Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bugun senınle dertleşmek istiyorum:(:( (1 Kullanıcı)

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
[YA RESULULLAH! Bugün seninle dertleşmek istiyorum...

Şu aciz ümmetini,
şu günahkâr ümmetini dinlermisin?
Bugün sana gözyaşlarıyla derdimi, içimi dökmek istiyorum.
Kırık dökük de olsa, eksik ve yanlış da olsa, şu günahkâr
ümmetinin yüreğinden gelen sözleri dinlermisin?

Sen ki, şehidlerin sultanı, amcan Hz. Hamza'yı şehid eden vahşiyi bile dinledin
Ve o insan bir vahşi iken seninle dertleştikten sonra,
kalbinde güller açarak bir yiğit, bir yıldız ve bir cennet varisi oldu.
Hz. Vahşi oldu, senin ümmetin oldu YA RESULALLAH...

İşte bende, şu vahşileşen insanların arasından bir an sıyrılarak,
Hz vahşi gibi, Hz. Enes Bin malik gibi, Hz. Mus'ab Bin ümeyr gibi ve Hz. Ebu Hureyre gibi
dertleşmek istiyorum Sevgili EFENDİM.
Ama Onlar gibi olmamanın ve olamamanın ezikliğini hissederek
yine de sana seslenmek ve seninle dertleşmek istiyorum,
çağlar ötesi bir zamandan EFENDİM...

Ey GÜL yüzünde gülücükler eksik olmayan SEVGİLİ EFENDİM!
Sana ilk önce şu itirafımı yapmak istiyorum.
Aklıma geldikçe yüreğimi ezen, beni gözyaşlarına boğan, şu itirafımı yapmak istiyorum…

YA RESÜL, hani ümmetine seslenirken üzerine çıkıp mübarek ağzından
inciler döktüğün hurma kütüğü vardı ya,
Hani ümmetine yine bir gün seslendiğinde bu hurma kütüğünün üstüne çıkmayıp

Ashabı'nın yaptığı minberin üstüne çıkınca, etrafa hıçkıra hıçkıra bir ağlama sesi yayılmıştı ya,

Ağlamanın hiçbir insandan gelmediği anlaşılınca hurma kütüğünün yanına gidip onun ağladığını,
Senden ayrı kalınca hıçkırıklara boğulduğunu görünce onu
mübarek ellerinle teselli etmiştin ya hani EFENDİM

İşte ben, işte ben senden ayrı kaldığım o kadar zamana rağmen bir hurma
kütüğü kadar ağlamıyorum, ağlayamıyorum gözümün nuru, gönlümün SULTAN-I EFENDİM...

Şu ümmetin bir kütük kadar olamıyor ve ayrılığına yanıp kavrulmuyor SULTANIM...
Ne olur, ne olur EFENDİM gel beni de teselli et,
bir hurma kütüğü gibi ağlamasam da,
bir mağaranın önünde bekleyen KITMiR gibi sadık olamasam da
Ve SEN'den ayrılacağını anlayan bir deve kadar içim yanmıyorsa da,
ne olur gel EFENDİM...

YA RESÜL ben seni görmeden sevdim, çağlar ötesi zamandan
"KARDEŞLERiM" hitabına "buyur canımın canı, buyur anamı-babamı ve her şeyimi yoluna feda ettiğim
''CANIM EFENDİM" diyerek sana iman ettim gönlümün SULTANI...

Sana layık ümmet olmasam da,
Sana KITMiR gibi sadık kalmasam da,
Sana bir örümcek kadar hasretinle yanmasam da
Ve seni gördüğünde heyecandan ufacık kalbi yerinden çıkacakmış gibi atan bir güvercinin yüreği kadar yüreğim tertemiz olmasa da, gel ne olur, rüya da olsa bile gel, gel de şu günah çukuruna batmış ümmetini teselli et !...

... EFENDİM... affet efendim su ebuzeride affet sana laik ümmet olamadıgı için:gulegule

( sallahu aleyhi ve sellem )
/SIZE]

suda

Kayıtlı Kullanıcı
dualarım herkese

sevda gun gul

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH (c.c)senden razı olsun ebuzer25 kardasım..benı seneler oncesıne goturdun.peygamber efendımızın mırac hadısesını okurken bı gece ummetının halı gosterıldıgınde o guzeller guzelının uzuntusu benı cok etkılemıstı o kadar uzulmustumkı...benı o gece tesellı etmek ıcın ruyamda o guzel yuzunu bana gosterıp gulumsemıstı efendımız.ılk ve son oldu.ben hala ona layık olamadım.olabılmem icinde hepinızın dualarına ihtıyacım var.AEO

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
ALLAH (c.c)senden razı olsun ebuzer25 kardasım..benı seneler oncesıne goturdun.peygamber efendımızın mırac hadısesını okurken bı gece ummetının halı gosterıldıgınde o guzeller guzelının uzuntusu benı cok etkılemıstı o kadar uzulmustumkı...benı o gece tesellı etmek ıcın ruyamda o guzel yuzunu bana gosterıp gulumsemıstı efendımız.ılk ve son oldu.ben hala ona layık olamadım.olabılmem icinde hepinızın dualarına ihtıyacım var.AEO

hangi amel işledinizde gördünüz.ALLAH razı olsun.

sevda gun gul

Kayıtlı Kullanıcı
Basortusu yuzunden okulumu bırakmak zorunda kaldıgım cok uzgun oldugum zamanlardı.peygamber efendımızın mırac hdısesını okuyup cok etkılenmıstım.efendımızın ummetı ıcın uzulmesıne cok aglamıstım.o gece ruyamda gordum elhamdurıllah...aeo

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
ALLAH razı olsun.bizede nasip etsin amin.
ALLAH hep yardımcın olsun.

sevda gun gul

Kayıtlı Kullanıcı
amiiin insallah kardesım.ALLAH(c.c) razı olsun.rabbım hepımızın yar ve yardımcısı olsun insallah.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı

amin sevda kardeşimne mutlu size kardeşim rabbim senı görmeyı nasıp etmış bizlerde laik yasayamıyoruz ama umıtsızde degılız insallah tekrar gorebılmeyı nasıp etsın sızede bızede hepimizede..

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm canım Allah razı olsun emklerinize gönlünüze sağlık Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun bu dünyada ve ahirette Allah'ın sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin inşallah.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Aleyküm canım Allah razı olsun emklerinize gönlünüze sağlık Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun bu dünyada ve ahirette Allah'ın sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin inşallah.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

ALLAH razı olsun leyla kardeşim ne güzel dualar edıyorsunuz cok mutlu oldum dualarınız için selametle kalın..

suda

Kayıtlı Kullanıcı
bir işimin olmaması için dua edermisiniz teşekkürler

sevda gun gul

Kayıtlı Kullanıcı
amin sevda kardeşimne mutlu size kardeşim rabbim senı görmeyı nasıp etmış bizlerde laik yasayamıyoruz ama umıtsızde degılız insallah tekrar gorebılmeyı nasıp etsın sızede bızede hepimizede..

evet aslında cok sanslıyım o kadar cok sukredıyorumkı o buyuk ınsanı guzeller guzelını ruyamdada olsa gorebıldıgım ıcın...o guzel yuzu gözümün önünden hıc gıtmıyo ve her aklıma geldıgınde yüzümde tebessum...sadece sunu soyleyebılırım cok guzeldı hemde cokkk.rabbim bana tekrarını tum ümmedi Muhammede de o guzeller guzelını iki cihan serverini görmeyi nasıp etsın.AMİNN...

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
evet aslında cok sanslıyım o kadar cok sukredıyorumkı o buyuk ınsanı guzeller guzelını ruyamdada olsa gorebıldıgım ıcın...o guzel yuzu gözümün önünden hıc gıtmıyo ve her aklıma geldıgınde yüzümde tebessum...sadece sunu soyleyebılırım cok guzeldı hemde cokkk.rabbim bana tekrarını tum ümmedi Muhammede de o guzeller guzelını iki cihan serverini görmeyi nasıp etsın.AMİNN...

amın cumlemıze inşallah..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt