Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bunu Okuduktan Sonra Insanlar Sadece çalışarak Kazanmayı Tercih Ediceklerdir... (1 Kullanıcı)

emretorun

Kayıtlı Kullanıcı
Çoğumuz bilirizki eskilerde kız çocuklarını çocuktan saymazlarmış.

2 kız çocuğu olan adam eşine sürekli baskı yaparak
-Doğura doğura bunları doğurdun uğursuzlar bana bir erkek çocuk doğuramadın
Diyerek sürekli kadıncağızı üzermiş
Allah(C.C.)birgün kadından yana olmuş ve adama bir erkek evlat vermiş
Adamın tüm hayatı artık o erkek çocuğu olmuş herşeyini ona adamış
Ailevi durumları pek yerindede değilmiş zaten iki kızı zar zor anne okula yazdırır
fakat baba kızları hiç sevmediği için onların hiçbir isteğini yapmaz kızların okul
masrafları için annenin ayırdığı parayı oğluna şeker oyuncak vb... şeylere harcar.

Günün birinde üç kardeş evin salonunda oynarken oğlan bayılır ve yere düşer
Baba eve geldiğinde şok durumdadır zaten hemen oğlunu alıp en yakın hastaneye götürür.

Doktor muayeneye alır tahlilleri yapılır ve adama - Oğlunuzun beyninde ur var der
Adam adete yıkılır bağırıp çağırmaya başlar
-Doktor bey o benim tek evladım onu kaybedersem ben yaşayamam ne olur ne gerekiyorsa yapın
canımı veririm size ......

Doktor ise bu ameliyatı sadece bir hekimin yapabildiğini söyler amerikadaka olduğunu arayıp konuşacağını fakat bu ameliyatın pahalı olacağınıda anlatır

Amerikadaki doktor ile göürüşmeler sonucu doktorun Türkiyede bir Seminerde olduğu öğrenilir
Ameliyat için hastahane 4.000,00 Ytl Amerikadaki Doktor ise 1.000,00 Ytl ister 5.000,00 ytl parayı nerden bulabilirki???
Adam bunları duyunca üzüntüden perişan olur adamda sadece komşulardan topladı topu topu 2.000,00 ytl vardır.

Doktor a bu konuyu anlatmıştır fakat doktor bir indirim yapamayacağını ama ameliyatı yapan doktor ile yinede konuşacağını söyler adama ve nihayetindede sonuç istediği gibi olur ameliyatı yapıcak olan doktor para almıyacağını sadece hastanenin parasını vermesini söyler
fakat yinede 2.000,00 ytl açık vardır ve ertesi günde ameliyat...

Adam parayı her ne pahasına olursa olsun bulmayı kafasına koymuştur.
Hemen bir döviz bürosunun önüne gider ve ilk çantasını dolu gördüğü adamı itekleyerek yere düşürür çantasını alıp kaçar

Çantanın içinden tam 2.000,00 ytl çıkar tam ihtiyacı kadar olan para.

Koşa koşa hastahaneye gider ameliyata yarım saat kalmıştır
Doktor gelir ve adama
-Müjdem var size ameliyatınızı yapacak olan doktor durumunuzu iyice düşününce çok üzüldü ve geriye kalan 2.000,00 tamamlamaya karar verdi der.

Adam sevinir ama doktora parayı bulduğunu söyler

doktor ameliyata girecek olan doktoru aramak için odasına gider aradan bir saat geçer ve halen ortalarda görünmemektedir.

Adam teleaşlı bir şekilde doktorun odasına girer

-Doktor bey ameliyat saatini 1 saat geçirdiniz diğer doktor gelmeyi düşünmüyormu benim evladım ölmek üzere diye bağırır ve o arada bir şey farkederki doktor ağlıyordur

Ağlayarak konuşmaya başlayan doktor
-Ameliyatınız gerçekleşemiyecek ... Hocamı 2 saat önce canini biri öldürmüş ... Size vereceği parayı bozdurmak için döviz bürosuna gittmiş ve çıktığı anda cani hocamın üzerine çullanarak parasını almış ve hocamı itekleyerek başının kaldırıma çarpmasını sağlamış hocam beyin kanamasından öldü Ameliyat gerçekleşemez ....

Adam oğlunun hayatını kurtarmak için hırsızlık yapmış fakat oğlunu kendi elleri ile öldürmüştür...

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
cok guzel bir paylasim Allah razi olsun kardesim..

Ayşegül00

Kayıtlı Kullanıcı
çoooooooookkk güzeldi yaaa allah razı olsun

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşımınız anlamlıydı Allah c.c razı olsun fakat Allah c.c. 99 tane birbirinden güzel ismi varken Tanrı kelimesini kullanmak doğru gelmiyor bana,böyle yazıları da okumak zevk vermiyor...
Paylaşımınızı da bu yüzden okumayacaktım fakat okuyup fikrimi sunma kararı aldım.Konu güzel fakat düzelmesi gerekir.
Rica etsem o kısmı düzeltir misiniz...?
Anlaşılması duasıyla...
Hayırlı Akşamlar...

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşımınız anlamlıydı Allah c.c razı olsun fakat Allah c.c. 99 tane birbirinden güzel ismi varken Tanrı kelimesini kullanmak doğru gelmiyor bana,böyle yazıları da okumak zevk vermiyor...
Paylaşımınızı da bu yüzden okumayacaktım fakat okuyup fikrimi sunma kararı aldım.Konu güzel fakat düzelmesi gerekir.
Anlaşılması duasıyla...
Hayırlı Akşamlar...

size katılıyorum

emretorun

Kayıtlı Kullanıcı
Anlaşılması duasıyla...
Hayırlı Akşamlar...

Bende size katılıyorum o yüzden düzenledim.Oraya Dikkat etmemişim özür dilerim uyardığınız için allah(c.c.) razı olsun inşaallah.

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
cok güzeldi,ALLAH razı olsun cıkarılacak cok ders var hayatta...

NUR__

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun, Rabbim saptırmazın bizleri inş.

acmiyy

Kayıtlı Kullanıcı
emeginize saglik selam ve dua ile...

xmemoli

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH Razı olsun kardeşim güzel bir paylaşım

metin4u

Kayıtlı Kullanıcı
Cok ozur dilerim ...

Ben yeni uyeyim ve bazi hikayeler nedense , biliyorum cok iyi niyetle yazilmis, bana ama uydurulmus gibi geliyor ..

Ornegin Firavun zamaninda muslumandan bahsediliyor ama o zaman muslumanlik yoktu!
Daha cok ornek var ama ben daha cok gercekten yasanmis hikayeleri seviyorum ..
Ornegin Imam efendinin bir kadin can verirken anlattiklari gibi ..

Yinede paylasim icin cok tesekkur ederim ..
Sadece Fikrimi beyan etmek istedim

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü"
paylaşımınızdan dolayı allah razı olsun.emeğinize sağlık.selametle kalın.

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı
Hayır ve şer allah'tandır rabbim ne istersek inşaallah hayırlısını versin çok güzel bir paylaşımdı allah razı olsun emeğine sağlık
selam ve dua ile
esselamün aleyküm

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
çok çok güzel bir paylaşım
tüylerim diken diken oldu
allah razı olsun kardeşim

mansure

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim çok güzeldi.:(

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt