Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bismillahirrahmanirrahim (2 Kullanıcı)

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
kendi yazdığım bi kompozisyonu sizlerle paylaşmak istedim...inşaallah yorumlarınızı bekliyorum merakla...

Ey beni hidayete erdirecek olan ve sonsuz ihsanını üzerimize kılan Rabbim!Bizleri rahmetin ve hikmetinsiz bırakma!Bizlere öyle bir güç ver ki;''Başörtülüyüm''diyen bacım ''Başörtülüyüm'' demesiyle gurur duysun...
''Başörtüsü ''için ezilip,incinmesin...O'nu gizlemeye,saklamaya ve hiçbir şekilde kaldırmalarına müsade etmesin!!!Bir özgürlük simgesi bir kimlik olarak O'nu başında dalgalandırsın...Üzerine de cilbabını giyiniversin ki;''Başörtülüyüm ''demesinin SENİN (Allah (c.c))katında bir anlamı olabilsin...Arş-ı Ala ''Ben başörütülüyüm Elhamdülillah...Gelin kardeşlerim sizde gelin...Allah tevbe edenleri çokça kabul edendir nidalarıyla yükselsin,inlesin!!!
Bizim gözümüzün bir tek yaşına başörtümüz tanık olmasın...
Yoksa;başörtüsü zulmünü bizlere yapan insan dediğimiz(!)yaratıklar orada ahirette nasıl bir azaba tabii tutulacaklar...Bilmezler mi?Şeytanın bizim dosdoğru yolumuza çökmesi demek tam da bu demekmiş... :( Demek ki : iblis gece gündüz demeden çalışıyor...Peki bizler?Allah'ın kuluyuz!Müslümanız Elhamdülillah diyen bizler... Neden böyle batılılaştık?Neden bu kadar modernleştik(!)
Modernleşmek;başındaki kimliğini,boğazını sıkacak kadar bağlayıp mendil boyutuna getirmek ve suratına bir ton makyaj yapmak,cilbabını ise bir köşeye çıkarıp fırlatmak mıydı?:(
Daracık pantolanları giyip dışarıda,islam çatılı başörtüsüyle dolaşmak mı modernleşmek?yoksa onu bile yapmayıp açık giyinerek herkesin fiziği hakkında konuşmasını mı sağlamak modernleşmek?
İblis bir saniyesini bile boş geçirmezken,yanına yanmak için arkadaş ararken,bizler hala bu şekilde mi sokağa çıkacağız?Bizler hala Müslümanlığı ve Müslüman olmayı hafife alıp nefsani arzularımızı mı öne çıkaracağız?
''Dışarıya böyle çıkayım.Ne olabilir ki?Ben başörütümü takıyorum işte...''diyen ve aile baskısıyla başlarını ve bedenlerinin haramdan gizlendiğini düşünen akıllılar...Acaba siz kimi kandırıyorsunuz?Acaba hiç düşünmüşmüydünüz?Kendinizi mi Allah'ı (c.c) mı?(Haşa O herşeyi hakkıyla bilendir...)
Başörtülülerini sıkmaboğaz yapıverip,pantolonları üstüne çekip işini bitiremiyorsun ne yazıkki...Allah 'ın emrettiği bu emir acaba senin iyiliğin için mi?Yoksa;Allah (c.c)(haşa)kendi için mi istiyor?Elbette ki senin için istemiş...Senin iffetini,namusunu,haysiyetini,korusun diye istemiş...Dönüp dolaşıp merhametini eksik etmeyen bir RABBİMİZİN olduğunu anlamıyor musun hala?Bu kadar mı körleşti gözlerin ?Bu kadar mı Allah'ın aşkıyla yanmadın?Bu kadar mı tanıdın O'nu...
Başörtüsünü örtüverip ,bir erkekle elele tutuşan bir ümmeti mi hak ediyor Peygamber Efendimiz?Hiç mi saygın yok hepimizin kitabı olan Kur-an' Kerim'e?İçindeki ayetleri açıp okuyuverin mi bir kere dahi olsa...Anlamaya çalıştın mı?Benden ne isteniyor?Kimin iyiliği için isteniyor?Bu ayetteki asıl amaçlanan davranışların sergilenmesi hiç düşündün mü ?Televizyonda bir dizi oluversin başörtülü kardeşim gider açıverir...
Falan yerde eğlence olsa orada bitiverir...
Gezmek mi?Aaaa eksik olmaz...Neden bu kadar çok dünyalığa boğuluverdin be bacım...Sen bu dünyayı paranın iki yüzünün olduğu gibi hesaba katarak gitsen iblis seni hain tuzaklarına düşüremez!!!
Dünyaya kapılmayacaksın...Senin daha önemli işlerin var...Yanılıyor muyum?
Evet,dünya bize verilen en büyük nimet...ama o nimeti ebedi olan hayata azık toplayarak geçirmelisin öyle deil mi ?Senin azığın;başörtün,namazın,orucun,hayan,namusun,iffetin,salih amelin,Kuran'ın...
Aslında hiç zor değil nefsini terbiye etmek biliyormusun?sadece önce yavaş yavaş başını örteceksin bir kaç ay sonra ise göreceksin ki kendini cilbab giyen bir Mücahide hanım...bir Saliha hanım...bir Rabia hanım...
Herşeyin bir başlangıcı vardır elbet...Başörtüsünü örtmenin şekil ve biçimi sadece şu şekilde ifade edilmiştir :Ey Peygamber!Eşlerine,kızlarına ve mü'minlerin hür kadınlarına ;(dışarıya çıktıklarında)dış elbiselerini (cilbablarını)üzerlerine giyinmelerini ''söyle.Zira onların tanınıp eziyet görmemeleri için en uygun olan budur.Allah çok esirgeyen ve bağışlayandır,pek merhametlidir.''(ahzab-59)
''Müslüman kadanlara da söyle:''gözlerini (harama bakmaktan)sakınsınlar,ırzlarını korusunlar ve kendiliğinden görüneni hariç(vücut)ziynetlerini teşhir etmesinler.Başörtülerini yakalarının üstünü kapatacak şekilde örtsünler.(vücut)ziynetlerini,kocalarından,babalarından,kocalarının babalarından,oğullarından,kocalarının oğullarından,kardeşlerinden,kardeşlerinin oğullarından,kız kardeşinin oğullarından(Müslüman)kadınlardan,cariyelerden,(kadınlara)arzusu kalmayan erkek hizmetçilerden ve henüz kadınlarınmahrem yerlerini tanımayan erkek çocuklarından başkasına göstermesinler.bir de gizledikleri ziynetleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar.Ey Mümin erkek ve kadınlar!Gerçek kurtuluşunuzu umabilmek için hep birlikte bu emirleri yaşayarak Allah2a tevbe edin.''(nur-31)
Bu ayetler öncelikle bir müslüman kızın ergenlik döneminde öğrenip uygulaması gerektiğinin düşüncesinde olan,bilgili bir insan sayesinde öğretilir ve anlatılırsa onun bu ayetleri kavraması ve içinde birazdaolsa imanı varsa örtünmesine sebep olacaktır...(inşaallah)

Hepimiz yavaş yavaş kapanıp geliyoruz ...Bizlerde 3 sene öncesine kadar başörtülerimizi öyle yapıp kıyafetlerimizi pekte uygun olmayan bir biçimde giyiniyorduk...Taa ki Allah(c.c)ayetlerini öğrenip içimizde onu yaşayana kadar.Elhamdülillah 15 yaşında genç kızlar olarak bizden sonraki nesillere daha iyi örnekler olabileceğimizin kanısındayım...Bizim önümüzde eli,yüzü nurlu,ağzı dualı ablaların olmasaı yanında diğer türlü olan ablalarımızda çok oldu ne yazıkki... :(
Tarif ettiğim gibi dar kotlu,islam çatılı ablalar...Müslüman kimliğine girdiğini zanneden bacılarım... :(
Senesini falan tam olarak bilmiyorum ama çok geçmedi sanırım arasından...Bir kitapta şundan bahsediyordu:''Henüz okullarını bitirmiş ve diplomalarını almaya ramak kalmış genç mücahideler...Ellerinde jopla polisler dolaşırken başörtülerini bir diplomaya değişemeyen,namusuyla,iffetiyle,en önemlisi kimliğyle değişemeyen ablalarım...''
Allah fedakarlığınızı daim kılsın...Sizler en iyisini yaptınız...Sizler asıl islam savaşçılarısınız...sizlerden bir toplulukta bulunmak ve o sıkıntılı günleri hatırlamak istedim her zaman ama okuduklarımla yetinmek zorundayım ne yazıkki... :(
Keşke örtüsünden vazgeçemeyen gözü yaşlı bir öğrenci de ben olsaydım...Ogünlerde bütün sıkıntıları neden çektiklerini duyunca beynimden aşağı kaynar sular döküldü...ya bizden sonraki kardeşlerimizde aynı işkenceye maruz kalırlarsa o zaman naparız?bizim halimiz nice olur diye direnmişler...kendilerini düşünmüyorlar bile...diplomalarını almaya ramak kalmış ve onlar gelecek nesilleri düşünüyorlar...fedakarlığın en uç noktası bu olsa gerek...Ama değmez ki...Bugün başörtüsünü ''geleceğim geleceğim'' diye atıveren o insanlar var...Kimlikleriyle,iffetleriyle gelecekelrini değiştiriyorlar...ne acı bir durum...:(:A İffetiniz olmassa geleceğiniz de olmaz ki neden bu kadar mantıksızsınız?
Geleceğinizin,nasıl olmasını planlıyorsunuz?
Doktor,öğretmen,mühendis,olarak mı garanti altına alacaksınız?Bırakın,Bırakın!!!
O işlerin taliplisi de çok yapmak isteyeni de...Varsın okumayın,dilomasız olun ama başörütüsüz olmayın!!!Yolda yürürken arkanızda neler olup bitiyor biliyormusunuz?Laf atanları,gözzüyle zina edenleri bir görseniz...onların düşünclerini bir bilseniz...Ah bilseniz...O zamanda aynı gaflette bulunur hala aynı şekilde mi giyinmeye devam ederdiniz?
Yoksa:şu soruyu tekrar sorup vicdanınızı rahatlatmak mı isterdiniz?
Allah(c.c)benim iyiliğim için mi istiyor başkalarının iyiliği için mi?
Ve Bir gün bu ayetin,bu emrin sırf senin iyiliğin için olduğunu anlamaya hiç de uzak olmadığını fark edip ,dilinden şöyle sözler gözyaşlarınla dökülüverecek mi biricik bacım?''Allah (c.c)benim iyiliğim için istiyormuş...''
Rabbim bizi ve gelecek nesillerimiz varsa eğer onları hayırlı rızıkla rızıklandır...
Onların kalplerine iman ver,aşkını ver ve herşeyin dönüp dolaşıp sana geri geleceği düşüncesini onların akıllarından çıkarma...
Rabbim inşaallah bir gün yollara çıktığımda attığım adım başı siyahlara bürünmüş ve gerçekten senin aşkınla yanan hayırlı saliha kullarını görmeyi bizlere nasip et...
Selam ve dua ile...

NOT:yazdıklarım hiç kimsenin şahsına ait deildir...sadece olan biteni ve olmamasını istediğim şikayetlerimi Allah'a bir dua olarak dile getirmek istedim...Hatam varsa affola...yoksa eğer okuduğunuz her bir harfin ayrı sevabı olsun sizin için...bilgilenmek isteyen başını örtmek isteyen kardeşlerimize inşaallah hayırlı bir yazı olur...örtmeyi düşünmeyen aklından bile geçirmeyen bi kardeşimini de kapanmak istemesine vesile olsun inşaallah...bütün insanlığı çok seviyorum ve onların Allah'a inançları olduğunu biliyorum...Hepiniz Allah'a emanet olun beni dualarınızda unutmayın inşaallah... :):):)

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim;

Çok güzel bir paylaşımdı; Allah razı olsun.
İçinden geçenleri samimice ve emek vererek yazmışsın,
Emeğine sağlık.

İnşallah "bir kişi bile olsa" birileri yazını okuyupta yeni bir karar alır.

Allah'a emanet olun.
Yaşına göre yüreği büyük kardeşim,

Paylaşımların devamını bekleriz inşallah.

Selamların en güzeli üzerinize olsun.

theimam22

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler çok güzel,, selam ve dua ile,,

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim;

Çok güzel bir paylaşımdı; Allah razı olsun.
İçinden geçenleri samimice ve emek vererek yazmışsın,
Emeğine sağlık.

İnşallah "bir kişi bile olsa" birileri yazını okuyupta yeni bir karar alır.

Allah'a emanet olun.
Yaşına göre yüreği büyük kardeşim,

Paylaşımların devamını bekleriz inşallah.

Selamların en güzeli üzerinize olsun.

Allah razı olsun çok teşekkür ederim...inşaallah faydalı bir yazı yazabilmişimdir...:)

emsal-i nur

Kayıtlı Kullanıcı
Bugün başörtüsünü ''geleceğim geleceğim'' diye atıveren o insanlar var...Kimlikleriyle,iffetleriyle gelecekelrini değiştiriyorlar...ne acı bir durum...

ALLAH'IN AYETLERİNİ AZ BİR DÜNYA MALI KARŞILIĞINDA SATMAYINIZ...
s.a kardeşim müthiş bir konuya değinmişsin Allah razı olsun.bende tabiri caizse geleceğimden (!) vazgeçtim örtüm için.VARSIN O'nsuz olacak geleçeğim olmasın..

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun böyle örneklere gerçekten çok çok çok ihtiyacımız var...biraz da bişiler anlatabilmişsem ne mutlu bana...okuyan gözlerinize sağlık :)

emsal-i nur

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim çok özel olmayacaksa bişi sormak istiyorum böyle bi konuda böyle şeyleri kaleme almak gerçekten bu davanın inancını ve yüreğini hakkıyla yaşamayı gösteriyor.yaşınızı öğrenmek istiyorum? hakkınızı helal edin.Allah razı olsun

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim çok özel olmayacaksa bişi sormak istiyorum böyle bi konuda böyle şeyleri kaleme almak gerçekten bu davanın inancını ve yüreğini hakkıyla yaşamayı gösteriyor.yaşınızı öğrenmek istiyorum? hakkınızı helal edin.Allah razı olsun

a.s kardeşim özel olmaz çünkü yaşımı belirttim zaten kompozisyonumda.ve sizden böle bişi duymak beni onurlandırdı...gerçekten sadece içimden geçenleri ve olmasını istediğim şeyleri yazdım...tamamen kendi düşüncelerim...kompozisyon yazmayı çok severim ben. çok sevdiğim için de farklı farklı yazılarım olmuştur...bende; islamda kadının en önemli olan kimliğini ele almak istedim...gerçekten beni sözlerinizle çok mutlu ettiniz...15 yaşındayım...ve bende tesettürlüyüm :) hakkım varsa gani gani helal olsun...
okuyan gözlerinize sağlık...

selam dua ve muhabbetle...

emsal-i nur

Kayıtlı Kullanıcı
maşaallah güsel kardeşim yaşınıza göre çok büyük düşünüyosunz.Belkide bugün bir çok yetişkinin düşünemediğini hem düşünüyor hemde çok iyi anlatmışsın Allah razı olsun....

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
maşaallah güsel kardeşim yaşınıza göre çok büyük düşünüyosunz.Belkide bugün bir çok yetişkinin düşünemediğini hem düşünüyor hemde çok iyi anlatmışsın Allah razı olsun....

Allah razı olsun... çok teşekkür ederim... sizlerden böyle şeyler duymak bizi daha da heveslendiriyor.hevesimiz sönmesin inşaallah... :)

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardesım.emegıe ,yuregıne saglık.ben de senı cok sevıyorum:)ne guzel bu yasında bırcok seyın farkındasın.
Allah a emanet ol.

Selametle...

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardesım.emegıe ,yuregıne saglık.ben de senı cok sevıyorum:)ne guzel bu yasında bırcok seyın farkındasın.
Allah a emanet ol.

Selametle...

ALLAH razı olsun ayşe ablacım...teşekkür ederim...bende seni çok seviyorum...okuyan gözlerine sağlık inşaallah...okumak sabır ister yani sıkılmadan okumuşsanız ne mutlu bana :)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Evet,dünya bize verilen en büyük nimet...ama o nimeti ebedi olan hayata azık toplayarak geçirmelisin öyle deil mi ?Senin azığın;başörtün,namazın,orucun,hayan,namusun,iffet in,salih amelin,Kuran'ın...
Aslında hiç zor değil nefsini terbiye etmek biliyormusun?

ablam !! yüregine selam .. ..
yolun açık olsun ..
selam ve dua ile

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm güzel kardeşim..Amin inşaallah..
Rabbim razı olsun eline , emeğine ve o güzel yüreğine sağlık ne kadar güzel dile getirmişsin duygularını teşekkür ederim...
Rabbim yolunu açık etsin canım
Allah a emanet ol
selam ve dua ile...

_YUSUF_

Yönetici
MaşaAllah
Kalemine sağlık kardeşim
Ablalarının ders alması dileğiyle : )

Hayırlı Bereketli Ramazanlar

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
Evet,dünya bize verilen en büyük nimet...ama o nimeti ebedi olan hayata azık toplayarak geçirmelisin öyle deil mi ?Senin azığın;başörtün,namazın,orucun,hayan,namusun,iffet in,salih amelin,Kuran'ın...
Aslında hiç zor değil nefsini terbiye etmek biliyormusun?

ablam !! yüregine selam .. ..
yolun açık olsun ..
selam ve dua ile

Allah raz1 olsun... çok tesekkür ederim....:) hep birlikte yasayabilmemiz ümidiyle...

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm güzel kardeşim..Amin inşaallah..
Rabbim razı olsun eline , emeğine ve o güzel yüreğine sağlık ne kadar güzel dile getirmişsin duygularını teşekkür ederim...
Rabbim yolunu açık etsin canım
Allah a emanet ol
selam ve dua ile...

Tesekkür ederim...Allah raz1 olsun... :) cümlemizin kapal1 olmas1 dilegiyle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt