Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Soru (1 Kullanıcı)

Gen.Tr

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bisesli.com
Selamün Aleyküm ilk önce :)

Konuyu nereye açacagımı bilemedim o yüzden buraya açtım umarım sorun olmaz. :)

Dostlarım kaç gündür aklıma şu takılıyor aklıma sormak istedim. Daha dogrusu film izlerken aklıma geldi.

Şimdi birisi sevdigi ölecegini bildigi anda kursunun önüne atlıyor filmde bu kişi sizce intihar mı etti veya bu yaptıgı günahmı..

Çogunuz günah dersiniz ama Peygamber efendimizin önünede sahabelerden geçenler olmuş taşlardan korumak için ölenlerde olmuş olablir. Sonucta bu da bir sevgi o filmdekide.

Merak ettigim bi konu bu soru yorumlar yapılırsa ve fikirlerini sölerseniz ki eminim söyleyenler olacak aklımdaki merak gitmiş olur. Teşekkür ederm. Allah razı olsun.

EHL-İ BEYT

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm ilk önce :)

Konuyu nereye açacagımı bilemedim o yüzden buraya açtım umarım sorun olmaz. :)

Dostlarım kaç gündür aklıma şu takılıyor aklıma sormak istedim. Daha dogrusu film izlerken aklıma geldi.

Şimdi birisi sevdigi ölecegini bildigi anda kursunun önüne atlıyor filmde bu kişi sizce intihar mı etti veya bu yaptıgı günahmı..

Çogunuz günah dersiniz ama Peygamber efendimizin önünede sahabelerden geçenler olmuş taşlardan korumak için ölenlerde olmuş olablir. Sonucta bu da bir sevgi o filmdekide.

Merak ettigim bi konu bu soru yorumlar yapılırsa ve fikirlerini sölerseniz ki eminim söyleyenler olacak aklımdaki merak gitmiş olur. Teşekkür ederm. Allah razı olsun.

Aleyküm selam,
Nerden böyle şeyler aklınıza gelir; :)
beni güldürdünüz ya Rabbim de sizi güldürsün inşallah,

Sorunun cevabına gelince..
Eğer ki ortada İslamiyeti korumak, yüceltmek gibi bir durum varsa tabiki canını siper edeceksin.
Fakat sizin anlattığınız gibi sevdiği (kız yada erkek) için kendini kurşunun önüne atmak bilerek ölmeyi istemek demektir ve bunun da bedeli de ağırdır..

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Böyle şeylerle de zihninizi fazlaca meşgul etmemenizi tavsiye ederim.
Allaha emanet olun.

Gen.Tr

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bisesli.com
Aleyküm selam,
Nerden böyle şeyler aklınıza gelir; :)
beni güldürdünüz ya Rabbim de sizi güldürsün inşallah,

Sorunun cevabına gelince..
Eğer ki ortada İslamiyeti korumak, yüceltmek gibi bir durum varsa tabiki canını siper edeceksin.
Fakat sizin anlattığınız gibi sevdiği (kız yada erkek) için kendini kurşunun önüne atmak bilerek ölmeyi istemek demektir ve bunun da bedeli de ağırdır..

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Böyle şeylerle de zihninizi fazlaca meşgul etmemenizi tavsiye ederim.
Allaha emanet olun.

:) Teşekkür ederimde. Merak işte takılıyor aklıma.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt