Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bir oku bay bayan kardeşim (1 Kullanıcı)

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
nasılsınız baylar bayanlar rahatınız yerinde mi yoksa saçma sapan şeylei dert edinmeye devam mı ediyorsunuz ne oldu sevgiliniz mi terk etti,yoksa eşiniz size bugün çiçek almadımı yada siz bayan tırnağınız mı kırıldı,eşiniz eve az mı para bırakıyor ve siz beyefendi işinizde memnun değilmisiniz,maaşınız mı az.kredi kartlarınız nefsinizi doyurmuyormu,arabanızın modelimi geçiyor,eviniz fazla lüks değilmi,cep telefonunuzun kamerasımı yok.bırakın artık nefsinizi bunlarla doyurmayı.siz bunlarla dertlenirken,uzaklarda bir yerlerde bir çocuk ışığa hasret kaldı,ısınmaya,huzura,kafasında bombaların geçmediği günlere hasret kaldı.hastanede bir hasta ölümünü bekliyor bir elektrik kesintisinin ardından.küçük filistinli bir bebek yaşama savaşı veriyor küvezde.çocuklar aç kalmak üzere.bizlerin çöpleri ise artık yemeklerle dolu,israf almış başını gidiyor.patavatsızca,umursamazca yaşıyoruz,nefes alıyoruz.aldığımız her nefesin hesabını unutarak yaşıyoruz.ama orda uzaklarda nefes almaya çalışan birileri var.hatırladınız mı baylar bayanlar.onların derdi ne lüks arabalara binmek,ne de lüks evlerde yaşamak.onlar sadece huzur istiyorlar,yaşamak,nefes almak istiyorlar.çocuklarının ölmesini istemiyorlar.her gün filistinde bir nesil yok oluyor ve biz sadece seyrediyoruz.haberlerde izliyoruz ve yazık deyip geçiştiriyoruz belkide.dua etmek kalbimiz çatlarcasına dua etmek geliyor mu aklımıza hiç derdimiz filistin oldu mu hiç başımızı ellerimizin arasına alıp bir an yandımı yüreğimiz ağlayan bir çocuğun gözyaşlarında.yitirdik mi kendimizi mescid-i aksanın içinde.ağlıyor filistin,ağlıyor mescid-i aksa,ağlıyor bir bebek ve biz tv karşısında gerile gerile çatlarcasına gülüyoruz,kahkahalarımız karnımızı ağrıtana kadar gülüyoruz.peki kalbimiz çatlarcasına ağlıyormuyuz kardeşlerimize.hani demişti peygamberin ey müslüman müminler bir beden gibidir.neresine bir iğne batsa bütün beden acır.acıdımı bedeniniz bir filisitn ölüm döşeğinde kıvranırken.ve diyor:sizden öncekilerin çektiklerini çekmeden öleceğinizi mi zannediyorsunuz bunun bedelini şimdi filistin,ırak,afganistan vs... ödüyor.bizse rahat koltuklarımızda,yataklarımızda horul horul uyuyoruz.bu öyle bir uyku ki kalplarimiz bile uyumuş.artık bu gaflet uykusundan uyanmanın vakti değil midirve bir uyarı almaya devam etmeyin abd ve israil mallarını.bırakın kullandığınız ürünler kalitesiz olsun ama müslüman kardeşinizi vurmasın yeter ki.abd nin ülkemize soktuğu amvey,avon vs. para tarikatlarına artık yardım etmeyi bırakalım.müminler az bir para karşılığında dinlerini ve kardeşlerini satmamalı.cebinizdeki telefona varana kadar dikkat edin ve dua edin.işte bizim elimizden bunlar gelir.ve herkes uygularsa bunu onların maddiyatına büyük bir darbe vurabiliriz.ve şaron nerdesin ölmedin mi hala ,veremedin mi hala ızdırabını öldürdüğün çocukların,insanların fişini çekmediler mi,yoksa ondan mı azdı etrafındaki askerlerin.ondan mı filistin karanlığa mahkum edildi,hastanelerdeki hastalar ölüme terkedildi.ölüm döşendesin,ömrün bir fişe bağlı ve fişini allah çekecek ve ipini de.sen cehenneme bitmez tükenmez bir yakacak olacaksın.ızdarabın hiç bitmesin şaron,ızdırabın etrafınada azap olsun.sana bakanlar fişini çekmek için can atsın.ve en güzeli seni en adaletli olana havale etmek. ve duamız ..............:allahım müslümanları uyandır,filistindeki çocukları israil firavunundan koru.attıkları her bir taş bomba olarak dönsün israilin başına.ebabil kuşlarının bıraktığı taşlar misali...allahım karanlıktan ve zorluktan kurtar kardeşlerimi.allahım nurunla aydınlat kardeşlerimi,görünmez ordularını yolla onlara.eyüp misali sabır ver,süleyman misali güç ver.bizi kafirler topluluğuna karşı muzaffer eyle....aminn..amin..velhamdülillahi rabbil aleminn...alıntıdır

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
..............:allahım müslümanları uyandır,filistindeki çocukları israil firavunundan koru.attıkları her bir taş bomba olarak dönsün israilin başına.ebabil kuşlarının bıraktığı taşlar misali...allahım karanlıktan ve zorluktan kurtar kardeşlerimi.allahım nurunla aydınlat kardeşlerimi,görünmez ordularını yolla onlara.eyüp misali sabır ver,süleyman misali güç ver.bizi kafirler topluluğuna karşı muzaffer eyle....aminn..amin..velhamdülillahi rabbil aleminn...alıntıdır

selamunaleykum dıncı kardeşım
amın amın amın
bazen gereksız şeylere takılıp kalıyoruz halbukı etrafımıza bakmak ve dın kardeşlerımızı düşünmemeız gerekır
cok onemlı bır mevzu emeğıne sağlk
allah razı olsun allaha emanet ol

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
..............:allahım müslümanları uyandır,filistindeki çocukları israil firavunundan koru.attıkları her bir taş bomba olarak dönsün israilin başına.ebabil kuşlarının bıraktığı taşlar misali...allahım karanlıktan ve zorluktan kurtar kardeşlerimi.allahım nurunla aydınlat kardeşlerimi,görünmez ordularını yolla onlara.eyüp misali sabır ver,süleyman misali güç ver.bizi kafirler topluluğuna karşı muzaffer eyle....aminn..amin..velhamdülillahi rabbil aleminn...alıntıdır

selamunaleykum dıncı kardeşım
amın amın amın
bazen gereksız şeylere takılıp kalıyoruz halbukı etrafımıza bakmak ve dın kardeşlerımızı düşünmemeız gerekır
cok onemlı bır mevzu emeğıne sağlk
allah razı olsun allaha emanet ol

aleyküm selam hocam nekadar huzur içinde yaşıyoruz ve hep şikayet ediyoruz ya onlar ne yapsınlar hocam önümüz ramazan biz ramazanda yiyip içerken onlar nasıl geçirecekler ALLAH CC yardımcıları olsun inşallah selametle kalın hocam

G

gülderen özdemir

SELAMÜN ALEYKÜM SEVGİLİ KARDEŞİM AMİN AMİN AMİN ÇOK HAKLISIN DUANA DA YÜREKTEN AMİN DİYORUM ALLAH C.C RAZI OLSUN ALLAH C.C EMANET OL HAYIRLI GÜNLER allahım müslümanları uyandır,filistindeki çocukları israil firavunundan koru.attıkları her bir taş bomba olarak dönsün israilin başına.ebabil kuşlarının bıraktığı taşlar misali...allahım karanlıktan ve zorluktan kurtar kardeşlerimi.allahım nurunla aydınlat kardeşlerimi,görünmez ordularını yolla onlara.eyüp misali sabır ver,süleyman misali güç ver.bizi kafirler topluluğuna karşı muzaffer eyle....aminn..amin..velhamdülillahi rabbil aleminn...alıntıdır

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
ablacığım eline yüreğine sağlık bir çoğumuz bazan ( yada genellikle) nefsimiz kapılıp enlerin peşinde koşuyoruz ... kırıyoruzmu inciniyoruz iincitiyormuyuz kimsenin umrunda değil yada umrumuzdada önce kendi egomuzu tatmin etmeye çalışıyoruz .. şuanda kaç kişi hayatta kalma mücadelesi veriyor bilmiyoruz. hani derler ya ateş düştüğü yeri yakar diye ben bu siteye katılana kadar öyle görüyordum.. :( şuanda filistindeki gürcistandaki insanları düşünüyorumda :a36: söyleyecek söz bulamıyorum.
rabbim içimizden insanı duyguları almasın inşallah duyarlılığımızı kaybettirmesin inşallah
dualarınızda yer almak duası ile

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM SEVGİLİ KARDEŞİM AMİN AMİN AMİN ÇOK HAKLISIN DUANA DA YÜREKTEN AMİN DİYORUM ALLAH C.C RAZI OLSUN ALLAH C.C EMANET OL HAYIRLI GÜNLER allahım müslümanları uyandır,filistindeki çocukları israil firavunundan koru.attıkları her bir taş bomba olarak dönsün israilin başına.ebabil kuşlarının bıraktığı taşlar misali...allahım karanlıktan ve zorluktan kurtar kardeşlerimi.allahım nurunla aydınlat kardeşlerimi,görünmez ordularını yolla onlara.eyüp misali sabır ver,süleyman misali güç ver.bizi kafirler topluluğuna karşı muzaffer eyle....aminn..amin..velhamdülillahi rabbil aleminn...alıntıdır

aleyküm selam ALLAH CC razı olsun amin kardeşim RAMAZANDADA ONLARI UNUTMAYALIM

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
ablacığım eline yüreğine sağlık bir çoğumuz bazan ( yada genellikle) nefsimiz kapılıp enlerin peşinde koşuyoruz ... kırıyoruzmu inciniyoruz iincitiyormuyuz kimsenin umrunda değil yada umrumuzdada önce kendi egomuzu tatmin etmeye çalışıyoruz .. şuanda kaç kişi hayatta kalma mücadelesi veriyor bilmiyoruz. hani derler ya ateş düştüğü yeri yakar diye ben bu siteye katılana kadar öyle görüyordum.. :( şuanda filistindeki gürcistandaki insanları düşünüyorumda :a36: söyleyecek söz bulamıyorum.
rabbim içimizden insanı duyguları almasın inşallah duyarlılığımızı kaybettirmesin inşallah
dualarınızda yer almak duası ile

AMİN AMİN safiye güzel düşünüyorsun yüreyin güzel çünki hep nefsimizin peşindeyiz ramazandada unutmayalım safiye berat geceside dua et kardeşlerimiz için ağlayan analar için mahsun çocuklar için selametle kal

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
.....................................

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim...
sanki taşlaşmış kalblerimiz...kimin kimle nerede gezdiği, kimin servet fiyatına ne aldığı
daha çokk ilgilendirmekte! bizi...

artık yapılan bunca katliama seyirci bile değiliz ki, haber değirini yitirmişcesine
sıradan bir durum olmuş, Allah yardımcıları olsun diyor, değiştiriyoruz kanalı...
tabii haber kuşağında yeralırsa!!!
paylaşım için teşekkürler...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
sanki taşlaşmış kalblerimiz...kimin kimle nerede gezdiği, kimin servet fiyatına ne aldığı

artık yapılan bunca katliama seyirci bile değiliz ki, haber değirini yitirmişcesine
sıradan bir durum olmuş, Allah yardımcıları olsun diyor, değiştiriyoruz kanalı...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

aleyküm selam kardeşim yorumun için teşekkürler ALLAHA CC emanet ol

G

gülderen özdemir

aleyküm selam ALLAH CC razı olsun amin kardeşim RAMAZANDADA ONLARI UNUTMAYALIM

sendende canım kardeşim allah razı olsun inşaallah her daim onları hatırlayıp onlar için dua etmeli
allah c.c. emanet olun hayırlı akşamlar berat kandilinizde mübarek olsun

kwon_salim

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlar şunu söylemek zorundayi m bizler gerçek müslüman diiliz ya onlar orda ne mersedese nede bekoya hasret onlarin tek drdi yaşayabilmek hem yardim yapmiyoruz demyorum ama şükretmesinide bilin lütfen hi

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar şunu söylemek zorundayi m bizler gerçek müslüman diiliz ya onlar orda ne mersedese nede bekoya hasret onlarin tek drdi yaşayabilmek hem yardim yapmiyoruz demyorum ama şükretmesinide bilin lütfen hi

selamün aleyküm kardeşim elhamdülillah müslümanız böyle söylemeyin lakin gerçekten çok duyarsızız ALLAH CC bizleri ıslah etsin onlarada yardım etsin inşallah bizde daha duyarlı olalım ALLAH CC razı olsun kardeşim

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
güzel bir konuya değinmişsin kardeşim.savaşlarla boğuşan acı çeken kardeşlerimize hpimiz çok üzülüyoruz.hatta her daim dile getiriyoruz.bir birey olarak fiili destek verme imkanımız yok.elimizde onları mutlu edecek fiili hiç bir şey yapma imkanımızda yok.devamlı sözlerde üzüldüğümüzü belirtip geçiştiriyoruz.aslında dualarımızın gücünü kullanmak lazım.temiz pak içtenlikle başka bir müslüman kardeşimiz için edilecek dualar Mutlaka güzelliklere açılacak bir pencere olacaktır.kendimiz yakın sevdiklerimiz için.yasin kardeşliği tefriciye.feth süresi vs.gibi dua ve süre kardeşlikleri yapılıyor.isterim ki burdaki kardeşlerimiz içinde bir kardeşlik yapalım.
hatırladığım kadarıyla bir hadisi yazmak istiyorum.Altın oluk dergisinde okumuştum.ahirette yüzleri nur içinde insanlar gelecek.bunları nebilerde şehitlerde kıskanacak.bu insanlar hiç bir ticari,konşulık akrabalık ilişkisi olmadığı halde başka kardeşinin derdiyle dertlenen.çıkar beklemeden onlara yardım edenlerdir
selam ve dua ile kalın

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHA EMANET OLUNUZ

çok haklsınn kardesımm kalplerımız o kadar cok taslasmıskı seyirci bile deılız olanlara
kendı nefsimızin isteklerı dogrultusunda yasayıp gidiyoruz bir dua bir boykotu bilee cok bişey sanıp etmekten aciziz
bizlerr

paylasım için tesekürler
bize hatırlattıkların için cokk saol kardesım =)

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bir konuya değinmişsin kardeşim.savaşlarla boğuşan acı çeken kardeşlerimize hpimiz çok üzülüyoruz.hatta her daim dile getiriyoruz.bir birey olarak fiili destek verme imkanımız yok.elimizde onları mutlu edecek fiili hiç bir şey yapma imkanımızda yok.devamlı sözlerde üzüldüğümüzü belirtip geçiştiriyoruz.aslında dualarımızın gücünü kullanmak lazım.temiz pak içtenlikle başka bir müslüman kardeşimiz için edilecek dualar Mutlaka güzelliklere açılacak bir pencere olacaktır.kendimiz yakın sevdiklerimiz için.yasin kardeşliği tefriciye.feth süresi vs.gibi dua ve süre kardeşlikleri yapılıyor.isterim ki burdaki kardeşlerimiz içinde bir kardeşlik yapalım.
hatırladığım kadarıyla bir hadisi yazmak istiyorum.Altın oluk dergisinde okumuştum.ahirette yüzleri nur içinde insanlar gelecek.bunları nebilerde şehitlerde kıskanacak.bu insanlar hiç bir ticari,konşulık akrabalık ilişkisi olmadığı halde başka kardeşinin derdiyle dertlenen.çıkar beklemeden onlara yardım edenlerdir
selam ve dua ile kalın

selamün aleyküm hayırlı akşamlar kardeşim yorumun güzeldi ALLAH CC razı olsun inşallah bundan sonra daha duyarlı oluruz RABBİM CC bizlerin yüzünüde ahirette nurlandırsın selametle kalın

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
çok haklsınn kardesımm kalplerımız o kadar cok taslasmıskı seyirci bile deılız olanlara
kendı nefsimızin isteklerı dogrultusunda yasayıp gidiyoruz bir dua bir boykotu bilee cok bişey sanıp etmekten aciziz
bizlerr

paylasım için tesekürler
bize hatırlattıkların için cokk saol kardesım =)

selamün aleyküm sende sağol kardeşim boykota katılalım ALLAHIN CC izniyle selametle kal

ahsengazi

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı geceler uyanmalıyız artık gafletten zamanı geldi de geçiyoo nicedir bizim halimiz ??

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
dogru söze ne hacet.
işte kıssadan bir hisse.
halbuki bizler nelerle ugraşıyor vede nelere üzülyoruz.
korkarımki yarın mahşer günü BİZİ NİÇİN YALNIZ BIRAKTINIZ DİYEN BİNLERCE MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZLE YÜZ YÜZE GELECEGİZ.
RABBIM kendine hakkıyla kul olan kullarından eylesin amin.
selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt