Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bİz genÇlerİn gece hayati olmali! (1 Kullanıcı)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
Islamin genç davetçisi!
Senin mutlaka gece hayatin olmalidir. Peygamberani deyisle, bir süt sagimi kadar da olsa gece uyanik olup, Allah Tealanin huzurunda bulunmalisin. Diger insanlardan farkli olarak, uykunu bölüp huzura varmalisin.

Bil ki, gecesi olmayanin gündüzü yoktur. Gece sabaha kadar yataga boylu boyuna uzanan birisinin gündüze verecegi bir seyi yoktur. Gece senin feyizle doldugun, gündüz ise bu feyzi baskalarina aktardigin vakittir. Dol ki, bosaltacagin bir seyin olsun.

Ne güzeldir gece! Yildizlarin parlayip kendisini gösterdigi, nurlarin tecelli ettigi zamandir ve mekandir gece. Görmüyor musun? Bin aydan daha hayirli olan vakit, gündüz degil gecedir. Rasullullah (sav)in su yalan dünyadaki en yüce ve mutlu ani olan Mirac, gece vuku bulmadi mi?

Evet, gece gönül adamlarinin aksama kadar bekleyip durdugu vakittir. Gece samimiyettir, gece sipsicaktir. Gecenin, yani yalnizligin riyasi yoktur. Herkes uyurken kalk, bir abdest al soguk suyla, Rabbinin huzuruna var, boynunu bük… Ona bir seyler mirildan, isteklerini sirala…gecenin nasil iletken oldugunu göreceksin. Radyo dalgalari bile gece daha iyi çeker.
Bütün bunlar olup biterken, gecenin bunca avantajlari varken, senin geceyi bastan sona uykuyla geçirmen ne büyük gaflet, ne büyük kayiptir.

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
haklısın kardesım Rabbım razı olsun ...

_Ubeydullah_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın selamı üzerine olsun!..

Allah (c.c) ayetlerinde ; Gündüzü sizler için (beşer) , geceyi onlar için (cin) yarattım buyuruyor..

Bunu göz ardı etmemek gerek..

Esselamu aleyküm ve rahmetullah..

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
allah hepimizden razı olsun...allah vaktimizi iyi değerlendirebilmeyi nasip etsin...feyzini bereketini alabilmek dileğiylee...ve aleykümselam.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Gece senin feyizle doldugun, gündüz ise bu feyzi baskalarina aktardigin vakittir. Dol ki, bosaltacagin bir seyin olsun.Allah razı olsun.ne güzel bir paylaışm.Rabbim sevabınıza yazsın inşallah.selam ve dua ile kalın

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
Gece senin feyizle doldugun, gündüz ise bu feyzi baskalarina aktardigin vakittir. Dol ki, bosaltacagin bir seyin olsun.Allah razı olsun.ne güzel bir paylaışm.Rabbim sevabınıza yazsın inşallah.selam ve dua ile kalın

allah sizden kat kat razı olsun...nekadar güzel dua ediyorsunuz...allah sizlerinde sevabına kat kat yazsın..okuyup anlayabilmeyi..analdıkalrımızı hayatımıza uygulayabilmeyi nasipe tsin rabbim...bu hasta halimle beni çok mutlu ettiniz..tşk..ederimm:a27:

Cikmaz~Sokak

Kayıtlı Kullanıcı
Ben bu paylasimlari görünçe yerin dibine batiyorum,
nefsimize uyup, hiç birsey yapmiyoruz geçe :(
Birtek uyku, ertesi gün öglene kadar uyuyoruz,
tatil oldugu için daha SIK oluyorr :(
Sabah namazinida kaçiriyorum hep..
Paylasimin için saol, Allah razi olsun!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt