Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Güzellikte ben yapmak istedim! Selamün Aleyküm (1 Kullanıcı)

*DuruDiren*

Kayıtlı Kullanıcı
Selam kardeslerim..

Sizinle paylasacak bircok seyim olduguna inaniyorum. Öncelikle allahin selami üzerinize olsun.

Ben 20 yasinda almanyada oturan bir genc kizim. Bir cok konuda kendimi gelistirmemis, cahil ve güvensiz oldugumu düsnüyorum.
Kendimi dünya islerine okadar kaptirdimki manevi kosusturmayi unuttugumu düsünüyorum kesinlikle beni yanlis anlamayin. belkide bir cok kisi böyle düsünüyor olabilir kendinde.
Ögrenmek ve ögretmek istiyorum. Islamiyetin yok olmamasini ve kendimi allah yolunda hayirli bi kul olarak görmek istiyorum. Bazen öyle duygular geliyorki ya tamamen uzaklasiyorum yada iyce yakinlasiyorum bu degisiyor sanirim imanima göre.
Kisacasi sizlerden ögrenecegim cok bilgiler olduguna inaniyorum allah rizasi icin bana yardimci olun. Gercek bir müslüman olmak istiyor, gercek bir müslüman gibi yasamak istiyorum.

Selamün Aleyküm!

C

ceylin2009

Aleyküm Selam Arkadasim,bende yeniyim burda,aramiza hosgeldin,niyetin cok güzel ,senin adina sevindim.

Allah Cümlemizin Yardimcisi Olsun..

*DuruDiren*

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam Arkadasim,bende yeniyim burda,aramiza hosgeldin,niyetin cok güzel ,senin adina sevindim.

Allah Cümlemizin Yardimcisi Olsun..

Amin! Kafam ve duygularim öyle karisikki neyi nasil düsüncegini bilmeyen karanlikta kalmis gibi hissediyorum nerden basliyacagimi bilmiyorum. Eminim ögrendikce kendime güvenim artacaktir. Hala tereddüt icerisindeyim acaba yapabilirmiyim diye.. :a42:

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selamün değerli kardesim
Sana elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız... Yeterki senin bu yolda samimi ol. Allahu Teala ne diyor biz bana bir adım yaklaşın ben size 10 adım yaklaşırım diye buyuruyor. Gönlün rahat olsun buradaki bütün kardeslerim sana yardımcı olur. Eğer islami gerçekten çok öğrenmek istioyrsan burada bir bayan kardesimizle aranı sıkı tut derim. Sana islami en iyi sekilde öğretecek olan bir bayan din kardesimizdir:):) Rabbim yolunu açık eyler inşallah

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
hosşgeldin aramıza - ailemize hayırlı olsun üyeliğin :)

*DuruDiren*

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selamün değerli kardesim
Sana elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız... Yeterki senin bu yolda samimi ol. Allahu Teala ne diyor biz bana bir adım yaklaşın ben size 10 adım yaklaşırım diye buyuruyor. Gönlün rahat olsun buradaki bütün kardeslerim sana yardımcı olur. Eğer islami gerçekten çok öğrenmek istioyrsan burada bir bayan kardesimizle aranı sıkı tut derim. Sana islami en iyi sekilde öğretecek olan bir bayan din kardesimizdir:):) Rabbim yolunu açık eyler inşallah

Allah razi olsun!

Benim burda bazi akrabalarim var allah herkesin niyetini biliyor ama okadar SIKIYORLARKI beni okadar cahil gözüyle görüp kücümseniyorumki daraldigimi hissediyorum. bu yoldan kopmak istemiyorum ne yapmam gerekiyorsa raziyim.

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
Maşallah...
Ve Aleyküm Selam güzel kardeşim.
ne güzel düşünüyorsun. Allah niyetine göre sevabını yazsın inşallah.
aramıza hoşgeldin inşallah.
selam ve dua ile kal değerli kardeşim....

*DuruDiren*

Kayıtlı Kullanıcı
Maşallah...
Ve Aleyküm Selam güzel kardeşim.
ne güzel düşünüyorsun. Allah niyetine göre sevabını yazsın inşallah.
aramıza hoşgeldin inşallah.
selam ve dua ile kal değerli kardeşim....

amin ablacim ( hepinize nedense abla diyesim geliyor yasiniz kücükse affiniza siginirim)

kendimi biraz daha samimi hissediyorum böle yazinca
paylastikca güzellesiyor hersey yarin adina bugun adina nerden nasil basliyabilirim? neler yapmaliyim? güzelcene boy abdesti alip aksam namazimi kilmak istiyorum günlük yapacagim islemleri paylasirsaniz sevinirim. :a12:
Ben calisan bir bayanim ise gidiyorum zor sartlar altinda calisiyorum nisanliyim ve nisanlimi buraya getirinceye kadar ugrasacagim. türbanli degilim ama kapanmayi cok istiyorum ama icinde bulundugum cevre ve olasiliklar beni sürekli uzaklastiriyor sizce ne yapmaliyim=?

*DuruDiren*

Kayıtlı Kullanıcı
Kendimce aldigim bazi kararlar var, henekadar yogun biride olsam
namazlarimi düzenli kilip hergün kurani kerimimi okumaya calisacagim zikirlerimi cekecegim rabbim bu yoldan hicbirzaman ayri koymaz insallah.

Icim cok tuaf hem korku var hemde huzur... karisik duygular icerisindeyim :)

G

GüLsU_92

s.a. Ablacigim,
hosgeldin bende yeniyim burada, insallah bu site bize yardimci olur isteklerimzde

allaha emanet ol

*DuruDiren*

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. Ablacigim,
hosgeldin bende yeniyim burada, insallah bu site bize yardimci olur isteklerimzde

allaha emanet ol

A.s canim insallah hepimiz ilerliyecegiz hic merak etme benim ümidim var inancim var rabbimin izniyle olacak insallah. Allah hepimizin gönlüne göre versin:a12::a44:

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Aleykümselam Peygamberimiz (sav) “Ameller niyetlere göredir. Her amelin bir niyeti vardır”

Allah gönlünüze göre versin inşallah

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Allahcc yar ve yardımcınız olsun...
ALLAH DE VE YÜRÜ...
ALLAHCC IZDIRABINI ÇEKTİRDİĞİNİ MUTLAKA NASİP BUYURUR...
BİLDİKLERİYLE AMEL EDENE BİLMEDİKLERİNİ ÖĞRETİR...
BU DÜNYA YALAN DÜNYA...
GERÇEK OLAN RABBİMİZ...
YOLUNA SAMİMİYETLE DÜŞEN KULLAR CÜMLESİNDEN EYLESİN ALLAHCC BİZLERİ,SİZLERİ...
ALLAHCCE EMANET OLASINIZ KARDEŞLERİM...
BESMELE...SELAM...DUA..

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
amin ablacim ( hepinize nedense abla diyesim geliyor yasiniz kücükse affiniza siginirim)

kendimi biraz daha samimi hissediyorum böle yazinca
paylastikca güzellesiyor hersey yarin adina bugun adina nerden nasil basliyabilirim? neler yapmaliyim? güzelcene boy abdesti alip aksam namazimi kilmak istiyorum günlük yapacagim islemleri paylasirsaniz sevinirim. :a12:
Ben calisan bir bayanim ise gidiyorum zor sartlar altinda calisiyorum nisanliyim ve nisanlimi buraya getirinceye kadar ugrasacagim. türbanli degilim ama kapanmayi cok istiyorum ama icinde bulundugum cevre ve olasiliklar beni sürekli uzaklastiriyor sizce ne yapmaliyim=?

yok kardeşim rica ederim. içinden ne biçim söylemek geliyorsa, söyleyebilirsin.
tabi abla değilde abi dersen daha makbule geçer:a39:

nacizade birkaç söyleyeyim. Şimdiden hakkınızı helal edin.

Elhamdulillah başlamışsında. niyetlenmissin bir kere. devamı da gelecek inşallah.
güzelce bedenen ve ruhen temizlenelim inşallah.
Allah ın bize farz kıldığı 5 vakit namaza zamanında iştirak edip kılmalıyız.
Allahın bize emrettiği şekilde. dualarımızı ağzımızdan eksik etmemeliyiz inşallah.
kuranımızı ve hadisi şeriflerimizi okuyalım ve olabildiğine de yerine getirmeye çalışalım.bunlar tabi günlük yapılabilirseniz daha faide sağlayacaktır inşallah.
zor şartlar altında çalışan bacılarımız var senin gibi. buna olabildiğince sabredip Allah tan yardım istersek, en doğrusunu yapmış oluruz.
sitemize ve diğer dini sitelere takılıp güzel paylaşımlardan yararlanmaya çalışın.

Türban konusunda hassas davranmak lazım. netice de Allahın emirlerinden biride örtünmek. ve kuran ı kerimde diyor ki :

nur suresi ayet 31 :

[<< (Ey Muhammed!) mümin kadınlara söyle; gözlerini şehvetli bakışlardan sakındırsınlar, cinsel organlarını harama bulaştırmaktan korksunlar, (açmaksızın) görülmesi zaruri olanlar hariç süslerini göstermesinler. baş örtülerini yanlarına sarkıtsınlar.

ve diğer bir ayetinde ise :

ahzap suresi ayet 59 :

[<<Ey Peygamber! hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle. (evin dışında erkeklerin arasına çıktıklarında) cilbablarını, kendilerini baştan aşağı örten dış elbiselerini üzerlerine alıp örtünsünler.

bunları olabildiğince yerine getirmeye çalışalım inşallah.

çevre konusunda seçici olmaya çalışın. gerekirse niyetinizi diğer arkadaşlarınızla da paylaşın.
Kendinizle getirmeye çalışın. Eğer size halen zarar veriyor ve sizi dinden uzaklaştırıyorlarsa
o insanlardan olabildiğince uzaklaşın. O insanlar dünya şehvetine kapılmış insanlardır.
sizin gibi niyetlenen insanlarla irtibatlı olun.buda sizin için çok iyi olacaktır.

maşallah ne güzel düşünüyorsunuz inşallah. nişanlınıza da niyetinizi söyleyin ve onuda teşfik etmeye çalışın.bi iznillah Allah yardımını esirgemez.
Allah nişanlınızla mutlu , huzurlu , iman dolu bir hayat nasip etsin inşallah.
Allah yar ve yardımcınız olsun.
Selam ve dua ile…..

*DuruDiren*

Kayıtlı Kullanıcı

Aleykümselam Peygamberimiz (sav) “Ameller niyetlere göredir. Her amelin bir niyeti vardır”

Allah gönlünüze göre versin inşallah

dogru ameller niyetlere göredir daha önce duymustum bu hadisi sefiri.
Insallah daha cok dua ile daha cok istek ile basarcagima inaniyorum. Belki cok kolay ben gözümde büyütüyorum kim bilir :a17:

*DuruDiren*

Kayıtlı Kullanıcı
Allahcc yar ve yardımcınız olsun...
ALLAH DE VE YÜRÜ...
ALLAHCC IZDIRABINI ÇEKTİRDİĞİNİ MUTLAKA NASİP BUYURUR...
BİLDİKLERİYLE AMEL EDENE BİLMEDİKLERİNİ ÖĞRETİR...
BU DÜNYA YALAN DÜNYA...
GERÇEK OLAN RABBİMİZ...
YOLUNA SAMİMİYETLE DÜŞEN KULLAR CÜMLESİNDEN EYLESİN ALLAHCC BİZLERİ,SİZLERİ...
ALLAHCCE EMANET OLASINIZ KARDEŞLERİM...
BESMELE...SELAM...DUA..

Amin arkadasim boslukta gibiyim yol iz bilmiyor gibiyim karanligin icinde gibiyim ama bunlarin üstesinden gelecem allahin izniyle ve sizlerin duasi ile :a29:

*DuruDiren*

Kayıtlı Kullanıcı
yok kardeşim rica ederim. içinden ne biçim söylemek geliyorsa, söyleyebilirsin.
tabi abla değilde abi dersen daha makbule geçer:a39:

nacizade birkaç söyleyeyim. Şimdiden hakkınızı helal edin.

Elhamdulillah başlamışsında. niyetlenmissin bir kere. devamı da gelecek inşallah.
güzelce bedenen ve ruhen temizlenelim inşallah.
Allah ın bize farz kıldığı 5 vakit namaza zamanında iştirak edip kılmalıyız.
Allahın bize emrettiği şekilde. dualarımızı ağzımızdan eksik etmemeliyiz inşallah.
kuranımızı ve hadisi şeriflerimizi okuyalım ve olabildiğine de yerine getirmeye çalışalım.bunlar tabi günlük yapılabilirseniz daha faide sağlayacaktır inşallah.
zor şartlar altında çalışan bacılarımız var senin gibi. buna olabildiğince sabredip Allah tan yardım istersek, en doğrusunu yapmış oluruz.
sitemize ve diğer dini sitelere takılıp güzel paylaşımlardan yararlanmaya çalışın.

Türban konusunda hassas davranmak lazım. netice de Allahın emirlerinden biride örtünmek. ve kuran ı kerimde diyor ki :

nur suresi ayet 31 :

[<< (Ey Muhammed!) mümin kadınlara söyle; gözlerini şehvetli bakışlardan sakındırsınlar, cinsel organlarını harama bulaştırmaktan korksunlar, (açmaksızın) görülmesi zaruri olanlar hariç süslerini göstermesinler. baş örtülerini yanlarına sarkıtsınlar.

ve diğer bir ayetinde ise :

ahzap suresi ayet 59 :

[<<Ey Peygamber! hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle. (evin dışında erkeklerin arasına çıktıklarında) cilbablarını, kendilerini baştan aşağı örten dış elbiselerini üzerlerine alıp örtünsünler.

bunları olabildiğince yerine getirmeye çalışalım inşallah.

çevre konusunda seçici olmaya çalışın. gerekirse niyetinizi diğer arkadaşlarınızla da paylaşın.
Kendinizle getirmeye çalışın. Eğer size halen zarar veriyor ve sizi dinden uzaklaştırıyorlarsa
o insanlardan olabildiğince uzaklaşın. O insanlar dünya şehvetine kapılmış insanlardır.
sizin gibi niyetlenen insanlarla irtibatlı olun.buda sizin için çok iyi olacaktır.

maşallah ne güzel düşünüyorsunuz inşallah. nişanlınıza da niyetinizi söyleyin ve onuda teşfik etmeye çalışın.bi iznillah Allah yardımını esirgemez.
Allah nişanlınızla mutlu , huzurlu , iman dolu bir hayat nasip etsin inşallah.
Allah yar ve yardımcınız olsun.
Selam ve dua ile…..

Öncelikle hakkim helal olsun söylediginize bire bir katiliyorum. Eger toplum icerisinde böyle aciklarin icerisinde ilk defa kapanan kisi ben olcaksam bunun gururunu yasiyorum simdiden ama daha bunun icin kendimi tam anlamiyla hazir hissetmiyorum. Eminim imanimin gücü arttikca isteklerim ve düsüncelerimide degistirerek bununda kolaylikla üstesinden gelmeyi ümit ediyorum. Son bikac senedir istegim var ama uygulamaya gelince bi yerlerde seytan ayagimi ters cevirebiliyor.
Gercekten kararli olup uygulayip herkese faydali bir müslüman olmayi nasip eder rabbim insallah.
Dün nisanlimlada paylastim oda örtünmemi istiyor ama bendeki ilk önceki düsüncem nisanlim veya baskasi istedigi icin degil. KEndimin istemesi önemli olan bana göre.
Eger ben bir baskasi istiyor diye yapacaksam bi önemi olmadigini düsünüyorum.
Birseylerin üstesinden kendi basima ilerleyip kendi tirnaklarimla sIKINTIMI cekecem allah sabredenleri sever bende sabretmeyi ögrenmeyi istiyorum.
Cok sabirsiz biriyimdir yasimdan daha olgun ve daha basarili olup güzel bir müslüman olup arkadaslarimindan bundan faydalanmasini istiyorum =) yorumlariniz icin tesekkürler. Önce rabbimin sonrada sizlerin sayesinde birseyleri basarmak istiyorum Insallah. Selamün aleyküm

_YUSUF_

Yönetici
Ve Alekum selam
Allah'u teala islam fıtratı üzerine yaşamayı ve ruhumuzu teslim etmeyi nasip eylesin.Size tavsiyem kelime-i tevhidi içinize sindirin bu kelime öyle bir kelimedirki bütün müslümanlar bu sözü söylemesine rağmen malesef içine sindirememekte ve sapmaktadır.Size tavsiyem ehli sünnet kaynaklarından bulabıldıgınız kadar bu kelimenin ne anlama geldiğini hayatımıza etkisini araştırarak yolunuza devam edin eğer bu kelimeyi anlamadan bunu içimize sindirmeden hayatımıza geçirmeden gerçek müslümanlığın ne olduğunu bilemeyiz.
Selametle kalın

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun!

Benim burda bazi akrabalarim var allah herkesin niyetini biliyor ama okadar SIKIYORLARKI beni okadar cahil gözüyle görüp kücümseniyorumki daraldigimi hissediyorum. bu yoldan kopmak istemiyorum ne yapmam gerekiyorsa raziyim.

Bak değerli kardesim. Milletin ne düşündüğü senin için önemli olmamalı. Nasrettin hocanın bir sözü var milletin ağzı poşet değilki büzesin. Herkes bir sey konuşur herkes birbirini eleştirir. Eğer birseler öğrenmek istiyorsan öncelikle ilmahal kitaplarını oku. Onlarla kendini geliştir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt