Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Böyle bir Peygamber'in ümmetiyiz. (Gözleriniz yaşaracak) (1 Kullanıcı)

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı
İmam-ı Gazali anlatıyor:

Cehennem'i dört ayaklı bir camış şekilnde yetmişbin yuları ile, her yuların halkasını da yetmişbin melek tutarak getireceklerdir. Evet, yetmişbin tanede o yular da halka bulunacaktır ki, bütün dünya demirleri bir araya getirilse, o halkanın tek demirine eşit olamaz. Her halkanın başında bir melek, beraberinde bir topuz olduğu halde bulunacaktır ki, o topuzla dağlara bir vursa dağlar paramparça olur. Yere vursa yer dağılır. O Cehennem bir ellerinden kurtulsa çok büyük olduğu için Onu kimse tutamaz. Onu gören mahşer halkı diz üstü çökecektir. Hatta dehşeti peygamberleri bile şaşkınlığa uğratacaktır. Öyle ki İbrahim, oğlu İsmail'i; Musa, kardeşi Harun'u; İsa, annesi Meryem'i unutmuş bir halde Arş'a tutunacaklardır. Her biri: "Ya Rab! Ya Rab! Nefsi, nefsi. Bugün nefsindem başka senden hiçbir şey istemiyorum" diye bağıracaklardır. Yalnız MUHAMMED (Aleyhiselatuvesselam) şöyle diyecektir: Ümmetim, Ümmetim! Ya Rabbi! Onları Selamete erdir ve kurtar...

Bu paylaşımla bir başlıkta iki şeyi anlatmak istedim. Birincisi Peygamber'imiz ikincisi ise Cehennem'in büyüklüğü ve dehşeti. Allah bizleri Cebbar, Kahhar ve Muhtakim gibi isimlerinin tecelliği edeceği Cehennem azabından korusun. Cahannam azabından O(C.c.)'na sığınırız. Ve yine O'ndan O'na sığınırız. (Asıl anlatmak istediğim -->) Ggördüğünüz gibi saygı ve sevgi değer kardeşlerim. Böyle Mübarek, Muhteşem ötesi,kutlu şahsiyetli bir Peygamber'in Ümmetiyiz. Ne kadar şükretsek azdır. Başka hangi Ümmet'in böyle bir Peygamber'i var. Soruyorum size Ey Ümmet-i Muhammed. Her insanın sadece kendi nefsini düşündüğü
Sadece bir insanın ise ümmetini! Böylesine sevgili bir Peygamber. Peki bize O'nun Sünnetine layık olabiliyor muyuz? O(S.a.v.)'na layık bir ümmet olabiliyor muyuz? O'na layık bir Ümmet miyiz? ...

Salat u Selam Resulullah'a olsun.
Allahammü salli ala Seyyidine Muhammed
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala Âli seyyidina Muhammed ...
Alemlerin Rabbi olan Allah(c.c.)'a
Hamd ü Sena olsun.

Allah (c.c.), Bu ümmetin ciğerine Muhammed ve ilahi aşkının okunu saplasın inşAllah bizlere.

Allah bu ümmeti Cehennem azabına götürecek her türlü amellerden, günahlar muhafaza buyursun. Şüphe yok ki O'nun azabı pek çetin pek şiddetli olandır. Ya Rab! Bizleri Cehenneminle yakma. Bizi Ondan koru... (Amin)

Allahaısmarladık...

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Ne Mutlu Bize Ki Allahu Tealanin Habibinin ümmetindeyiz şükürler Olsun Ki Onu Görmeden Bu Kadar çok Sevebiliyoruz

A

Arzu_76

Ya rab ne mutlu bizi hamdü senalar olsun sana ya rab

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed
Güllerin en güzeline

suheyla06

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim Cümle ümmeti Muhammede Rasulumuzun şefaatini Nasip Etsin Inşallah ümmeti ümmeti Diye Ağlayan Muhammed Mustafa S.a.v Efendimize Binlerce Kez Salat Ve Selam Olsun Paylaşim Için Allah Razi Olsun Allaha Emanet Olun

FATMA-ZEHRA

Kayıtlı Kullanıcı
s.a...
ümmetim ümmetim
diyen dillerine
kurban olayım...
allahümmesalli ala seyyyidina mhammed.

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
İmam-ı Gazali anlatıyor:

Cehennem'i dört ayaklı bir camış şekilnde yetmişbin yuları ile, her yuların halkasını da yetmişbin melek tutarak getireceklerdir. Evet, yetmişbin tanede o yular da halka bulunacaktır ki, bütün dünya demirleri bir araya getirilse, o halkanın tek demirine eşit olamaz. Her halkanın başında bir melek, beraberinde bir topuz olduğu halde bulunacaktır ki, o topuzla dağlara bir vursa dağlar paramparça olur. Yere vursa yer dağılır. O Cehennem bir ellerinden kurtulsa çok büyük olduğu için Onu kimse tutamaz. Onu gören mahşer halkı diz üstü çökecektir. Hatta dehşeti peygamberleri bile şaşkınlığa uğratacaktır. Öyle ki İbrahim, oğlu İsmail'i; Musa, kardeşi Harun'u; İsa, annesi Meryem'i unutmuş bir halde Arş'a tutunacaklardır. Her biri: "Ya Rab! Ya Rab! Nefsi, nefsi. Bugün nefsindem başka senden hiçbir şey istemiyorum" diye bağıracaklardır. Yalnız MUHAMMED (Aleyhiselatuvesselam) şöyle diyecektir: Ümmetim, Ümmetim! Ya Rabbi! Onları Selamete erdir ve kurtar...

Bu paylaşımla bir başlıkta iki şeyi anlatmak istedim. Birincisi Peygamber'imiz ikincisi ise Cehennem'in büyüklüğü ve dehşeti. Allah bizleri Cebbar, Kahhar ve Muhtakim gibi isimlerinin tecelliği edeceği Cehennem azabından korusun. Cahannam azabından O(C.c.)'na sığınırız. Ve yine O'ndan O'na sığınırız. (Asıl anlatmak istediğim -->) Ggördüğünüz gibi saygı ve sevgi değer kardeşlerim. Böyle Mübarek, Muhteşem ötesi,kutlu şahsiyetli bir Peygamber'in Ümmetiyiz. Ne kadar şükretsek azdır. Başka hangi Ümmet'in böyle bir Peygamber'i var. Soruyorum size Ey Ümmet-i Muhammed. Her insanın sadece kendi nefsini düşündüğü
Sadece bir insanın ise ümmetini! Böylesine sevgili bir Peygamber. Peki bize O'nun Sünnetine layık olabiliyor muyuz? O(S.a.v.)'na layık bir ümmet olabiliyor muyuz? O'na layık bir Ümmet miyiz? ...

Salat u Selam Resulullah'a olsun.
Allahammü salli ala Seyyidine Muhammed
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala Âli seyyidina Muhammed ...
Alemlerin Rabbi olan Allah(c.c.)'a
Hamd ü Sena olsun.

Allah (c.c.), Bu ümmetin ciğerine Muhammed ve ilahi aşkının okunu saplasın inşAllah bizlere.

Allah bu ümmeti Cehennem azabına götürecek her türlü amellerden, günahlar muhafaza buyursun. Şüphe yok ki O'nun azabı pek çetin pek şiddetli olandır. Ya Rab! Bizleri Cehenneminle yakma. Bizi Ondan koru... (Amin)

Allahaısmarladık...

amin amin amin

berra34

Kayıtlı Kullanıcı
Allahumme Salli Ala Seyyidina Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed.
çok şükür Allahim.çok şükür.

susuznehir

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun böyle bir peygamberin ümmeti olmak en güzel şeref....

K

kırıkkalp

ALLAHım sana binlerce şükürler olsun ki o SEVGİLİLER SEVGİLİSİNİN ÜMMETİNDENİZ sana yarattığın şeyler sayısınca ŞÜKÜRLER OLSUN HAMDOLSUN HAMDÜSENALAR OLSUN

paylaşım için ALLAH razı olsun ALLAHA EMANET OLUN selametle......

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt