Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİR HAFTALIK ÖMRÜNÜZ KALSA NE YAPARSINIZ (1 Kullanıcı)

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı
İnsanların çoğu ölümü düşünmeden yaşarlar. Ölümü hatırlatan şey, bir gazete yazısı, gördüğümüz bir trafik kazası ya da gittiğimiz cenazelerdir. Nedense insan hiç ölmeyecekmiş gibi yaşar. Oysa ölüm her an yanımızdadır. İbadetleri erteleme, bu zihniyetin uzantısıdır. İnsan, ölüme en yakın zamanlarda ibadetine başlayarak, bu dünyanın bütün zevklerini sonuna kadar yaşayacağını zanneder. Herhangi birine, bir haftalık ömrü kaldığı söylense, sizce o kişi nasıl davranır?Kalan bir haftasının tamamını dünyada o ana kadar yapmadığı şeylerle mi değerlendirir (helal-haram olmasına bakmadan). O bir haftayı komple dine ve o güne kadar yapmadığı ibadetlere mi ayırır. Bence günümüz insanı son güne kadar yapacağı bütün pisliği yapar, helale harama bakmaz. O bir haftada bile ertelemeye gidip son günde ibadetlerine başlar.
Peki ya sizce, günümüz insanı, bir haftalık ömrü kaldığını öğrense ne yapar?

Allah'ın rahmet ve bereketi üzerinize olsun...B)B)B)

ahmet enes

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİR HAFTALIK ÖMRÜNÜZ KALSA NE YAPARSINIZ

sana katılıyorum güzel yorumlamışsın söylediğin gibi bütün pislikleri yapıp onlardan büyük haz alacağını zanneder nasılsa öleceğim der ahiret hayatını düşünmez.allah cümlemizi bu nefislerden korusun cenabı hak iyilerle tanışmayı nasip eylesin selametle.

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK SELAM VE DUA İLE..B)

lillahi

Kayıtlı Kullanıcı

Selamın aleyküm.Allah razı olsun.
Çoook tşk.

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

DÜŞÜNÜRDÜM YAPMADIĞIM YAPMAM GEREKEN ŞEYLERİ YAPARDIM HELALLİK ALIRDIM HERKESTEN İBADET YAPMAKLA GEÇİRİRDİM

mahbusin

Kayıtlı Kullanıcı

evet kardeşim güzel bir yorum insanlar kendi zevk,çıkarları için 1 dk yı bile değerlendirir hale gelmiş en son saniyesini bile ziyanetmeden haramla ogüne kadar nasıl yaşamışsa 1 hafta kalada öyle yaşar

TARZ_38

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum allahın selamı tüm müslümanların ütüne olsun
bir günlük bile ömrüm kalsa üstümde kul hakı kalmasın isterim selam ve duaile

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Katılmamak mümkün değil söylediklerine biz insanoğlu böyleyiz işde sıkıya gelene kadar lay lay lom diye geçer günler ogün gelincede yalvar yakar oluruz benim bir haftalık ömrüm olsa inanki 15 aylık kızım var onun geleceğini güvence altına alabilmek için elimden geleni yaparım :A gözüm arkada kalmaması için
Selametle

havza

Kayıtlı Kullanıcı
bir günlük ömrüm kalsa

bir günlük ömrüm kalsa

selam alykm ne yapmamkii cennettiii ve cemalullahı kazanmaya rasulu ekreme komşu olmaya uğraşırım inşallah

havza

Kayıtlı Kullanıcı
slm

slm

Selamün Aleyküm
Katılmamak mümkün değil söylediklerine biz insanoğlu böyleyiz işde sıkıya gelene kadar lay lay lom diye geçer günler ogün gelincede yalvar yakar oluruz benim bir haftalık ömrüm olsa inanki 15 aylık kızım var onun geleceğini güvence altına alabilmek için elimden geleni yaparım :A gözüm arkada kalmaması için
Selametle

selm alykm ruya kardeşim benimde 3 yasında kızım var ama sen buna kafanı takma onu sana veren bana veren onun herşeyine kefildir rızkın öksüzün yetimin kefili kimdir allah azze ve celle alemlerin rabbi olan allah c.c efendimizi yetim bulup barındırmadımı allaha emnt oln

sevçiçek

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm çok güzel konuya deyinmişsin öncelikle allah razı olsun ben öncelikle helallaşır sonra eşyalarımı ihtiyacı olanlara dagıtırdım çünkü dünya malı dünyada kalıyor selametle

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
selm alykm ruya kardeşim benimde 3 yasında kızım var ama sen buna kafanı takma onu sana veren bana veren onun herşeyine kefildir rızkın öksüzün yetimin kefili kimdir allah azze ve celle alemlerin rabbi olan allah c.c efendimizi yetim bulup barındırmadımı allaha emnt oln

Aleyküm Selam
Evet kardeşim güzel söylemişsin ama anne yüreği dayanamıyor kıyamıyorum
Selametle Kal

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt