Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Birbirinizi Allah için sevin! (1 Kullanıcı)

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
Konya evliyâsından Evhâdüddîn Kirmânî hazretleri, bir sohbetinde; - Kardeşlerim, birbirinizi Allah için sevin! buyurdu.
Sonra şunu anlattı:
Mahşerde, Müslümanlardan bir cemaat, birlikte uçarak Cennete giderlerken melekler onları görüp sorarlar:
- Sizin hesabınız görüldü mü?
- Hayır, bize hesap sorulmadı, derler.
Melekler tekrar sorar:
- Mîzana uğradınız mı?
- Hayır.
- Sırat köprüsünden geçtiniz mi?
- Hayır.
- Peki siz kimlersiniz ki, böyle sualsiz hesapsız Cennete gidiyorsunuz?
Onlar cevap veremezler.
Meleklere;
- Biz de bilmiyoruz, derler. Onu Rabbimize sorun!
Melekler Hak tealaya arz ederler.
Rabbimiz buyurur ki:
- “Ey meleklerim, onlara dokunmayın! Onlar benim muhiplerimdir. Onlar, “Ümmet-i Muhammed”den olup, birbirini “Allah için” seven kullarımdır. Ben onlara hesap sormam. Sırat köprüsünü yıldırım gibi geçerler de farkında bile olmaz ve doğru Cennete giderler.”

ONLARA KORKU YOKTUR
Bir gün de bazı sevdikleri;
- Efendim, bize “Mahşer”den bahseder misiniz, dediler.
Buyurdu ki:
- Mahşerde, güneş bir mızrak boyu alçalacak. Herkes buram buram terleyip, bir an önce hesabın görülmesini bekleyecekler.
Ve ilâve etti:
- Fakat o gün, yedi sınıf insan, Arş’ın altında gölgelenecektir ki, onlar için “azap korkusu” yoktur.
Sordular:
- Onlar kimlerdir efendim?
- Onlardan biri de, birbirini “Allah için” seven ve bir müminin yüzüne, “Allah için”, sevgiyle bakanlardır.
Sonra onlara muhabbetle bakıp;
- Gelin, birbirimize sevgiyle bakalım, buyurdu. Hem günahlarımız affolsun. Hem de Arş’ın altında gölgelenelim.

abdullatif.uyan türkiye gaz.

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
RABB'im sevabınıza yazsın çok güzel ve yerinde bir paylaşım...artık söylenecek bir şey yok aslında bu konu üzerine ama RABB'im kendi sevgisine ulaştıracak insanlarla karşılaştırsın bizleri..selametle...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
________selamün aleyküm yerinde ve güzel paylaşım
teşekkür ederim mevla razı olsun inşallah
selam ve dua ile____--

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt