Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bişr-i hafi hz.leri ve fırıncı (1 Kullanıcı)

sivasyıldızı

Kayıtlı Kullanıcı
mübarek zatlardan bşr-i hafi hazretlerine sohbetleri sırasında cemaatinden insanlar efndi kasaba da bir fırıncı var
sizin hasretinizi çekmekte ama işi icabı gelemiyor size hep selam yolluyor derler.

birgün yolculuk hasıl olur ve mübarek zat a derlerki hocam yolumuz sizin hasretinizle yana fırıncının kasabasından geçmekte
arzu ederseniz bir uğrayalım der
ve yolu kasabaya çevirirler fırının kapısına varınca efendi hz.leri kendini tanıtmadan selamün aleykum ben yola gidiyorum
senden ALLAH rızası için bir ekmek istiyorum der.
fırıncı: git işine babalık akşama kadar senin gibi elli tanesi geliyor yok öyle bedavadan geçinmek diye tersler

efendi hz.leri döner ve yoluna gider orada bulunan insanlar yahu sen ne yaptın hasretşnş çektiğin adamdı o ona bir ekmek bile vermedin deyince.

fırıncı bin pişman koşar ve efendi den özür diler affet beni der oda seni affederim ama bir şartla benim onuruma kasabalıya yemek vereceksin ve yüz altın harcayacaksın der ve fırıncı kabul eder yüz altın harcayarak ziyafet verir.

yemek yendikten sonra orada bulunanlar eee efendi dünya nimetinden payımıza düşeni aldık azda ahret nimetiyle maneviyat nimetiyle bizi nimetlendir,bize salih kul ve ahmak kulu anlat deyince

efendi hz.leri ahmak kul görmek isteyen fırıncının yüzüne baksın deyince ahali aaaaa hocam sizde amma yaptınız o sizin rızanızı kazanmak için yüz altın harcayıp ziyafet veriyor siz onu ahmak ediyorsunuz.

hoca efendi:meselede buya ben allah rızası için bir ekmek istedim vermedi ama kul rızası için yüz altın harcadı
allah ın rızasını bırakıp gelip geçiçci ona bir fayda sağlamauacak kul rızasını tercih etmek kadar ahmaklık olurmu?

demekki her işimiz allahın rızası için olmalı şu sözü unutmamak lazım allahım seni bulan neyi kaybeder.
seni kaybeden neyi bulur

son gün

Kayıtlı Kullanıcı
Allah c.c razı olsun kardeşim...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt