Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİR MUSİBET... (1 Kullanıcı)

handan06

Kayıtlı Kullanıcı
Kumandanlarından biri bir zafer dönüşü Halife Hz. Ömer‘in huzuruna çıktı. Yanında kısa boylu, tıknaz biri bulunuyordu. Hz. Ömer

-"Bu kim?" diye sordu. Kumandan anlattı:

"Efendim bu benim sağ kolumdur. Hangi görevi verdimse başarı ile tamamladı. En gizli haberleri yerine ulaştırdı. Bazen bir orduya bedel hizmet gördü. Zaferlerimi onun sayesinde kazandım diyebilirim."

Aradan zaman geçti, aynı kumandan halifenin huzuruna yeniden çıktı. Ama mağlup bir kumandan olarak Halife sordu:

- Hani sağ kolun nerede?

- Sormayın ya Ömer, ihanet etti, düşman tarafına geçti.

Hz. Ömer bu defa konuştu:

- Allah‘tan başka hiç kimseye dayanmamak gerektiğini geçen sefer söyleyecektim vazgeçtim. Bir musibet bin nasihattan yeğdir diye düşündüm.

alıntıdır

calik

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİR MUSİBET...

B)s.a.emeğine sağlık

tek sana susuzdum tek sana aç , başım sanki dağ başı tek sana muhtaç,
duymaklardaydım tek sana ihtiyaç ,ne ararım ne takarım senden başka tek bir
taç.:)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

selamün aleyküm, çok güzel bir konu gerçekten. hayatta en çok bu noktada hatalara düşüyoruz galiba.. kalbimizde, insanlara, rabbimizden daha çok yer ayırmanın, kula daha çok bağlanmanın neticesi her zaman hayal kırıklığı ile sonuçlanıyor.. ama gerçekten de insanların bunu anlaması için galiba önce yaş tahtaya basması lazım.. Allah'tan başka da gerçek dostumuz yok.. o bizim ebedi dostumuz.. güzel bir paylaşımdı kardeşim. Allah razı olsun. selametle

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

a.s çok haklısın aliye insanlar dost değil asıl dost allahtır

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a kardeşim çok güzel bir hikaye.eline sağlık.allahtan başka dayanağa güvenemeyiz tabiki.şaha bu ortak koşmak gibi olur.

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

mabet_bekcisi yazdı:
s.a kardeşim çok güzel bir hikaye.eline sağlık.allahtan başka dayanağa güvenemeyiz tabiki.şaha bu ortak koşmak gibi olur.

a.s. evet allahtan başka kimseye dost olunmayacağını burda ii dile geliyor

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt