Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

birşey beni buraya getirdi (1 Kullanıcı)

dilexi

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar. aslına bakarsanız islamiyeti hiç yaşamayan ama müslüman olan birisiyim. bunu utanarak söylüyorum. Allahım affetsin. hergün dualarımda ''Allahım bana iman gücü ver, sevdiğin kullarından eyle '' diye dua ediyorum. hani duyarız ya hiç dinimizle ilgisi yokken bir rüya ile bir olay ile dini bütün olmaya çalışan. bunu istiyorum. içimde kocaman bir boşluk var. ama ne yazıkki namaz bile bilmiyorum. Allahım nasip etsin tüm ibadetlerini eyleyen kullarından. demek istediğimi diyemedim biliyorum hatta bu dediklerimi de neden bilmiyorum onu da bilmiyorum. ne olur bizler için de dua edin. Allah bana yolundan ayrılmayan kullarından olmayı nasip etsin.

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm kardeşimiz;

Size,Allah celle celalühe yönelme isteğini nasib edende Allah değilmidir kardeşim?
Size bu arayışı verende O'dur.Ve Şüphesizki O çok Yücedir.Rahmandır,Rahimdir...

Hoş geldiniz,sefalar getirdiniz İnşaAllah.Hayırlı akşamlar..

_YUSUF_

Yönetici
merhaba arkadaşlar. aslına bakarsanız islamiyeti hiç yaşamayan ama müslüman olan birisiyim. bunu utanarak söylüyorum. Allahım affetsin. hergün dualarımda ''Allahım bana iman gücü ver, sevdiğin kullarından eyle '' diye dua ediyorum. hani duyarız ya hiç dinimizle ilgisi yokken bir rüya ile bir olay ile dini bütün olmaya çalışan. bunu istiyorum. içimde kocaman bir boşluk var. ama ne yazıkki namaz bile bilmiyorum. Allahım nasip etsin tüm ibadetlerini eyleyen kullarından. demek istediğimi diyemedim biliyorum hatta bu dediklerimi de neden bilmiyorum onu da bilmiyorum. ne olur bizler için de dua edin. Allah bana yolundan ayrılmayan kullarından olmayı nasip etsin.

Hoşgeldiniz
Allah'u teala bütün insanlara fırsatlar sunar bu fırsatları iyi değerlendirmeyenlere ise azap hak olur.
Sizede Allah'u teala fırsatlardan bir tane sunmuş.Belkide dualarınızın kabulu gerçekleşmiş ve burayla buluştunuz.Allah'a çokça şükredip onun yoluna doğru yönelme vakti gelmiş.İslam insanın hem bu dünyasını hep ahiretini kurtaran bir hayat proğramıdır.Allah'u tealadan gelen bu hayat proğramını yaşarsak mevlam bizleri inşaAllah sevdiği kulları ile beraber cennetine koyar.

Allah'u teala bizleri islamı yaşayan kullarından eylesin
Tekrardan hoş geldiniz daim olur ve faydalı paylaşımlarda bulunursunuz inşaAllah
Selametle kalın

Kaan Erdem

Yönetici
Selamünaleyküm değerli kardeşim;

Hoş geldiniz,üyeliğiniz hayırlı ve daim olsun,faydalı,kaynaklara dayalı paylaşımlarınızı bekliyor bu paylaşımlar ilede meşguliyetinizi dua ve ümid ediyoruz.

Anlattığınız durumunuza cevapları ile ortak olan kardeşlerimiz hayırlı izahlarda bulunmuş,sadece size tavsiyem burada ayırdığınız vakit kadar çevrenizdeki sağnak sağnak Rahmet yağan çatılar altında da birebir bulunarak o maneviyatı,donanımlı,ilim,irfan konusunda tahsil yapmış hoca kardeşlerimiz ile kaynak ve delilleri ile bir arada olmanız ve bunlarıda yaşamanızdır.

Bu konuda ALLAH celle celaluh sizin ve cümlemizin yardımcısı olsun,selam ve yürekten samimi dualarımla.Selametle kalınız.....

güller hürmetine

Kayıtlı Kullanıcı
Valla abimmisin ablamısn bilmiyorum ama gercekten acık konustun hepimiz müslümanız ama coğumuz müslümanlığiyarı yarı yamalık yaparız biz bir fincan kahveye tessekur eden allah' nimetine tessekur edemiyoruz eyer yazımda bir hata varsa özur dilerim affetin aramıza da hosgeldin sefalar getirdin:a12::a15:

dilexi

Kayıtlı Kullanıcı
bu konu ile ilgili hiçbirşey bilmiyorum. camilerden bahsediyorsanız eğer tüm gün yoğun bir tempoda çalışıyorum ve de akşam eve döndüğümde bunun için zaman çok geç oluyor. birileriyle konuşmak, dertleşmek, bana yol gösterecek yüreği gerçek aşkla dolu olan mümin arkadaşlarım olsun istiyorum. ancak bu yöntem aklıma geldi. sizden tek isteğim olur ki dualarınız; Allahım elimden tutsun ve bırakmasın inşallah...

dilexi

Kayıtlı Kullanıcı
Valla abimmisin ablamısn bilmiyorum ama gercekten acık konustun hepimiz müslümanız ama coğumuz müslümanlığiyarı yarı yamalık yaparız biz bir fincan kahveye tessekur eden allah' nimetine tessekur edemiyoruz eyer yazımda bir hata varsa özur dilerim affetin aramıza da hosgeldin sefalar getirdin:a12::a15:

ablayım :) Allah tüm yürekten isteyen kullarının yanında olsun inşallah, kalbimizi aydınlatsın, yüreğimizi sevgisini doldursun...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldiniz açıksözlülüğünüze hayran kaldım Allah dualarınızı kabul etsin...

beyaz glayör

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldiniz üyeliğiniz hayırlara vesile olur inşaallah

dilexi

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar öğrenmek için soruyorum kuran hatmi var sitede. bunun için dinlemelimiyim? ne yapmalıyım ? bana tam olarak anlatabilirmisiniz ?

Dünya-Ahireti

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm kardeşimiz;

Size,Allah celle celalühe yönelme isteğini nasib edende Allah değilmidir kardeşim?
Size bu arayışı verende O'dur.Ve Şüphesizki O çok Yücedir.Rahmandır,Rahimdir...

Hoş geldiniz,sefalar getirdiniz İnşaAllah.Hayırlı akşamlar..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt