Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Hadis (Namaz) (1 Kullanıcı)

ReisulKurra

Kayıtlı Kullanıcı
عَنْ جَاِبرٍ (رَضِيَ الله عَنْهُ) عَنِ النَّبِيِّ ( صَلَّى الله عَلَيْهِ وَسَلَّمَ) قَالَ:

بَيْنَ الْعَبْدِ وَ بَيْنَ الْكُفْرِ تَرْكُ الصَّلاَةِ.

* * *

Hazreti Câbir (radıyallahü anh) hazretlerinin naklettiği bir hadis-i şerifte Kainatın Medar-ı İftiharı Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) şöyle buyuruyor:

Kul namazı da terketti mi, işte o zaman küfürle arasında hiçbir perde kalmamış demektir.

(Müslim, İman, 134; Ebû Davud, Sünnet, 15; Tirmizî, İman, 9; İbn Mace, İkamet, 17; Dârimî, Salât, 29)

ya51n_

Kayıtlı Kullanıcı
aLLah razı oLsun kaRdesım qusEL bıR PayLasımdı seLam ve dua ıLE vESseLam... Artık namazLarımA daha dıKKAd edıcem ELhamduLıLLah....

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun paylaşım için..
Namaz dinin direği, müminin miracıdır.
Namaz ,yabanda koymaz.
selam ve dua ile kalın...

ecrin02

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeş...

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.ALLAH razı olsun kardeşim.namaz çok ama çok önemli gerçekten.RABBİMİN huzurunda olduğumuz bilerek kılmak özellikle .ALLAHA emanet olun.

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
BEŞ VAKTİ NAMAZIN, KÜÇÜK GÜNAH İŞLEYENLERE TEVBE MAKÂMINA KÂİM OLACAĞI;BÜYÜK GÜNAHLARDAN KAÇINMAK ŞARTI İLE VAKTİNDE KILINAN NAMAZLAR, ARALARINDA GEÇEN GÜNAHLARA KEFFÂRET OLACAĞI;AMELLER İÇİNDE ALLÂH`
Hadis : Şöyle demiştir: Nebiyy-i Ekrem salla`llâhu aleyhi ve sellem`e: "Amellerin hangisi Allâha daha sevglidir?" diye sordum. "Vaktinde (kılınan) namaz." buyurdu. "Sonra hangisi?" dedim. "Birr-i vâlideyn." buyurdu. "Sonra hangisi? dedim. "Allah yolunda cihâd." buyurdu. (İbn-i Mes`ûd) der ki: Bunları Resûlullâh salla`llâhu aleyhi ve sellem bana söyledi. Daha ziyâdesini soraydım yine bana haber verecekti.

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşlerim Namaz dinin direği olduğu için çok önemli ilk hesap ondan sorulacak ve rabbim bizleri zamanında kılan ve kabul edilenlerden eylesin. Rabbim cümlenizden ve cümlemizden razı olsun. Selam ve dua ile

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Allah celle celalü razı olsun...

F!L!Z

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c.)'ın bize verdiği nimetlere şükrün en iyi ifadesi ilk başta NAMAZ dır.
Allah dâima üstün ve hakimdir. (SÛRE-İ NİSÂ 56.âyet)
Rab'bim yolundan ayırmasın. Allah razı olsun.

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Hazreti Câbir (radıyallahü anh) hazretlerinin naklettiği bir hadis-i şerifte Kainatın Medar-ı İftiharı Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) şöyle buyuruyor:

Kul namazı da terketti mi, işte o zaman küfürle arasında hiçbir perde kalmamış demektir.

(Müslim, İman, 134; Ebû Davud, Sünnet, 15; Tirmizî, İman, 9; İbn Mace, İkamet, 17; Dârimî, Salât, 29)

Allah razı olsun inşallah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt