Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Boşluktayim (1 Kullanıcı)

keret

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli Üyeler.Lütfen,bana yol gösterin.
Ben,45 yaşında evli 2 çocuk babasıyım.Devlet memuruyum.Yaklaşık 10 yıl maddi ve manevi sıkıntılar çektim.Bekarlık dahil hiç gönül ilişkisi yaşamadım.Mutaassıp bir insanımdır.Hiçbir kadınla birlikte olmadım.Hayatımdaki tek kadın şu anki eşim.Yaşadığım yer ufak ve mutaassıp bir kasaba.Eşimle bir kaç kez boşanma aşamasına geldik.Cinsel hayatımda da sorunlar yaşadım.Çocuklar olmasaydı,kesin ayrılırdık.Yaklaşık 6 ay önce 23 yaşında bir üniversite öğrencisi ile tanıştım.Okuldan arta kalan zamanlarda bizim kurumda çalışıyor.(Staj gibi).Halen devam ediyor.Kendisi bizim kasabaya yakın bir yerden.İlk zamanlar bazı sorunlar yaşadığı için bir abi gibi ona yardımcı olduk,birkaç arkadaşla beraber.Hep ona yol gösterdik.Biraz gençlikten de olsa gerek hata yapma ihtimali yüksek bir kız.Bazı noktalarda zaafı var.(Cinsellik gibi)Bizi hiç bırakmıyor.Bilhassa bana çok alıştı.Evime birkaç kez geldi.Eşim de tanıyor.Ona zarar gelmesini istemiyorum.Fakat yaklaşık 1 haftadan beri bana bir şeyler olmaya başladı.Birkaç gün önce beraber mesai yaptık,biraz da muhabbet ettik.Onun hareketleri beni cesaretlendirdi.Biraz daha fazla yakınlaşmaya başladım kendisine.Devamlı yanımda olsun istiyorum.benden ayrı olduğu zaman telefonla konuşmak istiyorum ve bir bahaneyle konuşuyorum.O da zaten konuşmayı seven biri.Gece-gündüz kafamın içinde.Sabah uyanıyorum aklımda.mesela şu anda bile aklımda o var.İstesem onunla birlikte olurum,ama şimdiye kadar yapmadığım bir şeyi yapmakta istemiyorum.Eğer benim yerimde bir başkası olsaydı onunla birlikte olurdu.Birkaç defa nerdeyse ona ilgi duyduğumu söylüyordum.O da bana ilgi duyuyor bunu hissediyorum.Dün köyüne gitti.Beni sen götürsene köye dedi.Bir sakatlık yapacağım diye korkuyorum.Aklım,beynim,yüreğim karmaşık bir halde.Benden hem uzak olmasını istiyorum hem de yakın olmasını. Yani uzun lafın kısası;Eğer yaşım 25 olsaydı kesinlikle onunla evlenirdim.Şimdi sizlerden isteğim;Bana bir yol göstermeniz.Ben ne yapayım şimdi.Ben bu duygulardan nasıl kurtulurum?

Kaan Erdem

Yönetici
Değerli Üyeler.Lütfen,bana yol gösterin.Yolu sana açık beyan ALLAH celle celaluh göstermiş,görmezmisin?
Ben,45 yaşında evli 2 çocuk babasıyım.ALLAH celle celaluh bağışlasın,yuvanızın reis'i İSLAMİYET olsun inşaALLAH.Devlet memuruyum.Yaklaşık 10 yıl maddi ve manevi sıkıntılar çektim.ALLAH celle celaluh sabredip mukafatını alanlardan etsin sizi.Bekarlık dahil hiç gönül ilişkisi yaşamadım.Mutaassıp bir insanımdır.Hiçbir kadınla birlikte olmadım.Hayatımdaki tek kadın şu anki eşim.Bunu bir ayrıcalık yada belki marifet gibi yazmadığınızı ümid ediyorum,bu durum zaten olması gereken her müslümanım diyen kulun vazifesidir.Yaşadığım yer ufak ve mutaassıp bir kasaba.Eşimle bir kaç kez boşanma aşamasına geldik.Cinsel hayatımda da sorunlar yaşadım.Çocuklar olmasaydı,kesin ayrılırdık.İnşaALLAH bunlarıda şükür ve sabır ile karşılıklı konuşarak,problemleri aşarak İslami bir hayat tarzı yaşayışı ile çözeceğinize yürekten inanıyorum ''Sabır ve Şükür'' inşaALLAH.Yaklaşık 6 ay önce 23 yaşında bir üniversite öğrencisi ile tanıştım.Okuldan arta kalan zamanlarda bizim kurumda çalışıyor.(Staj gibi).Halen devam ediyor.Kendisi bizim kasabaya yakın bir yerden.İlk zamanlar bazı sorunlar yaşadığı için bir abi gibi ona yardımcı olduk,birkaç arkadaşla beraber.Hep ona yol gösterdik.Biraz gençlikten de olsa gerek hata yapma ihtimali yüksek bir kız.Bazı noktalarda zaafı var.(Cinsellik gibi)Bizi hiç bırakmıyor.Bu hanım kızın sizlerin belirli mesafe ve uygun ortamlarda bir araya gelmesi haram ve helal dairesi içerisinde dikkat etmesi gereken kurallar çerçevesinde muhatap olması gerekir,sizin ve bir kaç arkadaşınız sınırı aşmaması ve bu denli yakınlaşmaması daha hayırlı olacaktır.Cinsellik gibi dediğiniz nedir ki?Bilhassa bana çok alıştı.Bu kızın size alışması ne demek?Evime birkaç kez geldi.Eşim de tanıyor.ALLAH celle celaluh akıl,fkir ihsan etsin sizi ve cümlemizi islah eylesin,hangi vasıf ve gerekçe ile evinize geliyor,eşinizin tanıması sizin daha yakın olmanıza mı kapı açıyor?Ona zarar gelmesini istemiyorum.Zarar gelmesini istemiyor iseniz ALLAH celle celaluh rızası için uzak durun kardeşim,anasına ve babasına bilgi verin,her ne ise onda gördüğünüz yanlış bunu izah edin.Fakat yaklaşık 1 haftadan beri bana bir şeyler olmaya başladı.Birkaç gün önce beraber mesai yaptık,biraz da muhabbet ettik.Onun hareketleri beni cesaretlendirdi.Biraz daha fazla yakınlaşmaya başladım kendisine.Devamlı yanımda olsun istiyorum.benden ayrı olduğu zaman telefonla konuşmak istiyorum ve bir bahaneyle konuşuyorum.O da zaten konuşmayı seven biri.Gece-gündüz kafamın içinde.Sabah uyanıyorum aklımda.mesela şu anda bile aklımda o var.İstesem onunla birlikte olurum,ama şimdiye kadar yapmadığım bir şeyi yapmakta istemiyorum.Eğer benim yerimde bir başkası olsaydı onunla birlikte olurdu.Bu hoş olmayan duygu ve düşüncelerinizi ve anlattığınız haram işlerinizi burada açmanızın hikmeti neydi?Sadece bizleri ve okuyanları günahınıza şahit tutmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz.Birkaç defa nerdeyse ona ilgi duyduğumu söylüyordum.O da bana ilgi duyuyor bunu hissediyorum.Dün köyüne gitti.Beni sen götürsene köye dedi.Bir sakatlık yapacağım diye korkuyorum.Aklım,beynim,yüreğim karmaşık bir halde.Benden hem uzak olmasını istiyorum hem de yakın olmasını. Yani uzun lafın kısası;Eğer yaşım 25 olsaydı kesinlikle onunla evlenirdim.Şimdi sizlerden isteğim;Bana bir yol göstermeniz.Ben ne yapayım şimdi.Ben bu duygulardan nasıl kurtulurum.ALLAH celle celaluh'u,Peygamber Efendimizi s.a.v,Kuranı Kerimi tanıyınız.Bunları idrak ediniz.

Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:
(Allah indinde zinadan büyük günah yoktur.) [R. Nasıhin]

(Sizin için en çok korktuğum şey zinadır.) [Taberani]

(Zina etmeyin, kadınlarınızın cazibesi [güzelliği, çekiciliği, albenisi] ve sevgisi gider, soğukluk başlar.) [İ. Neccar]

(Rüyamda, heladaki necaset gibi pis kokan kimseler gördüm. Sonradan bunların zina edenler olduğunu öğrendim.) [İ.Hibban]

(Zina fakirliğe yol açar.) [Beyheki]

(Bir yerde, zina ve riba çoğalırsa, o yerin halkı, belaya maruz kalır.) [Hakim]

(Zina fakirlik getirir.) [Buhari]

(Zinaya devam eden, putperest gibidir.) [Harâiti]

(Zina edenin yüzü Cehennemde ateşle yanar.) [Taberani]

(Yedi kat gök ve yer, zina eden ihtiyarlara devamlı lanet eder.) [Bezzar]

(Zina edenlerin avretlerinin kokusu, bütün Cehennem halkına eza verir.) [Bezzar]

(Kötü kadınlar, çoğalıp, zina toplum içinde yayılırsa, halk, daha önce görülmemiş bulaşıcı hastalıklara maruz kalır) [Beyheki]
Zinanın zararları çoktur. Bir hadis-i şerif meali şöyledir:

(Zinanın dünyada üç zararı vardır:

1- Güzelliği ve parlaklığı giderir,
2- Fakirliğe yol açar,
3- Ömrün kısalmasına sebep olur.

Âhiretteki üç zararı:

1- Allahü teâlâ gazap eder.
2- Sorgu suali, hesabı çetin geçer.
3- Cehennem ateşinde azap çekmeye sebep olur.) [Taberani]

Akıllı kişi, her gün, nefsine demeli ki:
(Benim sermayem, yalnız ömrümdür. Bu sermaye, o kadar kıymetlidir ki, her çıkan nefes, hiçbir şeyle tekrar ele geçemez ve nefesler sayılıdır, azalmaktadır. Ömür bitince, ticaret sona erer. Ticarete sarılalım ki, vaktimiz azdır. Günlerimiz, o kadar kıymetlidir ki, ecel gelince, bir gün izin istense de ele geçemez. Bugün, bu nimet elimizdedir. Aman nefsim, çok dikkat et de, bu büyük sermayeyi elden kaçırma! Sonra ağlamak fayda vermez. Bugün, ecelin geldiğini, şimdi, o günde bulunduğunu, farz et! O halde, bugünü elden kaçırmaktan, bununla, saadete kavuşmamaktan daha büyük ziyan olur mu? Yarın ölecekmiş gibi haramdan kaç!)

Asi nefsimiz, emirleri yapmak istemez ise de, riyazet yapmak, istediklerini vermemek, ona tesir eder. İşte nefs muhasebesi böyle olur. Resulullah efendimiz, (Akıllı, ölmeden önce hesabını gören, ölümden sonra kendine yarayacak şeyleri yapan kimsedir) ve (Yapacağın her işi, önce düşün, Allahü teâlânın razı olduğu, izin verdiği bir iş ise, onu yap! Böyle değilse, o işten kaç!) buyurdu.

Cihat-82

Kayıtlı Kullanıcı
Açıkçası, böyle bir konuda sevgili Kaan kardeşimize katılmamak elde değil. Lütfen tepkimi mazur görünüz ama bu nasıl bir rahatlık, nasıl bir genişlik anlayabilmiş değilim. Burada anlattığınız birçok şeyin aslında çok büyük yanlışlar olduğunu en az bizim kadar biliyor olduğunuzu düşünüyorum. Yoksa haksız mıyım?

Herşeyden önemlisi; acaba bizden ne bekliyordunuz? Bizden alacağınız cevaplar ve tavsiyelere uyabilecek miydiniz? Örneğin Kaan kardeşimizin birbirinden güzel yorum ve tavsiyelerine ne kadar uymayı düşünüyorsunuz? Bunlar sizin için yeterli miydi? Daha doğrusu, bunlar duymak istediğiniz şeyler miydi?

Eğer beni de bir kardeşiniz olarak görüyorsanız, bu yaptığım yoruma da saygı göstermenizi bekliyorum. Benim size tavsiyem şudur: Allah Teala'nın emir ve yasakları bellidir. Bizim üstümüze düşen görev ise bunlara uymaktır. Eğer uymazsak diğerlerinden farkımız kalmaz. Bunlar bizi diğerlerinden ayıran özelliklerdir aynı zamanda. Sizin yapacağınız şey de, bu konuda yine Allah'ın koymuş olduğu yasakları, Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'in hadislerini göz önünde bulundurarak doğru davranış biçimini kendi içinizde oluşturmanızdır. Kaan kardeşimizin de belirttiği gibi; "ALLAH celle celaluh'u,Peygamber Efendimizi s.a.v,Kuranı Kerimi tanıyınız.Bunları idrak ediniz." Saygılarımla..

HilserSeN

Kayıtlı Kullanıcı
Kaan kardeş gönlümüze tercüman olmus tur
Bu hayat bir denemeyse Buda senin bir sınavıN
DikkaT !!!! vesselam

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
koskaca insansınız biz size ne diyebilirizi şimdi hemen bu günahtan vazgeçin sonra çok büyük bir pişmanlık ve vicdan azabı çekrsiniz benim babamda sizin yaşınızda ama bunları size yazrken şuanda çok utanıyorum babama nasihat veriyor gibi hissettim kendimi..
2 çocuğunuzun yüzü suyu hürmetine bu işten vazgeçin nefsinize yenilmeyin çocuklarınızın sizden nefret etmesi kadar kötü bişey yoktur değilmi babasınız bilirisiniz bunları eğer bir anlık nefisle bu hatalara düşerseniz herşeyinizden olacaksınız belkide en önemlisi çocuklarınızın sevgisinden...şimdi yapacağaınız o kızla artık ilgilenmeyin ..gerçekten ilgilenmeyin..çekin kendinizi bu durumdan yuvanızı devam ettirin ALDATMAK ÇOK BÜYÜK AYIP yapmayın lütfen eşinize ve çocuklarınıza yazık etmeyin....allah sizi inşallah doğru yola getirir amin amin amin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt