Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Müslüman'ın 1 Dakikada yapabilecekleri (4 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
e2d4c697d8eb6084ca8fbe1fh7.gif

Hep beraber 1 dakada neler yapabilecegimize okuyalim insaAllah
Sadece 1 dk ne kadar çok kıymetli...

1 dakikada 5 defa Fatiha süresini seri bir şekilde okuyabilirsin.
1 dakikada on defa ihlas süresini okuyabilirsin
1 dakikada Allahın kitabından bir sayfa okuyabilirsin.

1 dakikada kısa bir hadis ,kısa bir ayet ezberleyebilirsin.

1 dakikada 30 defa kelimeyi tevhid getirebilirsin.

1 dakikada 100 defa SubbhanaAllahi ve bihamdihi dersin.
.

1 dakikada 40 defa La havle dersin

1 dakikada 60 defa Estagfirullah el azim dersin bagiş ve affa nail olursun.

1 dakikada 25 defa salatu selam

1 dakikada dua,tefekkur,tezekkur kalbini inceleyen taatlerle olursun.

e2d4c697d8eb6084ca8fbe1fh7.gif

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Hz. Ömer (r.a.) şöyle derdi: "Ben sizden birisinin ne dünya işi ne de âhiret işiyle meşgul olmaksızın boş vakit geçirmesini hoş karşılamıyorum. Herkes devamlı olarak faydalı bir işle uğraşsın; bir işi bitirdiği zaman başka bir işe başlasın."

"Eğlence" kelimesinin Arapça karşılığı olan "lehv"; âhiret amellerinden insanı alıkoyan eğlenceler demektir. Kur'ân-ı Kerîm'de dünya hayatının ancak bir oyun ve eğlence (lehv) den ibaret olduğu bildirilmiştir.

Âhiret amelleri; âhirette kurtuluşumuzu sağlayacak, cehennem azâbından bizi koruyacak amellerdir: Helâli-haramı gözetmek, Allah'ın rızasını kazanmak için devamlı gayret içinde olmak; peygamberimizin şefâatine nâil olmak için onun sünnetine uymak; mü'minleri Allah için sevmek, kâfirlere Allah için düşman olmak; müslümanların güçlenmesi, düşmanlarına galip gelmesi için cihad etmek...

Bütün bu işler ve müslümanların bugün içinde bulundukları zayıf durum çok çalışmayı gerektirmektedir. Bunun için müslümanın boşa geçirecek hiç vakti yoktur.

zerdali

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM YAZINI ÇOK BEĞENDİM ALLAH (C.C.)RAZI OLSUN.ARKADAŞLARIMA GÖNDERDİM HAKKINI HELAL ET KARDEŞİM.SELAM VE DUA İLE HAYIRLI AKŞAMLAR...B)B):T

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm hayırlı akşamlar kardeşim emeğinize yüreğinize sağlık duanıza amin diyorum bizim farketmeden geçirdiğimiz 1 dakikada neler yapabiliceğimizi paylaştığınız için RABBİM razı olsun PEYGAMBERİMİZ BİR HADİSİ ŞERİFİNDE '' İKİ GÜNÜ BİRBİRİNE DENK GELEN ZİYANDADIR BUYURUYOR '' Ziyanda olmamak duasıyla

ALLAHA EMANET OLUN

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm kardeşim.kalplerimize tesir etmesi temennisi ümidi ve duası ile selametle.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM YAZINI ÇOK BEĞENDİM ALLAH (C.C.)RAZI OLSUN.ARKADAŞLARIMA GÖNDERDİM HAKKINI HELAL ET KARDEŞİM.SELAM VE DUA İLE HAYIRLI AKŞAMLAR...B)B):T
aleyküm selam
rabbim sizdende razı olsun inşallah, tabi kardeşim helal olsun ,sizede hayırlı akşamlar
selametle

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Selamün Aleyküm hayırlı akşamlar kardeşim emeğinize yüreğinize sağlık duanıza amin diyorum bizim farketmeden geçirdiğimiz 1 dakikada neler yapabiliceğimizi paylaştığınız için RABBİM razı olsun PEYGAMBERİMİZ BİR HADİSİ ŞERİFİNDE '' İKİ GÜNÜ BİRBİRİNE DENK GELEN ZİYANDADIR BUYURUYOR '' Ziyanda olmamak duasıyla

ALLAHA EMANET OLUN
aleyküm selam,
rabbim sizdende razı olsun
sagolunuz
mevla yar ve yardımcınız olsun
selametle

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleytküm Kardeşim Ayni Konuyu Farkli Başliklar Altinda Birlikte Paylaşmişiz Konu Açim Tariherine Bakmadim Senden Sonra Açtimsa Eğer Kusuruma Bakma Hakkini Helal Et Selam Ve Dua Ile

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Selamün Aleytküm Kardeşim Ayni Konuyu Farkli Başliklar Altinda Birlikte Paylaşmişiz Konu Açim Tariherine Bakmadim Senden Sonra Açtimsa Eğer Kusuruma Bakma Hakkini Helal Et Selam Ve Dua Ile

aleyküm selam
estagfirullah olurmu kardeşim
helalı hoş olsun
rabbime emanetsiniz
selametle

reyhan58

Kayıtlı Kullanıcı
s.a
insan yeterki istesin 1dakika artik benim icin degerlendi allah razi olsun sizden

zeynep.s

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM ... EMEĞİNİZE,GÖNLÜNÜZE SAĞLIK.ALLAHA EMANET OLUN...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleyküm.bu sevap rakamları nerden çıktı?hagi hadis var bu konuda?bu sayılı hadislerin büyük bir kısmı uydurmadır.vaktinizi asıl şimdi boşuna geçiriyorsunuz.size tavsiyem tefsir okuyun.islam tarihi okuyun.bilgilenin.ve islamı doğru öğrenip doğru yaşayın.
aleyküm selam
kardeşim
uyarınızı dikkate alarak bu konuda ilim yapmış büyüklerimden ve kitaplardan araştırdım,dediginiz gibi bu konularda hadislerin var oldugu yanlız dogrulugu konusunda ayrılıkların oldugunu gördüm.yanlız bu duaların ve tesbihatların çok kiymetli ve ecirlerinin yüksek oldugu dogrudur.gerkli düzeltme tarafımdan yapılacaktır.uyardıgınız için rabbim sizden razı olsun kardeşim,hakkınızı helal edin
selam ve dua ile

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim...bir kaç kere karşıma çıktı yazınız ama ne hikmetse hep es geçmiştim...ama şimdi keşke daha önceden baksaydım diyorum lakin zamanımız geçiyor...ALLAH razı olsun sahip olduğumuz zamanımızı en iyi şekilde ve farkında olarak yaşarsak bize çok uzun gelecektir...ama hayır farkında olmadan ve amaçsız bir şekilde yaşarsak zamanımız elimizden uçuverecektir...çok güzel bir paylaşımdı...emeğine sağlık...ALLAHa emanet olunuz..farkında olmadan bir sanyemiz bile geçmesin inşaallah...

Hayırlı geceler...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
ALLAH razı olsun kardeşim...bir kaç kere karşıma çıktı yazınız ama ne hikmetse hep es geçmiştim...ama şimdi keşke daha önceden baksaydım diyorum lakin zamanımız geçiyor...ALLAH razı olsun sahip olduğumuz zamanımızı en iyi şekilde ve farkında olarak yaşarsak bize çok uzun gelecektir...ama hayır farkında olmadan ve amaçsız bir şekilde yaşarsak zamanımız elimizden uçuverecektir...çok güzel bir paylaşımdı...emeğine sağlık...ALLAHa emanet olunuz..farkında olmadan bir sanyemiz bile geçmesin inşaallah...

Hayırlı geceler...
rabbim sizdende razı olsun inşallah,neyse kardeşim geç kalmış sayılmazsınız sonunda okumuşsunuz öyle degilmi...evet söylediginzde haklısınız zamanınızı
ibadetle tefekkürle veya başkalarına faydalı olacak şekilde geçirdigimizde zamanımız bereketli olacaktır.diger türlü zamanın nasıl geçtigi anlamadan bir de bakmışız kabirdeyiz.saolun kardeşim
mevla yar ve yardımcınız olsun
rabbime emanetsiniz
selametle

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm

selamunaleyküm

Allah razi olsun kardesim,gercekten de cok dogru..bir dakika gibi kisa bir zaman da cok büyük sevaplar alabiliriz ama bunu idrak edersek...Rabbim razi olsun insallah..Hayirli günler...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt