Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Kese Altin (1 Kullanıcı)

kbraa

Kayıtlı Kullanıcı
BİR KESE ALTIN
Süfyân-ı Sevrî hazretleri son anlarını yaşıyordu. Yastığının altından bir kese çıkardı. İçinde altınlar vardı. Yanındaki dostlarına, 'Bunu sadâka olarak dağıtın' buyurdu.
Dostları bu hâli hayretle karşıladılar ve:'Allah Allah!Süfyân-ı Sevrî dünya malına ehemmiyet vermez, yanında dünyalık bulundurmazdı. Bu kadar parayı saklamanın sebebi ne ola ki?'diye birbirlerine sordular.
Süfyân-ı Sevrî hazretleri onların şaşkınlığını görünce, durumu şöyle izah etti:
'Bu para ile, ben, dinimi korudum. Şeytanımı ve nefsimi susturdum. Nefis ve şeytan ne zaman bana,'Giyecek bir şeyin yok. Bunlar için dünyaya çalış, dünyalık kazan diye vesvese vermeye çalışsalar onlara bu altınları gösterir, başımdan kovardım, Bu altınları onlara karşı silah olarak kullanırdım.'
Altınlar dağıtıldıktan sonra, Süfyân-ı Sevrî hazretleri de vefat etti.

beyzanurekin

Kayıtlı Kullanıcı
s.a

s.a

Allah Razi Olsun Kardeşim...rabbim Nefis Mücadelemizde Bizlere Yardim Etsin...dua Ile Kalin...

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm,Rabbimiz bizlerede nefsimizin ve şeytanın hilelerine karşı korunabilmek için gerekli İmani şuurda olabilmeyi Merhametiyle nasib etsin inşaallah.Allah(CC) razı olsun,elinize sağlık,selam ve dua ile..

eminn_

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşımı gerçekten güzel Alah razı olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt