Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bugün Allah İçin Ne YaptIn? (1 Kullanıcı)

KeNaN37

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün bir mü’mine rüyasında melekler sorar; “Ey mü’min bugün Allah için ne yaptın?”

Mümin gülümseyerek “namazlarımı kıldım, hiç geçirmem” der. Melek, “Namazı Allah için mi kıldın yoksa cehennemden korktuğun için mi kıldın?” der. O da “cehennemden korktuğum için” der. Daha sonra “hiç yalan söylemedim” der. Melek “Peki yalanı Allah için mi söylemedin yoksa dünyadaki insanların sana olan güveninin kırılmasından korktuğun için mi söylemedin” der. O da “İnsanların güveninin kırılmasından korktuğum için” der. Bu böyle sürer gider...

Sonunda,

melek yine sorar, “Bugün Allah için ne yaptın?” Adam yorulmuş, bitkin bir vaziyette ve ağlamakta iken “HİÇ.. HİÇ.. HİÇ..” diye haykırır.

Evet, sadece Allah rızasını gönlümüzden geçirerek bugün bir şey yaptık mı?

nuuur

Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar:::::

gerçektende düşünün ce yani bu soruyu sordugumuzda kendimize bu gün rabbim için ne yaptım:(

akla hiç bişey gelmiyo degilmi?????... her adım attıgımızda allah için her namaza durdugumuzda allah için her oruç tuttugumuzda allah için her oturuşumuzda kalkışımızda rabbimin adını zikredip onun için bişeyler yapmamız gerektiğini düşünüyorum ...rabbim için ne kadar çok ibadet edersek o güzel nur dolu adını zikrettikçe ahiretimizin birazcikta olsa iyi olacagını düşünmek bile yeterli geliyor insana ...

rabbim her daim doğru yolu biz kullarına nasip ihsan eylesin....

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
Bir tabak kiraz yedim

ve Allah icin de

şükür dedim.

leyla-1

Altın Üye
Bugün ve her gün Allah rızası için namazlarımı kılıyorum Kur'anımı okuyorum dualarımı yapıyorum elimden geldiğince hayırlarımı yapmaya çalışıyorum.Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin Rabbim hayırlısıyla inşallah.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim kimselerede fırsat vermesin inşallah.
Allah bilerek ve idrak edenlerden olmak dini görevlerimizi tam itikatiyle yapmak nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayrılı geceler.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt