Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Borçtan Kurtulma Duasi.. (1 Kullanıcı)

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]BORÇTAN KURTULMA DUASI ![/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Şüphe etmeyin çok tesirlidir!" [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Muaz bin Cebel Radıyallahu anh'dan şöyle rivayet edilmektedir:[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Bir kişinin bende bazı alacakları vardı. Ben de ondan korkarak iki gün annemde kaldım. Sonra, dışarı çıkıp Rasulullah'a (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) geldim. O, bana ; "Ya Muaz! Seni bize gelmekten geri bırakan nedir?" [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]dedi. Ben de :[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Bir adamın bende alacağı var. Ondan utandım, onunla karşılaşmak istemedim." dedim. Bunun üzerine Rasulullah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) : "Sana birtakım kelimeler öğreteyim ki, onları okuduğunda üzerinde dağlar kadar borç olsa, ALLAH'u Teâlâ onları öder." [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]buyurdu.[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ben de: [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Evet ! Öğretin yâ Rasulullah(Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)" dedim.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"(Rasûlüm) De ki : Mülkün gerçek sahibi olan ALLAH'ım! Sen mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden geri alırsın. Dilediğini yüceltir, dilediğini de alçaltırsın. Her türlü iyilik Senin elindedir. Gerçekten Sen herşeye kadirsin. Geceyi gündüze katar, gündüzü geceye katarsın. Ölüden diriyi, diriden de ölüyü çıkarırsın. Dilediğine de sayısız rızık verirsin." [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif](Âl-i İmrân 26-27) [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bu Ayet-i kerimeleri okumamı emretti. Sonra da :[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Ey ALLAH'ım! Beni fakirlikten kurtar, benden borcumu öde, beni senin ibadetinde iken ve yolunda savaşırken al." duasını ilave etti.[/FONT]

*Alıntı*

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm kıymetli değerli abim...
can abim nasılsınız.iyimisiniz ALLAH cc rızası için sizi inanın çok özledim.bilesiniz.
çok güzel bir konuya yine değinmişsiniz.
ilminize bilginize sağlık olsun...

selam ve dua ile abim....

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kıymetli değerli abim...
can abim nasılsınız.iyimisiniz ALLAH cc rızası için sizi inanın çok özledim.bilesiniz.
çok güzel bir konuya yine değinmişsiniz.
ilminize bilginize sağlık olsun...

selam ve dua ile abim....

VeAleynaAleykümSelamVeRahmetullahiVeBerekatuhu Can Kardeş;
5 dakikayla mı kaçırdık sizi kardeş...Öyle üzüldüm ki şimdi..Geçen sefer girmişsiniz..taa akşam 22 de gördüm..
Bak ne diyeceğim Kaan.."Şayet keffaret orucu miktarı çoksa..gel ben de tutayım..bitirelim şu işi dön..olmuyor bak..bu hafta moralim bozuk giremedim..şimdi çoğu kardeş bana kırgın hissediyorum..bak yine çenem düşüyor beni çok konuşturma..ne demek istediğimi anla..Sayfayı da kapattık..şimdi açıcaz biz de oruç tutacağız..!!! Ramazan 'a kadar bitmeyecek yoksa..!!!
Pırasa'yı da yiyemedik zaten..
Estağfirullah Kardeş..biz sizlerden bir şeyler öğrenmeye çalışıyor.. sizlerin seviyeli uslubunuzu kendimize örnek alıyorduk..
Öbür sayfada(t.amca nerede?) sizin bir sözünüzü hatırladım..neydi bir günlük ayrılık acısı..gibi bir şeydi değil mi?..bizim için farklı mı?
Biz de sizi Allah(CC) için çok sevdik-seviyoruz..inan ki bekliyoruz kardeş..
Ramazan'ı hatırladım bir de..hadi bak geç kalma gel..paylaşırız inşaAllah keffareti tamam mı ?
Şimdilik Selam ve dua ile Allah(CC) 'a emanet olunuz..Çok sevindim..

Mekarim-i Ahlak

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm.
emeğinize ve uğraşınıza sağlık.
paylaştığınız bilgiler için mevlam razı olsun.
selam ve saygılar.

ipek

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Rabbim Hepimize Helal Rizklar Versin Inşallah

orkide

Kayıtlı Kullanıcı
Talipamca, Bu bilgiyi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim, Allah razı olsun..

EYYUP1453

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun Allah dara düşürmesin..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
5 dakikayla mı kaçırdık sizi kardeş...Öyle üzüldüm ki şimdi..Geçen sefer girmişsiniz..taa akşam 22 de gördüm..
Bak ne diyeceğim Kaan.."Şayet keffaret orucu miktarı çoksa..gel ben de tutayım..bitirelim şu işi dön..olmuyor bak..bu hafta moralim bozuk giremedim..şimdi çoğu kardeş bana kırgın hissediyorum..bak yine çenem düşüyor beni çok konuşturma..ne demek istediğimi anla..Sayfayı da kapattık..şimdi açıcaz biz de oruç tutacağız..!!! Ramazan 'a kadar bitmeyecek yoksa..!!!
Estağfirullah Kardeş..biz sizlerden bir şeyler öğrenmeye çalışıyor.. sizlerin seviyeli uslubunuzu kendimize örnek alıyorduk..
Öbür sayfada(t.amca nerede?) sizin bir sözünüzü hatırladım..neydi bir günlük ayrılık acısı..gibi bir şeydi değil mi?..bizim için farklı mı?
Ramazan'ı hatırladım bir de..hadi bak geç kalma gel..paylaşırız inşaAllah keffareti tamam mı ?
selamün aleyküm talip abi.kaan erdemi geçen yine geldi ama kaçırdık.bende kefaret orucunu paylaşırım.yeter ki gel kaan kardeşim.hayırlı cumalar talip abi.inşallah çok umutluyum.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım;

tasadan ve tembellikten sana sığınırım.

cimrilikten ve korkaklıktan sana sığınırım

borcun beni sıkıştırmasından sana sığınırım.

makam ve mevkinin şımarttığı adamlardan sana sığınırım.

bende bu duayı akşam dosta doğrudan nihat hocadan not aldım.Peygamber efendimizin borçtan kurtulmak için tavsiye ettiği bir dua.Allaha emanet ol talip abi.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür Ederim..

Teşekkür Ederim..

selamünaleyküm.
emeğinize ve uğraşınıza sağlık.
paylaştığınız bilgiler için mevlam razı olsun.
selam ve saygılar.

VeAleynaAleykümSelam Kardeşim;
Sizde sağolun..Amin cümlemizden inşaAllah..
Saygı-sevgi,Selam ve baki dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür Ederim..

Teşekkür Ederim..

Talipamca, Bu bilgiyi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim, Allah razı olsun..

Ben de ilgi gösterdiğiniz için Size teşekkür ederim..Amin Sizden de inşaAllah.
Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım;

tasadan ve tembellikten sana sığınırım.

cimrilikten ve korkaklıktan sana sığınırım

borcun beni sıkıştırmasından sana sığınırım.

makam ve mevkinin şımarttığı adamlardan sana sığınırım.

bende bu duayı akşam dosta doğrudan nihat hocadan not aldım.Peygamber efendimizin borçtan kurtulmak için tavsiye ettiği bir dua.Allaha emanet ol talip abi.

VeAleynaAleykümSelam Ebru Kardeşim;

Üstteki için ayrıca yazmadım..inşaAllah diyorum..
Katkınız için de teşekkür ederim..Amin bu güzel duaya..Allah(CC) razı olsun Kardeşim..
Selam ve baki dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

koskun

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm ,

kaan erdem kardeşim , lütfen bizi daha fazla üzme ...
talipamcam ile beraber bende keffaret orucuna destek çıkarım ...

allaha emnaet olun ...

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
152_1.gif

"Ey Rabbim! Helâl kıldıklarını bana kâfi kılarak haram kıldıklarından beni muhafaza et, beni fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl!"

Tirmizî, Duâ, 110.

Borçlu olan kişi sabah namazından sonra üçyüz defa:

153_1.gif

âyetini duâ niyyetiyle okumalı ve her yüz defanın sonunda:

153_2.gif

diye duâ etmelidir. Böylece inayet-i ilâhiyyeye nâil olması umulur.

~*~*~*~*~*~*~*~

esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu Can Talip Amcam.
değerli emeğinize, ellerinize sağlık olsun. teşekkür ederiz bizlerle bu duayı paylaştığınız için.
Mevla Teala razı olsun, ecrinizi ziyadesiyle versin, sevabınızı nurlu hanenize yazsın inşaAllah Talip amcam..

Rabbul alemin borcu olan ümmeti Muhammedin yardımcısı olsun.. borç ile bu dünyadan
ayrılmamızı nasip etmesin bizlere inşaAllah.

Rabbimiz c.c. nun inayeti, lütfu, bereketi her daim sizinle olsun..
dualarınızda mücrime yeğeninizi de unutmayın inşaAllah..:gulegule
Selam, sevgi ve baki dualarım ile, Rahman ve Rahim c.c olan Rabbimize emanet olun..

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
Eshab-ı kiramdan, Ebu Said Hudri hazretleri anlatıyor:

Resulullah efendimiz, bir gün, mescide girdi ve Ensar’dan Ebu Ümâme’ye rastladı ve kendisine, (Yâ Ebâ Ümâme! Ne diye, namaz vaktinin dışında seni mescitte oturur halde görüyorum?) diye sordu.

Ebû Umâme, (Beni saran dertler ve borçlar yüzünden yâ Resûlallah) dedi. Resulullah, (Sana bir duâ öğreteyim, bunu okuduğun zaman, Allah derdine devâ verir, borcunu ödettirir. Sabah ve akşam bu duâyı oku) buyurdu. Dua şöyledir:

(Allahümme innî eûzü bike minel-hemmi vel-hazen ve eûzü bike minel-aczi vel-kesel ve eûzü bike minel-cübni vel-buhl ve eûzü bike min galebetid-deyni ve kahrir-ricâl.)

[Yâ Rabbi, kederden, dertten, âcizlikten, tembellikten, korkudan, cimrilikten, borcumu ödeyememekten ve insanların kahrından sana sığınırım!]

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH(cc) RAZI OLSUN..

ALLAH(cc) RAZI OLSUN..

152_1.gif
ote=nigdeli;571492]

"Ey Rabbim! Helâl kıldıklarını bana kâfi kılarak haram kıldıklarından beni muhafaza et, beni fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl!"

Tirmizî, Duâ, 110.

Borçlu olan kişi sabah namazından sonra üçyüz defa:

153_1.gif

âyetini duâ niyyetiyle okumalı ve her yüz defanın sonunda:

153_2.gif

diye duâ etmelidir. Böylece inayet-i ilâhiyyeye nâil olması umulur.

~*~*~*~*~*~*~*~

esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu Can Talip Amcam.
değerli emeğinize, ellerinize sağlık olsun. teşekkür ederiz bizlerle bu duayı paylaştığınız için.
Mevla Teala razı olsun, ecrinizi ziyadesiyle versin, sevabınızı nurlu hanenize yazsın inşaAllah Talip amcam..

Rabbul alemin borcu olan ümmeti Muhammedin yardımcısı olsun.. borç ile bu dünyadan
ayrılmamızı nasip etmesin bizlere inşaAllah.

Rabbimiz c.c. nun inayeti, lütfu, bereketi her daim sizinle olsun..
dualarınızda mücrime yeğeninizi de unutmayın inşaAllah..:gulegule

Selam, sevgi ve baki dualarım ile, Rahman ve Rahim c.c olan Rabbimize emanet olun..
[/quote]
VeAleynaAleykümSelamVeRahmetullahiVeBerekatuhu
Can Yeğenim;
Amin..amin..Rabbim Sizlerin gayretini de boşa çıkarmasın.. ecri ve sevabınızı her iki cihanda da bahşeylesin inşaAllah..
Katkınız için teşekkür ederim..mesajınızı konu açmak için girdiğimde yeni gördüm..kusuruma bakmayınız olur mu?
Rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı olsun inşaAllah..

Dualarımızdasınız..sizin de unutmadığınız gibi Can yeğen..
Babanıza da selamlarımı lütfen iletiniz..

Selam ve baki dualarımla Alemlerin Rabbi Allah(CC)'a emanet olunuz.

Ramazan tacar

Kayıtlı Kullanıcı
allahim sizden razi olsun böyle güzel siteler kurdugunuz icin ben ilk kez bu siteye girdim acikcasi memun kaldim tüm müslüman kardeslerim dua etsinler benim dualari tüm din kardeslerime amin

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Değerli Talip amcam Allah celle celalü razı olsun emeğinize sağlık...:( İnşaAllah iyisinizdir....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt