Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu dualar hazine (1 Kullanıcı)

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Ebû Abdullah bin Es'ad, Ebû AbdullahKure[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]şî'nin [FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ş[/FONT]öyle anlatt[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ğ[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]n[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı [/FONT]nakletti: Bana hocam[/FONT]
Ebü'r-Rebî bir gün [FONT=TimesNewRomanPSMT+1]şöyle dedi: "Sana bitmek tükenmek bilmeyen bir hazîne ö[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ğ[/FONT]reteyim mi?"[/FONT]
Ben de; "Evet." deyince, Ebü'r-Rebî bana; "[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]Şu duây[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı [/FONT]devaml[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı [/FONT]oku." dedi.[/FONT]

Okumam[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı istedi[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ğ[/FONT]i duâ [FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ş[/FONT]öyle idi: [/FONT]

"Yâ Allah, yâ Vâhid, yâ Mûcid, yâ Cevâd, yâ Bâsit, yâ
Kerîm, yâ Vehhâb, yâ Ze't-Tavl, yâ Ganî, yâ Mugnî, yâ Fettâh, yâ Razzâk, yâ Alîm, yâ Hayy,
yâ Kayyûm, yâ Rahmân, yâ Rahîm, yâ Bedîassemâvâti vel-ard, yâ Ze'l-celâli vel ikrâm... Yâ
Hannân, yâ Mennân infehnî minke bi nafhat-i hayrin tugnînî bihâ ammen sivâk... in testeftihü
fekad câekümü'l-feth... [FONT=TimesNewRomanPSMT+1]İnnâ fetehnâleke fethan mübînâ... Nasrun minellahi ve fethun karîb...[/FONT]
Allahümme yâ Ganî, yâ Hamîd, yâ Mubdî, yâ Muîd, yâ Vedûd, yâ ze'l-ar[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]şil-Mecîd, yâ Fe'âlen[/FONT]
limâ yürîd, ikfinî bihelâlike an harâmike ve agninî bi fadlike ammen sivâke ihfaznî bimâ
hafizte bihizzikr... Vensurnî bimâ nasarte bihirrusül... [FONT=TimesNewRomanPSMT+1]İnneke alâ küllî [FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ş[/FONT]ey'in kadîr..."[/FONT]

Sonra bana [FONT=TimesNewRomanPSMT+1]şöyle dedi.[/FONT]
"Her kim bu duây[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı namazlardan özellikle Cumâ namaz[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]ndan sonra okursa,Allahü teâlâ onu her türlü kötülükten muhâfaza eder. Dü[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ş[/FONT]manlar[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]na kar[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ş[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı [/FONT]muzaffer k[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]lar, ona ummad[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ğ[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı [/FONT]yerlerden r[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]z[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]klar verir, geçimini kolayla[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ş[/FONT]t[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]r[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]r. Borcu da[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ğ[/FONT]lar kadar büyük ve kabar[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]k olsa dahi, Allahü teâlân[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]n lütfu keremi ve inâyeti ile öder."[/FONT]

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Kendisi [FONT=TimesNewRomanPSMT+1]şöyle anlat[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]r: "Bir gün Abdullah el-Muâvirî'ye gittim. Bana; "Ey [FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ş[/FONT]erîf! Ba[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ş[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]n darda[/FONT]
kald[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ğ[/FONT][FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı [/FONT]zaman, yapacak oldu[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ğ[/FONT]un bir duâ ö[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ğ[/FONT]reteyim mi?" diye sordu. Ben de; "Evet." dedim.[/FONT]
Bunun üzerine [FONT=TimesNewRomanPSMT+1]şu duây[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı [/FONT]ö[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ğ[/FONT]retti: "Yâ Vâhid, yâ Ehad, yâ Vâcid, yâ Cevâd, [FONT=TimesNewRomanPSMT+1]İ[/FONT]nfehnâ minke bi[/FONT]
nefhati hayrin inneke alâ külli [FONT=TimesNewRomanPSMT+1]şey'in kadîr..." Abdullah el-Muâvirî bu duây[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı [/FONT]bana ö[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ğ[/FONT]retmek[/FONT]
için okuduktan sonra ba[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ş[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]m hiç darda kalmad[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT], r[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]zk[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]m ço[FONT=TimesNewRomanPSMT+1]ğ[/FONT]ald[FONT=TimesNewRomanPSMT+2]ı[/FONT]."[/FONT]

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Sonra bana şöyle dedi.

"Her kim bu duâyı namazlardan özellikle Cumâ namazından sonra okursa,Allahü teâlâ onu her türlü kötülükten muhâfaza eder. Düşmanlarına karşı muzaffer kılar, ona ummadığı yerlerden rızıklar verir, geçimini kolaylaştırır. Borcu dağlar kadar büyük ve kabarık olsa dahi, Allahü teâlânın lütfu keremi ve inâyeti ile öder."

:)

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
........................... B)

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
B) ................. :) .................. B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt