Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİR YAHUDİNİ MÜSLÜMAN OLMASI OKUYUN (1 Kullanıcı)

nurettin

Kayıtlı Kullanıcı
DEĞERLİ KARDEŞLERİM BUNDAN BİR YIL ÖNCE İDİ ESNAF OLDUĞUMDAN DOLAYI BİR YAHUDİYE MALZEME ALMAK İÇİN UĞRADIM VE BANA ÇAY ISMARLADI ARAMIZDA SOHBET OLUŞMAYA BAŞLADI VE SOHBET SIRASINDA BU YAHUDİ KARDEŞİME DEDİMKİ LEONŞEN İSİMLİ BU YAHUDİYE İNNEDDİNE İNDALLAHİL İSLAM EN SON DİN İSLAM DİNİ İSLAM DİNİ GELDİKTEN SONRA BÜTÜN DİNLERİN HÜKMÜ KALKMIŞTIR YALNIZ İSLAM.. NEDENLERİNİ SORDUKTAN SONRA DİLİMİN DÖNDÜĞÜNCE ANLATTIM VE BU LEONŞEN İSİMLİ YAHUDİ KARDEŞİMİZ ÇOK ETKİLEMDİ VE KELİMEYİ TEVHİT VE ŞAHADAT GETİREREK İSLAM DİNİNİ KABUL ETTİ.. ÇOK İLGİNÇ AZİZ KARDEŞLERİM BU ADAM İSLAMİYETİ KABUL ETTİKTEN ..3...5.. SAAT SONRA VEFAT ETTİ BU OLAY BİR YIL ÖNCESİNE DAYANAN BİR OLAY BU KİŞİ İSLAMİYETİ KABUL ETTİKTEN SONRA ÖLMESİ BENİ ÇOK ETKİLEDİ ACABA MÜSLÜMAN OLARAKMI VEFAT ETTİ DİYE HALA KENDİME BU SORUYU SORUYORUM...SİZCE BU KİŞİ CANINI VERİRKEN İSLAM ÜZEREMİ CANINI TESLİM ETTİ... SELAM VE.. DUA.. İLE

nurettin

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİR YAHUDİNİ MÜSLÜMAN OLMASI OKUYUN

DEĞERLİ KARDEŞLERİM BUNDAN BİR YIL ÖNCE İDİ ESNAF OLDUĞUMDAN DOLAYI BİR YAHUDİYE MALZEME ALMAK İÇİN UĞRADIM VE BANA ÇAY ISMARLADI ARAMIZDA SOHBET OLUŞMAYA BAŞLADI VE SOHBET SIRASINDA BU YAHUDİ KARDEŞİME DEDİMKİ LEONŞEN İSİMLİ BU YAHUDİYE İNNEDDİNE İNDALLAHİL İSLAM EN SON DİN İSLAM DİNİ İSLAM DİNİ GELDİKTEN SONRA BÜTÜN DİNLERİN HÜKMÜ KALKMIŞTIR YALNIZ İSLAM.. NEDENLERİNİ SORDUKTAN SONRA DİLİMİN DÖNDÜĞÜNCE ANLATTIM VE BU LEONŞEN İSİMLİ YAHUDİ KARDEŞİMİZ ÇOK ETKİLEMDİ VE KELİMEYİ TEVHİT VE ŞAHADAT GETİREREK İSLAM DİNİNİ KABUL ETTİ.. ÇOK İLGİNÇ AZİZ KARDEŞLERİM BU ADAM İSLAMİYETİ KABUL ETTİKTEN ..3...5.. SAAT SONRA VEFAT ETTİ BU OLAY BİR YIL ÖNCESİNE DAYANAN BİR OLAY BU KİŞİ İSLAMİYETİ KABUL ETTİKTEN SONRA ÖLMESİ BENİ ÇOK ETKİLEDİ ACABA MÜSLÜMAN OLARAKMI VEFAT ETTİ DİYE HALA KENDİME BU SORUYU SORUYORUM...SİZCE BU KİŞİ CANINI VERİRKEN İSLAM ÜZEREMİ CANINI TESLİM ETTİ... SELAM VE.. DUA.. İLE

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Kardeşim ne mübarek bir iş yapmışsınız
Kelime-i tevhid getirmişse müslümandır tabiki
öyle anmak lazım iyi bilmek iyi kouşmak lazım arkalarından
Ama iman çok önemli Allah dostları bile son nefeslerinde imanla gidip gitmeyeceklerinden endişe ederler ve sekerat halinde şeytandan Allaha sığınırlardı.
Zaman iman kurtarma zamanı diyor alimler onun için imanımızı kuvvetlendirmek itikatımızı sağlamlaştırmak lazım.
Şeytan son nefeste o sekerat halinde insana en yakını halinde gelir
kendisinde önce ölmüş annesi babası dostu kaerdeşi kılığında gelir ve derki
oğlum, kardeşim dostum neyse Allaha inanma onu inkar et biz ona inanmadık çok mutluyuz gibi laflar eder ve o kişinin imanını almaya çalışır
ve derler ki, insan sekerat halinde insan çok susar ve çok hararetlenir
şeytan elinde bir bardak suyla gelir ve Allahı inakr edersen sana bu suyu vererek susuzluğunu gideririm der
çok dikkatli olmak lazım
Rabbu Alemine imanımızı emanet ediyoruz bizi sekerat halinde şeytanla başbaşa bırakmasın Amin

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

TEREDDÜTÜN VAR DEMİ ÇÜNKÜ ONU BİRDASA GÖRMEK NASİP OLMADI BELKİ Bİ DAHA GÖRSEYDİN ANLICAKTIN İSLAMI GERÇEKTEN KABUL EDİP ETMEDİĞİNİ AMA OLSUN GENEDE MUTLU OL BELKİDE GERÇEKTEN İSLAM DİNİNİ KABUL EDEREK VEFAT ETTİ VE SENİN SAYENDE BELKİDE HAYATI BOYUNCA HİÇ SÖLEMEDİĞİ HİÇ DUYMADIĞI KELİMEİ ŞEHADET GETİRMEYİ RABBİM SENİ VESİLE EDEREK BUNU ONA NASİP ETTİ RABBİM CÜMLEMİZİ İMANLI YAŞAYIP İMANLI ÖLMEYİ NASİP ETSİN AMİN

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

gerçekten çok ilginç. islamı kabul ettikten sonra ölmesi onun islamla şereflenerek Allah huzuruna gittiğine delalet değil midir? keşke ben de böyle dinimi anlatıp onun güzelliklerini paylaşabilsem bilmeyenlerle.Allah razı olsun selamun aleykum.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

s.a. kardeşim,
Allah c.c. seni ne güzel nimetlendirmiş, ne güzel bir hidayete vesile etmiş. Allah bizlerede böyle bir şerefi yaşatsın inşallah.
Kardeşim sen bu mutluluğu yaşamışsın , daha geriye dönüp sevincine balta vuracak bu vesvese ile uğraiıyorsun. Senin bilmen gereken senin teşviklerin ve anlatımınla bu kardeşimizin allahın rahmetine kavuşmasıdır. gerisi senin ve bizim işimiz değil ki, kaldıki böyle yeni müslüman olup ta hiç ibadet etmeden şehid olan insanlarda vardır.
Yine söylüyorum kardeşim bu sevinci doya doya yaşa
k.s.e.o.

nurettin

Kayıtlı Kullanıcı

YÜCE ALLAHIN RAHHMETİ SENİN VE TÜM KARDEŞLERİMİN ÜZERİNE OLSUN.. SAĞOLUN CAN KARDEŞLERİM.. SELAM..VE..DUA..İLE

nurettin

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun kardeşim bu güzel yaşantını bizimle paylaştığın için ..allaha emanet olun

nurettin

Kayıtlı Kullanıcı

bu yazıyı sitenizden aldım bunu yazan kardeşimize allahdan sağlık mutluluk diliyorum

nurettin

Kayıtlı Kullanıcı

bu yazıyı sitenizden..okuyarak aldım..bu kardeşimden ve buna vesile olan kardeşimden allah razı olsun..

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM
NE MÜBAREK BİR İŞ GERÇEKLEŞTİRMİŞSİN
KEŞKE BİZLEREDE NASİP OLSA.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt