Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bire on (1 Kullanıcı)

akinkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
BİRE ON

Bir dilenci, Hz.Ali 'den(r.a)bir şeyler istedi.O da Hasan veya Hüseyin'den birine
-''Annene git,kendisine verdiğim 6 dirhemden birini al getir'' dedi.Giden geri geldiğinde,
-''Annem onları un almak için sakladığını söylüyor'' dedi.Hz.Ali(r.a),
-Kişi kendi elinde bulunandan çok Allah'a itimat etmedikçe tam iman etmemiştir.Git, o paraların hepsini getir,dedi.Hz.Fatıma(r.anha),bu sefer paraların hepsini yolladı.Hz.Ali hepsini dilenciye verdi.
Bu hadisenin üzerrinden birkaç dakika geçmemişti ki bulundukları yere bir deve satıcısı geldi.Hz.Ali ona devenin kaç para olduğunu sordu,140 dirhem olduğunu öğrenince ,
-''Paranı sonra almak üzere bana satar mısın?'' dedi.Satıcı kabul etti ve devesini oraya bağlayıp gitti.
Biraz sonra biri geldi ve devenin kime ait olduğunu sordu.Hz.Ali,kensine ait olduğunu söyledi.Adam:
-Satar mısın?diye sorunca,Hz.Ali 200 dirheme adama sattı deveyi.140 dirhemini deveyi satın aldığı adama verdikten sonra evine gitti.
Biraz evvel kendisinden 6 dirhem aldığı Hz.Fatıma'ya 60 dirhem verdi.O hayretle:
-Bu nedir?diye sordu.Hz.Ali:
-''Allahu Teala'nın,Peygamberimiz(s.a.v) vasıtasıyla ,'kim (Allah huzuruna) iyilikle gelirse ona getirdiğinin on katı vardır' şekindeki vaadinin neticesidir'' buyurdu...........

Müslümanların hayırlısı,müslümanlara yardım eden ve faydalı olandır!.(Hz.Ali)

emimur

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim güzel paylaşımdı kötü bir zamanda yaşıyoruz şuanda herkes yardım etmek yerine birbirine kötülük yapmaya çalışıyor ALLAH sonumuzu hayırlı etsin inşallah.

akinkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim güzel paylaşımdı kötü bir zamanda yaşıyoruz şuanda herkes yardım etmek yerine birbirine kötülük yapmaya çalışıyor ALLAH sonumuzu hayırlı etsin inşallah.

Allah cümlemizden razı olsun.Aslında kötü olan zaman değil,kötü olan nefsimizin ve şeytanın önüne geçemeyişimizdir.Ah..........bi zincirleri kırabilsek

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim emeğine sağlık ....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt