Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BUNCA NİMETLERE RAĞMEN NASIL YALANLARSINIZ (1 Kullanıcı)

yakal

Kayıtlı Kullanıcı
İMAN "Bunca Nimetlere Rağmen Nasıl Yalanlarsınız"

İman çerçevesi:
"Ey iman edenler! Allah'a, peygamberine, indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba iman edin.
Kim Allah'ı, meleklerini kitaplarını, peygamberlerini ve ahiret gününü inkâr ederse, şüphesiz ki o,
derin bir sapıklığa düşmüştür.
"İman edip sonra inkâr eden, sonra iman edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri
Allah ne bağışlayacak, ne de doğru yola eriştirecektir." (Nisa, 136-137)

HER ŞEYE KAADİR OLAN ALLAH'TIR

"Senden önceki peygamberler ile de alay edilmişti. Onlarla alay edenleri, alay konusu ettikleri şey
çepeçevre kuşatıverdi.
"De ki: "Yeryüzünde dolaşın. Sonra da yalanlayanların âkibeti nasıl olurmuşbir görün."

"De ki: "Göklerde ve yerde olanlar kimindir?" De ki: "Allah'ındır" O, merhamet etmeyi üzerine almıştır.
Muhakkak ki O, sizi kendisinde şüphe olmayan kıyamet gününde bir araya toplayacaktır.
Hüsrana düşenler, inanmayanlardır.

"Gece ve gündüzde barınan her şey O'na aittir. O, "Semi'dir, Alim'dir."

"Ey Muhammed! De ki: "Gökleri ve yeri yaratan, rızıklandıran fakat rızka ihtiyacı olmayan Allah'tan
başkasını mı dost edineyim?" ve de ki: "Şüphesiz ben, müslüman olanların ilki olmakla emrolundum."
Asla ortak koşanlardan olma.

"De ki: "Rabbime karşı gelirsem büyük bir günün azabından korkarım."

"O gün kimden azap giderilirse, şüphesiz ki Allah, ona merhamet etmiştir. İşte apaçık kurtuluş budur.

"Allah, sana bir zarar isabet ettirecek olsa, o zararı O'ndan başka hiç bir kimse kaldıramaz.
Sana bir hayır isabet ettirecek olursa, O, her şeye kadirdir."

"O, kullarının üstünde kahredici güce sahiptir. Ve O, "Hakim'dir, Habir'dir Hüküm ve hikmet sahibidir.
Her şeyden haberdardır."

"De ki: "Şahitlik yönünden hangi şey daha yücedir?" De ki: "Allah'tır. O, benimle sizin aranızda şahittir.
Bu Kur'an, sizi ve haberi kendilerineulaşanları uyarmam için bana vahyolunmuştur. Allah ile beraber
başka ilâhlar bulunduğuna siz mi şahitlik ediyorsunuz?" De ki: "Ben şahitlik etmiyorum. O, ancak bir olan
ilâhtır." De ki: "Ben sizin ortak koştuklarınızdan beriyim." (En'am, 10-19

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BUNCA NİMETLERE RAĞMEN NASIL YALANLARSINIZ

SELAMUN ALEYKÜM CANIM ALLAH RAZI OLSUN.

yakal

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BUNCA NİMETLERE RAĞMEN NASIL YALANLARSINIZ

B)B)B)B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
فَبِأَيِّ آلَاء رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ

Esselamun aleyküm kardeşim çok güzeldi Allah razı olsun.
selam ve dua ile...​

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
selamün aleykum çok güzel oldu
Allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt