Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BURDA İSLAMI YAŞAMAK (1 Kullanıcı)

oguzvarol

Kayıtlı Kullanıcı
S.A değerli kardeşlerim.ben Alanya da bir kasabada yaşıyorum.daha doğrusu yaşamaya çalışıyorum.namazlarımı kılıyorum.Allah ın yolundan ayrılmamaya çalışıyorum.kuranımıza sımsıkı sarılıyorum devamlı okuyorum.günah işlememeye çalışıyorum.efendimizin sünnetlerine uymaya çalışıyorum.benim yaşadığım en büyük sorun burdaki çevre ve özelliklede bayanlar. kardeşlerim bırakın tesettürlü bayan görmeyi tesettürlü olmayıpta doğru düzgün birşeyler giyen bile yok. sokağa çıkmaya yolda yürümeya korkuyorum. çünkü öyle giyiniyorlarki mutlaka birtarafları açık.yolda yürürken bayan olduğunu anladım mı hemen başımı öne eğip yürüyorum. eğer başımı öne eğmezsem gözüm takılacak diye korkuyorum. bu bölgedeki bayanların büyük çoğunluğu bu şekilde. korunmak için elimden geleni yapıyorum.Allah korusun gözlerimi koruyamamaktan korkuyorum. Ama Allah ıma şükürler olsun ki böyle durumlarda hemen Allah korkusunu getiriyorum aklıma ve kurtuluyorum yollardaki şeytani giyinen bayanlardan.böyle bir ortamda islamı yaşıyorum işte. bu duyguları paylaşmak istedim. Allah hepimizi böyle şeytani durumlarda korusun . Allah a emanet olunuz.

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BURDA İSLAMI YAŞAMAK

s.a.
allah ( cc ) sana sabır versin ...

doğru yoldan ayrılma arkadaşım nefsine sahip ol ... allah ( cc ) herşeyi gören ve bilendir ...
nefsine hakim olmanın hakkını mutlaka alırsın ...

koskun

Kayıtlı Kullanıcı

NEFİS ve NEFSİ TERBİYE

Tasavvuf yolunda bulunan kişinin yapacağı ve dikkat edeceği en mühim şey nefsini hesaba çekmektir. (Ebû Osman Mağribi)
En büyük nimet nefsin arzularından kurtulmaktır. Çünkü nefis kişi ile Allah arasında bulunan perdelerin en büyüğüdür. (Ebû Bekir Temestani)
Bütün Kur'an nefislerin kötülüklerini bildirmek ve açıklamaktan ibarettir. (Mevlânâ)
Nefis bir katırdır, amel (ibadet ve taat) da onun yüküdür. (Vehb ibn-i Münebbih)
Nefsini zelil kılan kimseyi Yüce Allah aziz kılar ve o kişinin derecesini yükseltir. Nefsini beğenen kişiyi de Allah zelil ve hakir kılar. (Ebû Hasan Buşenci)
Nefsi en iyi şu dört şey terbiye eder: Susmak, açlık, yalnızlık ve uykusuzluk. (Feriduddin Attar)
İnsanların en zayıfı, nefsani arzularından el çekmede aciz kalandır. En güçlüsü de, bu arzuları terketmeye güç yetirendir. (Davud Kassar)
Salih bir kişi için en kötü şey nefsine kolaylık göstermektir. (Muhammed ibni Hafif)
Nefsinden gördüğü şeyleri iyi sanan ayıplarını göremez. Ancak nefsinin ayıplarını arayan, ondan gelen şeyleri elekten geçiren kendi kusurlarını bulur ve görür. (Hayır Nisaburi)
Bir kimse nefsini terbiye etmekten acizse, başkasına edeb öğretmek işinde daha acizdir. (Seriyy'üs-Sakati)
Nefsimi elimde tutabilseydim parça parça doğrar hayvanların önüne yem olarak atardım. (Süleyman ibn-i Mihran)
Nefis, üç köşeli bir dikendir; ne türlü koysan batar. (Mevlânâ)
İyilikte her düşmanı dost edinebilirsin, oysa nefsin ona iyilik ettikçe düşmanlığını arttırır. (Sâdî)

-------------------------------------
aşka mecnun un açtığı topikten ...

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

RABBİM KOLAYLIK VERSİN...

NEFSİMİZİ VE NESLİMİZİ MUHAFAZA BUYURSUN....A.E.O..

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

S.A SİZE KATILIYORUM..BENDE ANTALYA MERKEZDE YAŞIYORUM..MALUM SEZONDA AÇILIYO...ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN..GENE DUR DURAK BİLMEYECEKLER...ALLAH YAR E YARDIMCINIZ OLSUN...

nesrin_77

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleyküm.
Allah ( cc ) yar ve yardımcın olsun kardeşim.
Allah ( cc ) nefsimizi muhafaza edenlerden eylesin cümlemizi.
Allah ' a ( cc ) ısmarladık.

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
Oralarda Islamiyeti Yaşamak Gerçekten Zor..

Oralarda Islamiyeti Yaşamak Gerçekten Zor..

ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKATUHU..
RABBİM İSLAMİYETİN NURLU YOLLARINDAN AYIRMASIN İNŞALLAH..VE İSLAMİYET NE KADAR ZOR YAŞANIRSA,İNŞALLAH SEVABI DA O KADAR FAZLADIR..
SELAM VE DUALARIMLA..
KALBİNİZDEN İMAN VE ALLAH(CC)KORKUSU EKSİK OLMASIN İNŞALLAH..:gulegule
selam ve dualarımla..

berra34

Kayıtlı Kullanıcı
..ALLAH MÜCADELİNİZDE YAR VE YARDIMCINZ OLSUN.ŞÖLE BİR DURUM VAR NEFSİ SÜREKLİ TERBİYE ETMEK ZORUNDASINIZ.ŞEYTAN ÇÜNKÜ DAMARIMIZDA GEZİYO.BİLİYOMUSUNUZ SADECE O BÖLGELERDE DEĞİL ARTIK KÜÇÜK YERLERDE BİLE TEŞHİRCİ GİYİNMEK NORMAL OLDU.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt