Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir ilaç ve bir tatlının tarifi (1 Kullanıcı)

zumretezulal

Kayıtlı Kullanıcı
EBU ALİ DERKİ., BASRA ŞEHRİNDE BİR VALİ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER GÖRMEK VE ZİYARETE EDİP DUASINI ALMAK İSTEDİM,.YERİNİ SORDUM :AZ ÖNCE MEZARLIĞA GİTTİĞİNİ SÖYLEDİLER.ARKASINDAN GİTTİM.BENİ GÖRÜNCE ACELE İLE MEZARLIĞIN MESCİDİNE GİRDİ,KAPISINI KAPADI.KULAĞIMI KAPIYA DAYADIM ŞÖYLE NİYAZ EDİYORDU:İLAHİ!SENİ ARZULAYANLAR HALKTAN,ŞÖHRETTEN,GÖSTERİŞTEN KAÇTILAR;SIRF SANA RAĞBET ETTİLER.SANA MÜŞTAK OLANLAR HALKTAN AYRI DURMUŞLAR,TENHALARDA SENİ ZİKRETMİŞLERDİR.BANA DA SENDEN BAŞKASI GEREKMEZ.BEN KENDİSİNE BİR HİZMETTE BULUNMAK İSTİYORDUM SESLENDİM;_BİRAZ TATLI GETİRSEM YERMİSİN DEDİM-SEN BİLİRSİN DEDİ.HALİS ŞEKERDEN BİR TATLI GETİRDİM,ÖNÜNE KOYDUM.-BEN BÖYLE TATLI İSTEMİYORDUM Kİ,DEDİ.-PEKİ SENİN İSTEDİĞİN TATLI NASILDIR?DEDİM.İÇİNİ ÇEKEREK ŞÖYLE CEVAP VERDİ:-İTAAT VE İBADET HURMASINI ALIR,İÇİNDEN KİBİRLİLİK ÇEKİRDEĞİNİ ÇIKARIR,KULLUK VE HİZMET UNUYLA KARIIŞTIRIRSIN;AYRICA BELA VE MİHNET YAĞINA, RIZA VE TESLİMİYET ZAĞFERANINA KATAR,TEVAZU VE MESKENET TENCERESİNDE HEPSİNİ BİRLİKTE KOYAR,ÜZERLERİNE SAFA BALINI DÖKERSİN.ALTINA İŞTİYAK ATEŞİNİ YAKAR,İHTİYAT KEPÇESİYLE AĞIR AĞIR KARIŞTIRP PİŞİRDİKTEN SONRA,ŞÜKÜR TABAĞINA KOYARAK ÖNÜME GETİRİRSİN,İŞTE BENİM İSTEDİĞİM TATLI BU.HER KİMBU TATLIDAN ÜÇ LOKMA YESE,GÖĞSÜNE ŞİFA,GÖNLÜNE NUR OLUR,CANINA RAHATLIK GELİR..!(PROF.DR.ESAD COŞAN)

,

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bir ilaç ve bir tatlının tarifi

allah razı olsun zümrete kardeşim çok güzel bir paylaşımdı rabbim uygulamayı nasib etsin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt