Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Burgutex -The İmam- Kimdir? (1 Kullanıcı)

burgutex

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.proweblabs.com
Selamun aleykum. Şu anda 36 yaşımdayım. Bu 36 seneyi oldukça hareketli yaşamama rağmen bu yaşıma ne çabuk geldiğimi anlayamadım. Yaşamımda 2 büyük insan vardır ki kendileriyle ne kadar beraber olsam doyamazdım; 1995 Eylül ayında babam Necdet Efendiyi, 1996 Mayıs ayında da Mahmud Sami Ramazanoğlu (k.s.) Efendi Hazretlerinin talebesi olan, ehl-i tasavvuf-u Nakşibendi ve maket ustası, İzmirli çok kıymetli Hocam Hacı Tayfur Koyuncuoğlu (k.s.)'nu (kabri Buca Yeni Mezarlık 31. Paftadadır) mana alemine uğurladım. Dünyada minnettar olduğum 3-5 önemli insan daha vardır; Mustafa Açıkgöz, Ahmet Başkaya, kıymetli Hocam Dr.Mehtap Öztekin ve çok kıymetli Hocam Prof.Dr. Ayşe Boşgelmez. Herbirinin benim üzerimdeki hakları ödenmez boyutlardadır. Hepsinden Allah razı olsun. Şu sıralarda Hat ve Tezhip Sanatları ile ilgileniyorum. Bunun haricinde bahçe işleri, web tasarımı, profesyonel model araçlar, araştırma yapma, dış ticaret, bilgisayar dünyası gibi çeşitli ilgi alanlarım mevcut. Bunların pekçoğunda da Allah'a şükürler olsun ki blinçli ve uzman bir düzeydeyim. Şu sıralar dünya alemine kaptırdık kendimizi gidiyoruz. Manevi olarak büyük sıkıntılar var. Yaşadığım kentin manevi hali de maalesef çok kötü. Açıkçası "elimizden geldiği kadarını" yapmakla yetiniyoruz, bu da bizi çok üzüyor.

Kendimi biraz daha tanıtmam gerekirse aşağıda biraz daha detay bulabilirsiniz. Sürçü lisan ettiysem affola.

Burgut'un dünyasına hoşgeldiniz.. Burgut, Özbekçe'de ve bazı Orta Asya Türk lehçelerinde "kartal" demektir. Bu ismi bana üniversitede okurken bir Özbek arkadaşım vermişti. Yaklaşık 1992 senesinden bu yana bu adı kullanıyorum. Aynı zamanda asli fıtratımın ve kulluk bilincimin gereği, elimden geldiğince her ortamda dini hassasiyetimi göstermeye çalıştım.

Ben Bülent Turgut, 1972 senesinde İstanbul'da dünyaya geldim. İzmir ve Manisa illerinde büyüdüm. Ankara Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünü bitirdim. Ankara'da 1991'de bilgisayar kursunu ve 2002 senesinde de website tasarımı kursunu tamamladım. Yorktrade e-Dış Ticaret kursu da dahil birçok kursu ve eğitimi tamamladım. İyi derecede İngilizce, az biraz da Almanca, Arapça, Rusça, İtalyanca, Özbekçe biliyorum. Edebiyat başta olmak üzere birkaç konuda başarılarım ve ödüllerim vardır; TSE (Türk Standartlar Enstitüsü)'nin konulu yarışmasında mansiyon ve NT Kitabevinin Ankara genelindeki yarışmasında 1.oldum. Tiyatro, edebiyat, şiir konulu yarışmalarda eserlerim de yer almıştır.. İzmir'de oturuyorum. 22 Ocak 2008'de evlendim.

Geleneksel Türk el sanatları ile yakından ilgileniyorum. Bilhassa tezhip ve hat sanatı ile.. Elimden geldiğince bu sanatları öğrenmeye ve başkalarına da en azından tanıtmaya çalışıyorum. Bunun haricinde oldukça tutkulu bir Fenerbahçeliyim. İstanbul'da geçirdiğim ilk 8 senem içinde 4 yaşımda iken Ekrem abimin bir Fenerbahçe maçında tezahüratlarına katılarak Fenerbahçeli oldum. Babam Galatasaraylı idi, ama ben kendi yolumu seçtim ve o zamandan beridir kendi yolumdayım.

Webtasarımı ile uzunca bir süredir ilgileniyorum. Kendime ait websitem olan planetburgut. net adresim, sitemin yayınına ara vermezden evvel ayda 3,5 milyondan fazla hit alıyordu. Websitemde 1000'in üzerinde bilgiye dayalı sayfa ve 200'ün üzerinde de ürün/firma tanıtıma dayalı e-ticaret sayfam mevcuttur. Websitemin dünyada eşi ve benzeri bulunmamakla birlikte birçok insandan takdir ve tebrik te almış bulunuyorum. Bu büyük projeme; Kanada, İngiltere-ABD, Türkiye, İsrail ve diğer 7 ülkeden hatırı sayılır teklifler yaparak satın almak istediler. 50'den fazla ülkede Türkçe, İngilizce, Çince, Japonca, İtalyanca, Fransızca, Arapça, Rusça, Portekizce, İspanyolca, İbranice, Norveççe, İsveççe, Almanca, Yunanca dillerinde ve diğer Avrupa, Kuzey Afrika, Asya yerel ve milli dilleri ile yayımlanmış bilgi ve makale yazılarımız sitemizde devam ediyordu.

2005 senesinden bu yana birçok insana yardım ve profesyonel destek amaçlı dersler verdim ve dertlerine derman olacak profesyonel tavsiyelerde bulundum, dersler verdim, sıkıntılarına çözüm buldum. Benimle birlikte çalışmış yerli ve yabancı tüccarlar bilirler ki ithalat, ihracat, commodity ticaret, reselling ticaret, brokerage konularında profesyonelliğimi çoktan ve fazlasıyla ispat ettim. Hatta dünyanın çeşitli yerlerinden binlerce insanla görüşmelerim ve iş ilişkilerim sonunda gördüm ki; commodity ticaret, reselling ticaret ve brokerage gibi nitelikli konularda dünyada pekçok insanın bilmediği kadar çok iyi bu konulara hakim olduğumu gördüm. Şu anda commodity ve reselling ticaret üzerine dünyanın en büyük internet grubu yöneticisi de benim. "***** Global Commodity Traders" ismi ile anılmaktadır ve hergün yeni 3-5 katılımcı ile büyümektedir. ABD, Kanada, Çin, Almanya, Libya, Yunanistan başta olmak üzere 50'den fazla ülkede tanıdıklarım ve işbirliği yaptığım tüccarlar mevcuttur. Hatta bazı ülkelerde gümrük müdürü olan dostlarım da mevcuttur.

IN ENGLISH

Welcome to Burgut's world. Burgut's meaning is "eagle" in languages of the Ozbekh and middle east Turkish publics. My name is Mr. Bulent Turgut. Please ask or write us your opinion, demands, suggestions, offers, complaints in this "Comments - Yorumlar" or as send an email to my address.

I was born in Istanbul city in 1972. I was started to school in this place. I lived in Manisa and Izmir city during periods of childhood and youth. During past years everytime I read and learned something. Also I wrote short stories in rules of literature. And than I went to one of the high quality and productive university is Hacettepe University, Faculty of Science, Biology Dept. I started to work at Med-Kim Kimya LLC (Medical Devices and Labrotuary Equipments' Importer and Medical Chems Distrubutor) since 2004, and also I have established an organization of foreign trade which it is name of Burgutex International World Trade Organization. First times it planned as trade project. But it is made bigger than my dreams. In 2005 I went to a training about foreign trade, Yorktreade e-Foreign Trade Academy. I know English, German, Arabic, Russian, İtalian, Ozbekh. I am interesting in webdesign, gardening, climbing, hunting, writing, satellites, traditional Turkish handmade arts (such as tezhip and hat), internet, chemicals, etc. I prepared a website which it's name is Planet Burgut E-Trade Area. 3,5 millions of visitors visited our website in per mounth. It used to some languages English, German, Chinese, Japanese, Turkish, Italian, Spanish, Portequese, Jewish, Arabic, Russian, Norwegian, Swedian, Greek, etc. I had won some competitions such as NT Literature Competition of Ankara city, TSE Literature Competition, etc. I got married in January, 2008. Now I am living in Izmir city of Turkiye.

Aşağıda isimleri geçen çalışmalarımız ve projelerimiz için genel bilgi almak için belirtilen web sayfalarını ziyaret ediniz..
Please visit our websites for our prohects of trade activities:

Burgutex International
Planet Burgut e-Marketing and e-Trade
Burgutex World Trade Group
Smyrna Exporter
Turkish Manufacturers Community
Turkish Suppliers Community
Turkish Power Team
Global Commodity Traders
The World Trade Center
Küresel Toptan Ticaret Merkezi
Neo-Ottomans
BurgutSat
BurgutTech

Kişisel websitem (Tanıtım Amaçlı):
http: // sites. google. com/ site/ burgutexkimdir/

E-posta / MSN Messenger:
burgutex at hot***.com
burgutex at windows... .com

Messenger programına eklemek isterseniz öncelikle lütfen e-posta atarak niyetinizi belirtin. Zira yüzlerce insan bağlanmaya çalışıyor, ben de çoğunu geri çeviriyorum artık. Gereksiz diyaloglara girmek istemiyorum. Halis niyetli Mümin kardeşlerimle irtibata geçmek ve böyle insanlarla sohbet etmek isterim.

Eğer derslerini takip ettiğiniz bir ehl-i tasavvuf ve/veya Hoca varsa, bu ehl-i dünya kardeşinize faydası olabileceğini düşünüyorsanız lütfen beni de bilgilendirin. İnsan hem tasavvuf alemine dalmak istiyor, hem de sorumluluklarının ağırlığını düşünerek bizim yaşamak zorunda olduğumuz ortamda ve çekmek zorunda kaldığımız yorgunluklar içinde o sorumluklar altında ezilir miyiz diye endişe etmeden de duramıyor. Lütfen bilgilerinizi ve tecrübelerinizi de benimle paylaşınız. Şu anda İzmir'de oturuyorum ve kendimi geliştirebileceğim bir cemaat bulabilirsem derslere katılmayı arzularım. Herkese teşekkür ederim. Yazılarımı okuduğunuz için de Allah razı olsun.

Selamlar, saygılar..

Bülent Turgut
Burgut(ex)

ÖMEREFE

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldin sefalar getirdin kardeşim maşallah elinden herşey geliyor şaşırdım valla umarım sitemizden memnun kalırsın dualarımıza katılırsın üyeliğin daim olur inşallah allaha emanet ol

burgutex

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.proweblabs.com
Hoşbulduk kardeşim. Sağda solda gezmek, kız peşinde koşmak veya fuzuli işlerle uğraşmak yerine hep birşeyler öğrenmeye ayırdım mesaimi. Allah'a şükürler olsun ki kendimi yetiştirebildim. Dualara her zaman hepimizin ihtiyacı var. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Siteden ben memnunum çok şükür. İnşallah Müslümanların daha güzel günlerine doğru ilerleriz. Selametle kalınız. Anladığım herhangi bir konuda bir kardeşime yardımım dokunursa mutlu olurum. Teşekkür ederim.

ÖMEREFE

Kayıtlı Kullanıcı
Hoşbulduk kardeşim. Sağda solda gezmek, kız peşinde koşmak veya fuzuli işlerle uğraşmak yerine hep birşeyler öğrenmeye ayırdım mesaimi. Allah'a şükürler olsun ki kendimi yetiştirebildim. Dualara her zaman hepimizin ihtiyacı var. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Siteden ben memnunum çok şükür. İnşallah Müslümanların daha güzel günlerine doğru ilerleriz. Selametle kalınız. Anladığım herhangi bir konuda bir kardeşime yardımım dokunursa mutlu olurum. Teşekkür ederim.

inşallah kardeşim seviniriz bilgilerini paylaşmaktan dolayı senin sitene girdim ama ingilizce olduğu için hiçbirşey anlamadım kusura bakma hakkını helal et allaha emanet ol

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum Selam kardeşim hoş geldiniz.

Selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt