Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bİr Kadini Ağlatirken Dİkkat Edİn!!(mutlaka okuyunz) (1 Kullanıcı)

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bir kadın çocuktur aslında.....çocuk gibi davranmayı sever.Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini ister.

Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak sevmeli erkek kadını..ama hiç bir kadın çocuk muamelesi görmek istemez.Söylediği şeyler çocukça da olsa
dinlenilmesini,dikkate alınmasını ister.
Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz;ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz..
Bir kadın güçlüdür aslında.Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür.Ama
bu gücünü her zaman ortaya koymasını sevmez.İster ki,erkeğin gücü
kendisine huzur versin.Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin
yapmasını bekler.Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir hem de
erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu görecektir.Ancak kadın gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz.Yapmak istediği birşey varsa mutlaka yapar.

Bir kadın sevgidir aslında.içinde her zaman sevgiyi taşır, sevdiklerinden
kolay ayrılamaz.Sevdiklerini kolay kolay kıramaz.Zor sever;ama,tam
sever.Bkadının tam anlamıyla sevebilmesi için yüreğinin kabul
ettiğini beyninin de kabul etmesi gerekir.Ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız.Belki kolayca yüreğine girebilirsiniz,ancak beyninde
yer her an terk edilebilirsiniz.sevmediği halde terk etmeyen kadınlar da var elbette.bunun tek nedeni ise engelleyemedikleri acımak" >duygusudur.

Bir kadın yalnızdır aslında.hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz.kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır.o
dünyaya kimsenin girmesine izin vermez.Hiçbir anahtar o dünyanın
kapısını açamaz.Yalnızlık onun sığınağıdır.oOsığınağa ne zaman gireceğine,ne kadar
kalacağına hep kendisi karar
verir.Sığınaktayken oradan çıkmaya
zorlarsanız,onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

Bir kadın çılgındır aslında.Neler yapabileceğini erkek aklı hayal
bile edemez.üreticiliğinin sınırı yoktur.Ama bunu ortaya çıkartmak için
hayatının erkeğini bekler.hoyratça harcamaz üreticiliğini.sadece
erkeğine saklar.Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok
şanslısınız demektir.Çünkü hayatın içinde olan herşey ancak kadınlar olduğunda
anlam kazanıyor.Yemek yemek,su içmek bile.Bir kadının elinden içtiğiniz
suyla kendi kendinize bardağı doldurup içtiğiniz su arasındaki lezzet >farkını
anlayabiliyormusunuz?Anlıyorsanız ne mutlu size.Anlamıyorsanız ne yazık ki
yaşamıyorsunuz

............Bir kadını ağlatırken çok dikkat edin..!!! >
....... çünkü ALLAH gözyaşlarını sayar.....!!!!

Kadın;erkeğin kaburgasından
yaratıldı,ayaklarından yaratılmadı..!!!
öyle olsaydı ezilirdi......!!! >
üstün olsun diye başındanda yaratılmadı......!!

AMA GÖĞSÜNDEN YARATILDI......

Eşit olsun diye......
kolun biraz altında...Korunsun diye...!!! >
KALP HİZASINDA SEVİLSİN DİYE!!!

Ağlamamak için kendinizi tutunuz.!!​
Kıymetli anneciğimKıymetli anneciğim, ilk kucağına geldim. Hani hep hayal ederdin ya fıtr ratın gereği kucağında ağlayan bir bebek. Ben o hayalindeki bebeğin dünyadaki hâliyim. Ne o! Hayatın değişti galiba? İşin zormuş gibi davranıyorsun. Müjdeli bir zorluk annneciğim. Amel defteri kapanmayan bir anne olacaksın.
Kusura bakma ilk aylarım. Dünyaya zor alışıyorum. Biraz ağlayacağım. Bil ki anne hep senin günahının affı için ağlayacağım.
Bu sıkıntıların hepsi bitecek. Fakat ben bir daha bebek olmayacağım. Şimdiki tatlı ağlamamı bir daha beceremeyeceğim.
Anneciğim, saate bakıp durma uyuyacaksın işte.
Ne acele ediyorsun Seni zorla ayakta tutuyorum. Bâri boş geçirme vaktini de Rabb� ine şükret. Dilinde hep onun adı olsun. Hem o ezberindeki, iman ve Kur�ân hakikatlerinden bana da oku. Odama o nurlu harfler yayılsın. Senin mahmur mırıltılarını duymak istemiyorum. O anlamaz o bilmez sanma. Nasıl ki sendeki süt kokusunu alabiliyorsam; nurun yayılan kokusunu da nefesimle alırım Bu gece çok uyandım, değil mi ? Niye yaptım biliyor musun? Hiç kimsenin uyanmadığı anneciğim bir vakitte uyanık olasın diye. Âciz bir halde olsa bile �Allah�ım yine uyandı!� cümlesiyle bana hayat verrenin adını anasın diye. Baksana anne ortalık ne kadar sessiz. Mahbûba giden yollarda trafik yoğunlluğu yok. Haydi aç ellerini beraber yalvaralım. Sen söyle ben �ÂMÎN� diyeyim. Günahsızım, âcizim ama şefkatinle seni kendime hizmetçi yaptım. Bu şefkat beni yaratanın küçük bir zerresidir. Bu gecelerde benim ağlamamla uyan O�nun şefkatine sığın anneciğim.

O öyle bir şefkat ki, kan ve fışkı ortasından bana süt çeşmesi sunddu. En derin duygularımla sana yalvarıyorum. Anne ne olur onu bana verirken abdestli ol. Sana verenin ikrâmı boldur. O bolluktan ben de faydalanayım. Bismillah demmeyi unutma! Biraz dikkatli olsan sağ tarafından başlasan daha iyi olmaz mı?

Bugün doktorum ne dedi biliyyor musun? Yavaş yavaş ek gıdaya başla. Aman dikkatli ol anneciğim. Kendi ellerinle hazırladıklarından ver. Tembellik etme. Ben öyle şeffaf ambalaj falan istemem. Sadece sıhhhatim için şüpheli olmasın tazecik koksun. Hem de hazırlarken Tahıyyyât duâsı ve Kevser sûresini okursun. Ne kadar lezzetli olur.Her defasında diretiyorum almmamak için. Yine biberonumu sol elime verdin. Sağ elime versen de hem sünneti yaşasak hem de gıdamızı alsak olmaz mı? Âdetimiz ibadete çevrilir

Üstümü başımı açtın yine herkesin içinde. Utanıyorum işte. Şu altımı temizlerken beni bir kenara alsan. Hem de açmadan bir �eûzu� çekip benim mânevi perdemi örtsen. Sen ne isen ben de öyleyim. Hayâ perdemi yırtma benim!
Ortalarda emeklemek istiyorum. Akşamki gezerek yediğim ekmeğin kırıntıları beni rahatsız ediyor. Keşke bir sofra serseydin de bunlar olmasaydı. Dökülmeseydi bereket taneleri. İşin çoktu ilgilenmek istemedin. Ben de her tarafa yaydım. Şimdi herhalde işin az. Aç süpürgeyi süpür. Çok yazık değil mi? Rabbimin nimetleri israf oldu. Şükredip ziyadeleşmesi gerekirken israf oldu bereket kaçtı.

Biraz çok söyledim herhalde birkaç mısra ile sözlerimi bitireyim annneciğim!

İlmin ile süsle beni
Amelinle besle beni
Doğru kullan şefkatini
Nesl-i âti bizden olsun
İstemem haram lokma
Zayıf olduğuma bakma
Çok zahmetli diye abartma
Ümmet-i âhir bizden olsun.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
aman ne güzel yazı bu kimse görmedimi ancak bu kadar güze anlatılır

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun güzel bir paylaşım olmuş:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt