Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir selavat dünya dolusu iyilige bedeldir (1 Kullanıcı)

_şimal_

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH dostlarından biri bir gün namaz kılarken son oturuşta "Ettehiyyatü"yü okuduktan sonra salavatları okumayı unutur.O gece bir rüya görür. Rüyasında Peygamber(SAV)kendisine iyice çıkışır ve şöyle der: "Namazını dosdoğru kıldın,her şeyi yerli yerinde yaptın da bana salavat getirmeyi unuttun.O yüzden sana kızgınım."

Bunun üzerine ALLAHdostu boynu bükük, mahçup bir durumda yalvaran bakışlarla,"Ey ALLAH ın Rasulü!... der." Öylesine ibadete dalmış,ALLAHI hamdü sena etmekle meşguldüm ki size salavat getirmeyi unutuvermişim."

Adından sevgili Pegamberimiz(SAV) şöyle buyurur:"Ey eren !.. Sen benim şu sözlerimi duymadınmı? Ben dedim ki:Bana salavat getirmedikçe işlenen ameller,edilen dualar mevkuf ve mahbustur(kabül edilmemişler).Eğer kişi kıyamet günü ALLAH' ın huzuruna dünya dolusu iyilikle çıksa,fakat bana ara sıra salavat getirmeyi unutsa,şüphesis ki bütün iylikleri geri çevrilir ve yüzüne vurulur."

ALLAHUMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ MUHAMMED...

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM SELAVATLE İLGİLİ HADİSLER BİLİYORDUM AMA İBADETLERİN KABUL EDİLMEYİŞİNİ İLK DEFA OKUYORUM TABİ DİKKAT ETMEK LAZIM BİRDE BU KONUDA KAYNAK BELİRTMEK DAHA UYGUN OLUR...ŞÜPHESİZ ALLAH MAĞFİRET EDEN AFFEDENDİR...

ALLAHUMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ MUHAMMED...

emeğine sağlık...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt