Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu bedeli kullar ödeyemez (1 Kullanıcı)

evindar

Kayıtlı Kullanıcı
Evliyalardan birisine bir gün,
"Efendim, İhlas hususunda en çok etkilendiğiniz bir olay yaşadınız mı?" diye sorarlar.

“Evet yaşadım” buyurur ve devam eder,
Mekke-i Mükerreme’de altın kesemi kaybetmiş, parasız kalmıştım. Basra'dan para bekliyordum ama gelmemişti. Saçım sakalım çok uzamıştı. Bir berbere girdim, (Param yok, Allah rızası için saçlarımı düzeltebilir misin?) diye sordum.

Berber o anda birini tıraş ediyordu. Hemen adamın yanındaki boş koltuğu gösterip, otur buraya dedi ve onu bırakıp beni tıraş etmeye başladı. Adam itiraz etti. Berber, kusura bakmayınız efendim dedi, sizi ücreti mukabilinde tıraş ediyorum. Ama bu genç Allah rızası için istedi, Allah için olan işler önceliklidir ve bir bedeli yoktur yani Allah için olan işin bedelini kullar ödeyemez ve bilemez dedi.

Berber tıraştan sonra, cebime zorla birkaç altın sokuşturdu, acil ihtiyaçlarını karşılarsın, imkanım bu kadar kusura bakma dedi. Aradan birkaç gün geçti, beklediğim para geldi. Ona bir kese altın götürdüm. Asla alamam dedi ve ekledi, Allah için olan işin bedelini kullar ödeyemez demedim mi ben, var git işine, Allah selamet versin.

Helalleşip ondan ayrıldım ama tam kırk senedir ona dua ediyorum,
ona dua etmeye doyamıyorum, gece kalkıp dua ediyorum.

selamünaleyküm

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bu bedeli kullar ödeyemez

gerçekten çok güzel bunun bedelini hiç bişey ödeyemez ama şimdilerde ALLAH(CC) rızası için bişeyler yapıcak insanlar o kadar azaldıki RABBİM bizi yolundan ayırmadın daim etsin inşallah.

selamınaleyküm.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

S.A. ABLAM ÇOK GÜZEL BİR HAZIRLIK OLMUŞ,
EMEĞİNE SAĞLIK.
ASLINDA BİZ BU SÖZÜ GÜNLÜK HAYATIMIZDA NE KADARDA ÇOK KULLANIYORUZ DEĞİLMİ, AMA MAALESEF SIK SIK KULLANDIĞIMIZ BU SÖZÜN MANASINI İDRAK EDEMİYORUZ.
ALLAH İDRAK EDEN KULLARINDAN ETSN İNŞALLAH
K.S..EO.

meltemaksaray

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun çok güzel bır konu Allah rızasını gözeten kullar arasında oluruz inşallah B)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

CANIM SAGOLASIN ÇOK GÜZELDİ.ALLAH RAZI OLSUN..

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun. O'nun rızası nedir?? karşılığı yine O'nun rızası olan bir şey... selam ile...

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm sevvalmina , mtekik , meltemaksaray , FATMA_ERGUN , nuresma kardeşim,

ALLAH-Ü TEALA hepinizden razı olsun ömrümüz boyunca O'nun rızası ile yaşabilmek duası ileB)B)B)

selamünaleyküm

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH CC RAZI OLSUN. ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI EMEĞİNİZE SAĞLIK.B)

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
berberin ihlası

berberin ihlası

Berberin İhlası
Cüneyd-i Bağdadi, birisi ona gelir sorar: 'İhlâsı kimden öğrendiniz?'
-Mekke-i Mükerreme'de harçlıksız kalmıştım. Basra'dan para bekliyordum ama gelmemişti. Saçım sakalım çok uzamıştı. Bir berbere girdim
'Peşin peşin söyliyeyim param yok' dedim,
'Allah rızası için saçlarımı düzeltebilir misin?'
Berber o anda mevki sahibi birini traş etmekteydi. Onu bırakıp bana başladı. Adam itiraz etti.
Berber
'Kusura bakmayınız efendim' dedi, 'Sizi ücreti mukabilinde traş ediyorum. Ama bu genç Allah rızası için istedi'
Berber dahasını da yaptı, bana harçlık verdi. Aradan birkaç gün geçti, beklediğim para geldi. Ona bir kese altın götürdüm.
'Asla alamam' dedi, 'İnan Allah'ın rızası, daha değerli'

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt