Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bu mudur müslümanlik (1 Kullanıcı)

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
BÖYLE Mİ müslümanız düşünelim

Kendisi tok komşusunu tanımıyan, karşılaştıklarında selam bile vermeyen bir
MÜSLÜMAN!!!

Anne babasını sokaklara veya yaşlılar yurduna bırakabilen bir
MÜSLÜMAN!!!

Komşular çocuklarıyla sefilleri yaşarken gıcır gıcır elbiseler, bisikletler, oyuncaklar alan ve bunları diğer çocuklara gösterip paylaşmayan çocuklara sahip bir
MÜSLÜMAN!!!

Kendi milletini çok seven çıkarlarına ters düştüğü için başka milletleri aşağılayan, dalga geçen, inkar eden bir
MÜSLÜMAN!!!

Omuzunda uduyla ve ya bağlamasıyla kurslara gidip ve islami kesimi hor gören ben moder diyen bir
MÜSLÜMAN!!!

Magazin programlarını seyreden, spor gazetelerini okuyan ve dünya klasiklerinden vaz geçmeyen bir
MÜSLÜMAN!!!

Kur'an-ı sünneti kulaktan duyma yarım yamalak bilen ve islamı okumaya öğrenmeye zaman bulamayan bir
MÜSLÜMAN!!!

Sitelerde villalarda oturan başını sokmak için yaptıkları gece konducuları hor gören bir
MÜSLÜMAN!!!

Nasırlı elleri sevmeyen, alın teri kokusuna dayanamayan bir
MÜSLÜMAN!!!

Konserlerde coşan sanatçıların boyunlarına sarılıp kendinden geçen bizim eğlenme hakkımız yok mu; diyen bir
MÜSLÜMAN!!!

Kayıp insanlardan habersiz, niçin kaybolduklarını, nasıl kayıp ettirildiklerini düşünmeden yaşayan bir
MÜSLÜMAN!!!

Yasalar kanunlar emrediyorsa ALLAH'ın emirlerini bırakıp yasalara uymak gerek diyen bir
MÜSLÜMAN!!!

Çocuklarına bir lokma ekmek götürebilmek için gece yarıları çöp toplayanların yanından geçerken tiksinen bir
MÜSLÜMAN!!!

Kendisine yapılmasını istemediği başkasına yapılmasına onay veren veya kendisi yapan bir
MÜSLÜMAN!!!

Dinlemeden, sormadan hüküm veren yargılayan suçlayan bir
MÜSLÜMAN!!!

evet soruyorum size bumudur MÜSLÜMANLIK???

ALINTI

ruyet

Kayıtlı Kullanıcı
MALESEF KARDEŞİM ALLAH CC BÖYLELERİNİ HİDAYET ETSİN!

Görün halimizi biz insanların
Tutsağı olmuşuz sui zanların
Her zaman her yerde müslümanların
Müslüman kırdığı çağda yaşadık.

Abdurrahim Karakoç

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
MALESEF KARDEŞİM ALLAH CC BÖYLELERİNİ HİDAYET ETSİN!

Görün halimizi biz insanların
Tutsağı olmuşuz sui zanların
Her zaman her yerde müslümanların
Müslüman kırdığı çağda yaşadık.

Abdurrahim Karakoç

AMIN KARDES...Allah razi olsun

_hayalet_

Kayıtlı Kullanıcı
ii güzelde şimdi bunların hepsini yaparsak müslümanmı oluyoz yani ben müslüman deilmiymiyim sokakta her gördüğüne selammı verecen yani selam verdimmide yanlış anlaşılıyon ailem bile tepki verdi bana niye sokaktaki adama çok yaşa diyiyon diye bende demiyom artık ben gevurmuyum :| yani ben anlamadım bu yazıdan bişey...

alisay

Kayıtlı Kullanıcı
ii güzelde şimdi bunların hepsini yaparsak müslümanmı oluyoz yani ben müslüman deilmiymiyim sokakta her gördüğüne selammı verecen yani selam verdimmide yanlış anlaşılıyon ailem bile tepki verdi bana niye sokaktaki adama çok yaşa diyiyon diye bende demiyom artık ben gevurmuyum :| yani ben anlamadım bu yazıdan bişey...

Muhterem, orda yazanlar belki müslüman ama olmaması gereken müslüman. sen elinden geldiği kadar selam ver "çok yaşa" de. bu tür sıcak yaklaşımlarla müslüman kimliğimizi ön plana çıkartarak güzel örnek olalım. hepimizin hataları var önemli olan hiç hata yapmamak değil, hata ve günahlarımızı en aza indirip RAHMAN'a karşı haddimizi ve aczimizi bilmek. selametle.

ayrıca paylaşım için ALLAH CC razı olsun.

_hayalet_

Kayıtlı Kullanıcı
Muhterem, orda yazanlar belki müslüman ama olmaması gereken müslüman. sen elinden geldiği kadar selam ver "çok yaşa" de. bu tür sıcak yaklaşımlarla müslüman kimliğimizi ön plana çıkartarak güzel örnek olalım. hepimizin hataları var önemli olan hiç hata yapmamak değil, hata ve günahlarımızı en aza indirip RAHMAN'a karşı haddimizi ve aczimizi bilmek. selametle.

YAA iyide ben azar işitiyomm... :( babamda ogün vurdu bana bidaha deme diye yaa demiyecem ben

alisay

Kayıtlı Kullanıcı
:a01: sende baban yokken söyle mübarek :a26:

_hayalet_

Kayıtlı Kullanıcı
ya söylerim söylemesinede ne bileyim bir okullu kızın gencecik yaşlı bir''adama çok yaşayın''kelimesi kullanması insanların garibine gidiyor sanki o anda küfür gibi veya başka bişey gibi algılanıyor zaten ordan geçen 2 teyze ''aaa nekadar terbiyesiz kız''dediler yaa demiyecem bundan sonra gıcık oldum

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Yasalar kanunlar emrediyorsa ALLAH'ın emirlerini bırakıp yasalara uymak gerek diyen bir
MÜSLÜMAN!!!...........................SORUYORUM SİZE..BUMU MÜSLÜMAN..................Paylaşım için teşekkürler...

_hayalet_

Kayıtlı Kullanıcı
hepsi için söylüyorum bumudur müslümanlık valla müslümanlık bumudur bilmiyorum ama insanlık veya yoldan çıkma bumudur derseniz günümüzün deyimiyle budur artık bar diye bişey var zaten tek kitapta aşk kitabıdr veya aptal saptal korku kitaplarıdır yani bu devir yinede iyi ben ilersini düşünemiyom ama şimdiki insanlık denilen şey terim olarak açılımını yapmışın zaten nurus kardeşim artık cami yerine disco ve bar KURAN yerine korku kitapları veya aşk kitaplar ALLAH yerine seni binbirtürlü belaya sürükleyen ALLAHTAN bile büyük gördüğün arkadaşların ve hayvanları bitkileri ve insanları sevmek yerine onları yok etmek ileride dünyada bırakın hayvanı bitkiyi insanlara bile değer verilmeyecek fuhuş ve zina artacak böyle giderse camiler azalcak disco ve barlar artack sokak temizlencek çünki satanizm artacak herkez sokakta yatacak fakirlik olcak zengin kalanlar ise fakirleri çalıştırcak ve fakirler istyan edip şuan filistinle israil gibi ozamanda zenginlerle fakirler savaşı olcak ve emin olun dünyanın sonu yani kıyamette ozaman klopçak dünyanın sonu budur herkezi bıraktımda ben dünyaya acıyom ya valla dünyada isyan ediyodur...

nurus

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razi olsun siz gereken aciklamayi yaptinz kardes..selametle.

nurus

Kayıtlı Kullanıcı

sen elinden geldigince insanlara güzel davranmaya calis kardes...sen görevini yap Allah rizasi iicn sonra kimin ne demesi önemli degil Allah rizasi varken dogru degil mi ??...

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
MÜSLÜMAN!!!...........................SORUYORUM SİZE..BUMU MÜSLÜMAN..................Paylaşım için teşekkürler...

:a26:,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
hepsi için söylüyorum bumudur müslümanlık valla müslümanlık bumudur bilmiyorum ama insanlık veya yoldan çıkma bumudur derseniz günümüzün deyimiyle budur artık bar diye bişey var zaten tek kitapta aşk kitabıdr veya aptal saptal korku kitaplarıdır yani bu devir yinede iyi ben ilersini düşünemiyom ama şimdiki insanlık denilen şey terim olarak açılımını yapmışın zaten nurus kardeşim artık cami yerine disco ve bar KURAN yerine korku kitapları veya aşk kitaplar ALLAH yerine seni binbirtürlü belaya sürükleyen ALLAHTAN bile büyük gördüğün arkadaşların ve hayvanları bitkileri ve insanları sevmek yerine onları yok etmek ileride dünyada bırakın hayvanı bitkiyi insanlara bile değer verilmeyecek fuhuş ve zina artacak böyle giderse camiler azalcak disco ve barlar artack sokak temizlencek çünki satanizm artacak herkez sokakta yatacak fakirlik olcak zengin kalanlar ise fakirleri çalıştırcak ve fakirler istyan edip şuan filistinle israil gibi ozamanda zenginlerle fakirler savaşı olcak ve emin olun dünyanın sonu yani kıyamette ozaman klopçak dünyanın sonu budur herkezi bıraktımda ben dünyaya acıyom ya valla dünyada isyan ediyodur...

dogru söyledin kardes..olacak degil coktan oldu bikere bunlar maalesef bu devirde diskolara barlara gitmek icin ne paralar harcaniyor...ama magdur müslüman kardeslerimize yardimi cok görüyorlar..simdiki kapanan bayan arkadaslarin yarisindan cogu artik Allah rizasi iicn degil sırf moda diyerekten kapaniyorlar....istisnalar var tabi...maalesef gunumuzda muslumanlık boyle yaşanıyor...Allah ıslah etsın...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt