Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Kulağa Bir Kelle (1 Kullanıcı)

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Py.(s.a.v)sahabelere Kuran-ı Kerim'de en adaletli sure Rahman suresidir.Bu sureyi Kabede okumayı kim ister?İbni Mesud:-Ben-dedi.Efendimiz (a.s)cüssesi zayıf olduğu için izin vermedi.Tekrar sordu:yine kimseden ses çıkmadı.Yanlız İbni Mesud istedi.Efendimiz 3.de izin verdi.İbni Mesud okumaya gittiğinde müşrikler kendi hallerinde eyleniyorlardı.İbni Mesud okumaya başlayınca Ebu Cehil onun kulağına vurdu ve yırttı.İbni Mesud efendimizin yanına geldi.O sırada
Cebrail (a.s)'da gelip güldü.Efendimiz Cebail (a.s)'a:-Biz ağlıyoruz.Sen niye gülüyorsun?-diye sordu.Cebrail (a.s):-Bir kulağa bir kelle-dedi.Bedir savaşında
efendimiz (a.s)İbni Mesud'u savaşa almadı.-Sen yaralı olanları öldür-dedi.(cüssesi zayıf,kısa boylu olduğu için)İbni Mesud Ebu Cehil'i yaralı olarak gördü ve onu tam öldüreceği zaman Ebu Cehil gurur yaptı:-Senin kılıcın paslıdır.Benim
boynumu al benim kılıcım ile kes-dedi ve kılıcını verdi.Boynumuda tam altından kes ki insanlar gerdan görsün.-Sizin yanınız da biz beyaz gördük.Onlar kimdi?
İbni Mesud :-Meleklerdi-diye cevap verdi.Ebu Cehil:-O zaman bizi siz değil,
melekler yendi.o Muhammede deki:ben ona bu zamana kadar düşmandım.Şimdi
dahada düşmanım-dedi.İbni Mesud onun boynunu vurdu.O kadar kuvvetsizdi ki
kellesini yuvarlayarak getirdi.(İBNİ MESUD çok cılız yapısız ama kahraman idi.)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
esselamun aleykum kardeşim cok güzeldi evet Allah c.c. ile savaşmak ne mümkün tıpkı Çanakkale savaşından sonra ingiliz başkanı çörçilin dedigi gibi biz orda insanlarla savaşmadık Allah'la savaştık demesi gibidir dua ile kal...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeşim ibni mesud gibi olmak temennesiyle.allah razı olsun.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm Hafızkız kardeşim. emeğine sağlık ALLAH razı olsun.
güzel bir paylaşımdı. Onlar ki vücutlarına göre değil yüreklerinde taşıdıkları iman gücü ile güçlenmişlerdir.
ALLAHım imanımızı güçlendir. Bizleri doğru yoldan ayırma.

ALLAHa emanet olunuz kardeşim...
selam ve dua ile...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum emeğıne sağlık kardeşım
cok guzeldı
allah ımanlı yurekler nasıp etsın amın
allaha emanet olun
selam ve dua ıle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt