BAKARA-46: Ellezîne yezunnûne ennehum mulâkû rabbihim ve ennehum ileyhi râciûn(râciûne).
O (huşû sahipleri) ki; onlar, Rab’lerine (dünya hayatında) muhakkak mülâki olacaklarına ve (sonunda ölümle) O’na döneceklerine yakîn derecesinde inanırlar.

BU İLETİYE KIYMETLİ VAKTİNİZİ AYIRDIĞINIZ İÇİN ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN..

değerli kardeşim ;

sana sunduğum soruların cevaplarını biliyorum biliyorum ve yaşıyorum .önemli olan seninde bilmendir..

bakınız yukarıya anlarsınız daha bir çok şeyi

ama görüyorum ki o kadar korkuyorsunuz ki bizim varlığımızdan okadar mütevazilikten uzaksınız ki benim açtığım konuları kapatıyorsunuz...

demekki sizin kalıplarınız belli eğer bir tasavvufi meziyetiniz varsa buyrun allahın ayet leri ile gelin ...

Dizayn

Kayıtlı Kullanıcı
E benim güzel kardeşim, bak bu hayat dersi gören aciz kardeşin yanılmamış.

Ben senden neden korkayayım sen kimsin? veya SİZ KİMSİNİZ?

MİHR vakfı, Nur TV, Allahın Üniversitesi, Risalet NURLARI

MEHDİ, İMAM, HALİFE, RESUL

Amma marifetli hocanız var yahu 4ü bir arada

3ü bir arada değil yani :)

Tamam kardeşim sizin bilgin bir insan olduğunuzdan şüphem yok.

Ben kimsenin konusunu falan kapatmıyorum yetkim olsaydı kapatmazla kalmaz daha kibar işler yapabilirdim

O yüzden rahat olun yöneticiler halen uyuyor sanırım yoksa bu ikamet adresi falan bursa daveti yasak olduğundan size gerekli bilgilendirmeyi yaparlardı

Vesselam.

MÜLAKİ

Kayıtlı Kullanıcı
değerli insan lütfen bana
mezhepler konusunda söyleyin...

hz muhammed mustafanın (S.A.V) yaşattığı islam kime ne zarar verdiki mezhepler bölündü bu mezhepleri kuranlar kimlerdir ..madem bu mezhepler haktır bu gun neden onların öğretileri bugun insanları zillete götürüyor...

evet neden insanlar mutsuz ...

hadi anlatın ben bir islamdan yanayım peygamberime indiği gibi olandan yana kur anda olandan yana yım ...

eş ari ve maturadi peygam bermiydiler ve ondan sonra gelen allah dostları onlardan alt seviyedemi idiler ki onlarda bir mezhep kurma isteği duymadılar söyleyin .

bir mevlana neden mezhep kurmadı ,bir yunus neden mezhep kurmadı

abdül kadir geylani hz leri neden o kadar üstün mertebedeyken neden bir mezhep kurmadı

tüm evliyalar ölmeden önce ölün diyorlar allaha olan emanetiniz verin diyorlar...

Alem ilmi okuyan, dört mezhep sırrın duyan
Aciz kaldı bu yolda, bu aşka el uramaz
Yunus canını terk et, bildiklerini terk et
Fena olmayan suret, şahına vasıl olmaz
Davi : Savunulan sey
Veli : Amma lakin
Fena : Benliği terkedip yokluk halinde olma

buyrun yunusun şiiri

ve bu ayet
30/RÛM-32: Minellezîne ferrakû dînehum ve kânû şiyeâ(şiyean), kullu hızbin bimâ ledeyhim ferihûn(ferihûne).
(O müşriklerden olmayın ki) onlar, dînlerinde fırkalara ayrıldılar ve grup grup oldular. Bütün gruplar, kendilerinde olanla ferahlanırlar.

değerli kardeşim allah islamiyeti bir bütün olarak indirdi bir peygamber gönderdi ve kur anı da kılavuz kılarak öğretti bundan ötesi laf kalabalığıdır....madem öyle sizin dediğiniz gibi oluyor bu mezhep kavgalarında dökülen kanın vebaline de ortak olacakmısınız...

allaha emanet olun ...buyrun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt