Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bu konu çok tartışılacak...!! (1 Kullanıcı)

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
408120081017043550336co0.jpg

İnternet bu haberi sunmak gibi faydalı işler yaparken bir aileyi de dağıttı. Eşinin dini bir sitede kendisini aldattığını analatan kadının isyanı çok tartışılacak...

Türkiye'de boşanma oranları her geçen gün artıyor. İstatistiklere göre boşanmaların başlıca sebebi ise eşlerin birbirini aldatması.

Bugün bu acıyı yaşayan bir kadının feryadı yükseldi Kanal 7 ekranlarında...

"Nur Ertürk'le Her Sabah" programında, izleyicilerden gelen soruları cevaplayan İlahiyatçı Mustafa Karataş, evlilik üzerine verilen sözlerin tutulmasından bahsederken programa telefonla bağlanan bir kadının anlattıkları ailelerin nasıl yıkıldığını gözler önüne serdi.

"Zina yapan biri ile evli kalmak, aynı çatı altında kalmak günah mı?" sorusunun tartışıldığı, Nur Ertürk'ün programına bağlanan ismini ve vermeyen bir kadın, kocasını İslami konseptli bir internet sitesinde kendisini aldatıp yuvasını yıktığını gözyaşları içinde anlattı.

BU DİN Mİ İSLAMİYET Mİ?

17 yıllık evli olduğu kocasının, işyerinden girdiği internetten İslami içerikli bir siteye girdiğini, kendisini "Biz namazı ve İslamiyet’i öğrenmeye çalışıyoruz" dediğini söyleyen kadın, eşinin bir zaman sonra bu siteden tanıştığı başörtülü ve evli olan bir kadınla kendisini aldattığını ifade etti.

Eşinin kendisini aldattığı kadının, kapalı, evli ve bir de çocuğu olduğunu, kendilerini bir gece konuşurken yakaladığını aktaran gözü yaşlı kadın, eşinin o kadınla namazla ve dinle alakalı konuşmadığını bu yüzden ayrılma noktasına geldiklerini söyledi. Eşinin evden ayrıldığını ve bir süre sonra barıştıklarını fakat eşinin bu kadınla ilişkisine devam ettiğini ifade kadın, bunun ne dine ne de ahlaka sığdığını belirterek, Nur Ertürk ve Mustafa Karataş'a ne yapması gerektiğini sordu.

"Bu din mi, İslamiyet mi?" diye sorarak bu tür insanların inançlarımızı yıktığına vurgu yapan kadın çocuklarının 5 gündür ayakta uyuyarak okula gittiğini, babalarının ise buna hiç aldırış etmeden çocuklarından saygı beklediğini söyledi.

KADIN YAPINCA NAMUSSUZ AMA ERKEK YAPINCA...

Sanal yolla da olsa başka şekilde de olsa, hiçbir kadının aldatılmayı hak etmediğini belirten ismini vermeyen kadın ağlayarak, “Biz tek bir din üstünde değil miyiz? Tek bir ahlak üstünde değil miyiz? Neden? Bir kadın yapınca ahlaksız oluyor, namussuz oluyor. Ama bir erkek yapınca niye bunu yakıştıramıyoruz?” diye sordu.

15 yaşında oğlu olduğunu ve çocuklarına dürüst olmalarını tembihleyemediğini söyleyen kadın şöyle konuştu: Ben anneyim çocuklarıma dürüst olun diyemiyorum. Babasının bu hareketlerinden dolayı, oğluma şöyle yapma diyemiyorum. Çünkü örnek baba var. Demeyecek mi bana, "Anne sen bana ne akıl veriyorsun? Bir de babama bak. Bir de aile hayatımıza bak."

Maddi zorluklarının olmadığını ve evlerinin olduğunu ifade eden kadın, bir çok insanın imreneceği bir hayatlarının olduğunu söyledi.

"EŞİM UYUYOR- BENİMKİ DE!"

Eşinin kendisini aldattığı kadının fotoğrafını gördüğünü ve 'su gibi' güzel olduğunu ifade den kadın, aldatan eşlerin aralarındaki yazışmaları da anlattı. Kadının kocası ile konuşurken, "Eşim uyuyor" dediğini bunun üzerine kocasının da "Benimki de uyuyor" diye cevap yazdığını aktardı ve şöyle devam etti: İnterneti çocuklarım ders yapsın diye, Kuran öğrenmek için aldım. Ama benim kocam ne yapıyormuş. Çocuklarımın odasında..."

Telefonla katıldığı programda yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan kadın, karısını aldatan eşlere seslenerek şunları söyledi: Eğer karısını aldatan kocalar varsa ve şu an izliyorlarsa. Ellerini vicdanlarına koysunlar. Eğer vicdanları varsa. Erkek olarak geziyorlarsa ortada. Benim gözyaşım bir çok kadının gözyaşı..."

Kadının anlattıkları karşısında stüdyoda duygu dolu anlar yaşanırken Nur Ertürk ve bir çok izleyici gözyaşlarına boğuldu...

Kocasının dini içerikli bir sitede, kendisini aldatttığını anlatan kadına ne yapması gerektiğini söyleyen Karataş, çok tartışılacak sözler söyledi..

Dün Kanal 7'de Nur Ertürk'in hazırlayıp sunduğu, "Nur Ertük'le Her Sabah" programına telefonla bağlanarak gözyaşları içinde kocasının sanal alemde kendisini nasıl aldattığını anlatan kadına İlahiyatçı Mustafa karataş'ın cevabı net oldu; "Boşanmak dinen hakkın. Boşanabilirsin."

Karataş, ikinci üçüncü eş alma niyetinde olan erkeklere de seslenerek; "Kızınızı üçüncü eş olarak verir misiniz?" diye sordu.

17 yıllık evli olduğu kocasının İslami içerikli internet sitesinden tanıştığı kapalı ve evli bir kadınla yaşadığı ilişkiyi anlatan kadına, boşanma hakkının olduğunu söyleyen Mustafa Karataş, eşlerini aldatan erkeklere çok ağır sorular yöneltti ve Hüseyin Üzmez olayını örmek gösterdi.

BU KAFA 70'İNDEN SONRA SÜBYANCI YAPAR!

Birçok insanın canının bundan yandığını söyleyen Mustafa Karataş, namaz kılmak ya da oruç tutmanın önemli olmadığını, insanın kafa yapısının önemli olduğunu söyledi. Dindar erkekler arasında, "Ben birinci ile evlendim, ikinciyle de evleneceğim. Üçüncüyle de, dördüncüyle de evleneceğim" diye bir anlayışın olduğuna dikkat çeken Karataş, "Sen kızını ikinci ya da üçüncü eş olarak verebiliyor musun?" diye sordu.

Eşlerini aldatan erkeklere seslenerek, "Hanımın başkası ile oynaşsın ister misin?" diye soran İlahiyatçı Karataş, isim vermeden Hüseyin Üzmez olayını hatırlattı. Bu kafa yapısının 70'ine gelmiş insanları sübyancı yaptığını söyleyen Karataş şöyle konuştu: "Milletin değer verdiği adam. Yazar çizer olmuş. Müslümanlara akıl öğretiyor. Televizyonlarda Müslümanlara nasihat ediyor. Sonra da sübyancı çıkıyor. Sapık çıkıyor. Neden? Bu fikir bunu üretiyor. Çok evlilik şartmış gibi. Varmış gibi illa böyle. Yetişe yetişe inançlı insanların arasında adam sapıtıyor. Ondan sonra Ali Kalkancıların bilmem nelerin bir sürü kurbanı da ortaya çıkıyor."

Bu kafa yapısının değiştirilmesi gerektiğinin altını çizen Karataş, "Kızımıza, eşimize layık görmediğimizi bir başkası ile yaşamayacağız. Erkeklerin buna hakkı yok." diye konuştu.

İNTERNETİN DİNİ İMANI YOK!

Türkiye'de daha önceleri bir Nataşa hastalığının olduğunu, şimdi de internetin ortaya çıktığını bunun da Türkiye'nin kanayan bir yarası olduğunu belirten Karataş, "İnternetin dini imanı yok" dedi. Eşi tarafından internette aldatılan kadının, 'namusuna halel' getirildiği için dinen eşinden boşanma hakkı olduğunu söyleyen Karataş, aldatılan kadınların zina eden eşleriyle yaşamalarında bir sakınca olmadığını da sözlerine ekledi.

(Haber 7)

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
fesubhanellah:(okuyunca cok kötü oldum yorum yapamicam ALLAH iyi etsin

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun paylaşımın için,çok üzüldüm hanfendiye...Allah hidayet versin hepimize,korusun hepimizi günahlardan,herşey bir anlık,şeytandan Allah'a sığınırız...

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Yorum yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum açıkcası tek sözüm Allah ıslah etsin....:(

sahabeseyyide

Kayıtlı Kullanıcı
Şeytanın iki türlü yaklaşımı vardır...Biri sağdan biri soldan..."Net üzerinden dini sohbet yolu ile dinimi öğreniyorum,dolayısı ile faydalı bir şey ile meşgulum dinen sakıncası yok "düşüncesi ile hiç bir dini derinliği olmayan konuları bayan ve erkek ayrımı yapmadan rahatça konuşmak şeytanın sağdan yaklaşmasıdır.Bu yaklaşım soldan yaklaşmasından çok daha tehlikelidir,çünki insan bu hileyi ilk etapta sezemiyor....Yuvalar yıkılıyor,namus gidiyor,ayakları yere değiyor sonra dini olarak ne öğrendiğine bakınca ...........Malesef internet bilinci bizde çok zayıf ,nasıl kullanacağımızıda bilemiyoruz...
Kendimize çeki düzen vermek için daha çok nete girmek yerine daha çok kitap okumalı,daha çok tecrübe dinlemeliyiz....Malum ömür kısa ,deneme-yanılma yoluyla öğrenmeye ayıracak çok vaktimiz yok ..
Acizane fikrim budur...
Saygılar...

_BEGÜM_

Kayıtlı Kullanıcı
yazık kadına çok üzüldüm gerçekten:(

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Şeytanın iki türlü yaklaşımı vardır...Biri sağdan biri soldan..."Net üzerinden dini sohbet yolu ile dinimi öğreniyorum,dolayısı ile faydalı bir şey ile meşgulum dinen sakıncası yok "düşüncesi ile hiç bir dini derinliği olmayan konuları bayan ve erkek ayrımı yapmadan rahatça konuşmak şeytanın sağdan yaklaşmasıdır.Bu yaklaşım soldan yaklaşmasından çok daha tehlikelidir,çünki insan bu hileyi ilk etapta sezemiyor....Yuvalar yıkılıyor,namus gidiyor,ayakları yere değiyor sonra dini olarak ne öğrendiğine bakınca ...........Malesef internet bilinci bizde çok zayıf ,nasıl kullanacağımızıda bilemiyoruz...
Kendimize çeki düzen vermek için daha çok nete girmek yerine daha çok kitap okumalı,daha çok tecrübe dinlemeliyiz....Malum ömür kısa ,deneme-yanılma yoluyla öğrenmeye ayıracak çok vaktimiz yok ..
Acizane fikrim budur...
Saygılar...

katılıyorum size kardeşim Mevlam razı olsun ecrinizi mizanın sağ tarafında çıkarsın karşınızasapıklık yoluna düşmekten
Mevlam cümlemizide muhafaza etsin

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
okudum gönderdiğiniz linki
paylaşımınız için teşekkürler Mevlam doğru yolundan ayırmasın kimsey

Amin cümlemizi inşaallahü teala. Bilhassa hanımların evlenirken çok dikkat etmeleri gerekir.

Ne yazıkki birazda 'kendi düşen ağlamaz' deyimi tahakkuk ediyor günümüzde.

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
eğer gerçekten yaşanmışsa çok kötü bir durum...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt