Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bugün Param Yok (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Bugün Param Yok

Allah dostlarından....
Bir gün Karaköy e geçmek üzere kayıkçılara:
- Bugün param yok, Allah için beni karşıya kim geçirir? teklifinde bulunur. Ses çıkmaz. Az sonra biri :
- Ben diye talip olur ve götürür.

O günün gecesi o kayıkçı, rüyasında kıyamet kopmuş, mizan kurulmuş, herkes amellerine göre muamele olunurken, şaşkın, sıratı geçmekkorkusu ve düşünenlerin dehşeti içinde iken ona bir el uzanıp selamete götürür.
Kayıkçı:
- Siz kimsiniz? Bu badireden beni kurtardınız, diye sual edince:
- Ben iki cihan serverinin mağara arkadaşı Ebu Bekir Sıddıyk ım. evlatlarımıza hizmet eli uzatanlara, imdad elimiz böyle ulaşır, buyururlar.

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bugün Param Yok

s.a
ellerine sağlık.inşallah kıyamet günü yardım elinin uzatıldıklarından oluruz.allah razı olsun hafize anne.selametle...

golcuklu

Kayıtlı Kullanıcı
RE: bugün param yok

RE: bugün param yok

s.a. Yüce ALLAH böyle imtahanlarda hepimize kolaylık versin.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

enise karadeniz yazdı:
s.a
ellerine sağlık.inşallah kıyamet günü yardım elinin uzatıldıklarından oluruz.allah razı olsun hafize anne.selametle...

Aleykümselam Allah rızası için yapılan her hayır boşa gitmez bir gün karşımıza mutlaka çıkar rabbim senden razı olsun :)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

enise karadeniz yazdı:
s.a

Aleykümselam Allah rızası için yapılan her hayır boşa gitmez bir gün karşımıza mutlaka çıkar rabbim senden razı olsun :)

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı

s.a okudugumda icimden bisey koptu Allah razi olsun...Rabbim bize de nasip eder insaAllah..
RABBIM YAR VE YARDMICIMIZ OLSUN..AMIN..B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

gonulturker yazdı:
s.a okudugumda icimden bisey koptu Allah razi olsun...Rabbim bize de nasip eder insaAllah..
RABBIM YAR VE YARDMICIMIZ OLSUN..AMIN..B)B)

''İyilik yap denize at, balık bilmezse...'' tarzı bir öykü
İskoçya’da adı Fleming olan yoksul bir çiftçi yaşıyordu.
Bir gün tarlada çalışırken bir çığlık duydu. Hemen sesin geldiği yere koştu. Beline kadar bataklığa batmış bir çocuk, kurtulmak için çırpınıp duruyor, yardım istiyordu. Çiftçi, çocuğu bataklıktan çıkardı, ölümden kurtardı.
Ertesi gün Fleming’in evinin önüne gelen gösterişli arabadan şık giyimli biri indi...

Çiftçinin kurtardığı çocuğun babası olarak kendini tanıttı ve “Oğlumu kurtardınız, size bunun karşılığını vermek istiyorum” dedi.

Yoksul ve onurlu Fleming, “Kabul edemem” diyerek ödülü geri çevirdi. Tam bu sırada kapıda çiftçinin küçük oğlu göründü, “Bu senin oğlun mu?” sorusuna çiftçi gururla, “Evet!” dedi.

Kurtarılan çocuğun babası, “Gel seninle bir anlaşma yapalım” dedi. “Oğlunu bana ver, iyi eğitim almasını sağlayayım. Eğer karakteri babasına benziyorsa, ileride gurur duyacağın bir kişi olur.”

Bu konuşmalar sonunda Fleming’in oğlu iyi bir eğitim gördü. Londra’daki St. Mary’s Hospital Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve tüm dünyaya adını Pensilin’i bulan Sir Alexander Fleming olarak duyurdu.

Bir süre sonra, aristokratın oğlu zatürreeye yakalandı. Onu ne mi kurtardı?

Penslin!

Aristokratın adı: Randoloph Churchill.
Oğlunun adı: Winston Churchill.
Kurtaran doktor: Çiftçinin oğlu Sir Alexander Fleming.

>> İnternetten

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı

S.ALEYKÜM O GÜN İNŞAALLAH O EL TÜM KALBİ TEMİZ OLAN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE UZANIR ALLAHA EMANET OLUN.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

eminkms yazdı:
S.ALEYKÜM O GÜN İNŞAALLAH O EL TÜM KALBİ TEMİZ OLAN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE UZANIR ALLAHA EMANET OLUN.

Aleykümselam inş B)

abir-i sebil

Kayıtlı Kullanıcı
param yok

param yok

Allah dostlarından
Bir gün Karaköy'e geçmek üzere kayıkçılara:
- Bugün param yok, Allah için beni karşıya kim geçirir? teklifinde bulunur. Ses çıkmaz. Az sonra biri :

O günün gecesi o kayıkçı, rüyasında kıyamet kopmuş, mizan kurulmuş, herkes amellerine göre muamele olunurken, şaşkın, sıratı geçmekkorkusu ve düşünenlerin dehşeti içinde iken ona bir el uzanıp selamete götürür.
Kayıkçı:
- Ben iki cihan serverinin mağara arkadaşı Ebu Bekir Sıddıyk'ım. evlatlarımıza hizmet eli uzatanlara, imdad elimiz böyle ulaşır, buyururlar.

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Allah dostlarından
Bir gün Karaköy'e geçmek üzere kayıkçılara:

Kayıkçı:
- Ben iki cihan serverinin mağara arkadaşı Ebu Bekir Sıddıyk'ım. evlatlarımıza hizmet eli uzatanlara, imdad elimiz böyle ulaşır, buyururlar.
selamun aleyüm kardeşim konunuz aha önce açıldığı için birleşti ...
paylaşımlarınızın devamını dileriz hayırlı akşamlar...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt