Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bundada vardır bir hayır (1 Kullanıcı)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
padişahın biri av meraklısıymış ve bir gün ava çıktığında işaret parmağının biri

kesilmiş bir telaş bir telaş. Vezir gelmiş bakmış padişahın parmağının biri gitmiş

''üzülmeyin padişahım bundada vardır bir hayır'' demiş.Bu sözleri duyan

padişah çok sinirlenmiş ve '' sen ne diyosun be adam parmağım kopmuş sen

hayırdan bahsediyosun'' demiş ve askerlerine veziri zindana atmaları için emir vermiş

Gel zaman git zaman padişah yine askerleriyle birlikte ava çıkmış.Avlanırken farkında lmadan ülkenin sınırlarından başka bir ülkenin sınırları içerisine girmişler.

O ülkenin kanunlarına görede sınırdan içeri izinsiz girenlerin cezası ölümmüş, askerleri öldürmüşler padişahıda diğer padişahın huzuruna çıkarmışlar ''aman efendim biz avalanmak için çıktık yola farkında olmadan girdik ülkenize'' desede ''yook demiş diğer padişah;

ne olursa olsun padişahta olsan cezanız ölüm''derken padişahın eksik olan parmağını görmüş ve telaşa kapılmış.Askerlerine ''hemen atın bunu ülkenin dışına,çabuk def edin bu adamı ülkemden ''diye bağımaya başlamış.

Meğer o ülkenin inançlarına göre birinin işaret pamağının eksik olması o insanın lanetli olduğu anlamına gelirmiş ve hemen ülkenin dışına çıkarırlarmış.Padişah bu vesile ile ülkesine dönmüş ve hemen vezirini zindandan çıkarmış ''sen demiştin bana bundada vardır bir hayır padişahım..

dinlemedim seni'' diye vezirine karşı mahcubiyetini dile getirmiş. Veziride ona''padişahım siz beni zindana atmasaydınız bende askerlerle birlikte ölecektim bundada var demek ki bir hayır'' demiş...

hafiz mehmet

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeş güzel bir paylaşım rabbim her işimizi hayr eylesin inşallah selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt