Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BIR GENCIN TOVBESI (1 Kullanıcı)

zarife_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Gencin Tövbesi
--------------------------------------------------------------------------------

Allahü teâlâ, peygamberi Musa aleyhisselâma hitap edip
" (Ey Musa! Filân mahallede, bizim dostlarımızdan biri vefât etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür) buyurdu.
Hazret-i Musa, emir olunduğu mahalleye gitti.
Oradakilere:
-Bu gece, burada, Allahü teâlânın dostlarından biri vefât etti mi? diye sorunca:
-Ey Allahın peygamberi! Allahü teâlânın dostlarından hiç kimse vefât etmedi. Ama, filân evde zamanını kötülüklerle geçiren fâsık bir genç öldü. Fıskının çokluğundan, hiç kimse onu defnetmeye yanaşmıyor, dediler.
Musa aleyhisselâm:
-Ben onu arıyorum, buyurdu. Gösterdiler.
Hazret-i Musa, o eve girdi. Rahmet meleklerini gördü.Ayakta durup, ellerinde rahmet tabakları olup, Allahü teâlânın rahmet ve lütfunu saçıyorlardı.Hazret-i Musa, yalvararak münacaat etti:
-Ey Rabbim! sen buyurdun ki, o''Benim dostumdur.'' İnsanlar ise fâsık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir?
Allahü teâlâ:
(Ey Musa! İnsanların onun için fâsık demeleri doğrudur. Ama, günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim bu kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki, Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com
RE: BIR GENCIN TOVBESI

ya bizler islam la şereflenerek dünyaya geldiğimiz halde ALLAHın rahmetinden emin olamadan yaşıyoruz.
Rabbim sonsuz rahmet ve merhemet sahibidir.ama bu değilki biz son nefesimizi bekleyelim.gün gelmeden testimizi temiz su ile dolduralım.biliyoruzki cehennemin ateşi çok ama çok harlı olacak
selam ve muhabbetle

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ..PALAŞTIGIN BU GUZELLİK İÇİNB)B)

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ..PAYLAŞTIGIN BU GUZELLİK İÇİNB)B)

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ..PAYLAŞTIGIN BU GUZELLİK İÇİNB)B)

hazan_gulu

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI.. RABBİM SENDEN RAZI OLSUN...SELAMETLE..

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim...B)

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

YAŞLI BİR ADAM VEFAT EDER VE ALLAH IN HUZURUNA GETİRİLİR ADAM GÜNAHKARIN TEKİDİR ALLAH IN HUZURUNA ÇIKAR YAŞLI ADAM VE ALLAH KULUNA SORULAR SORAR VE ADAM YAŞLI HAYLİYLE YEMİN EDEREK YAPMADIM ETMEDİM DER ALLAH IN HUZURUNDA FAKAT ALLAH TA MELEKLER DE BİLİYORLAR O ADAMIN KÖTÜ BİRİ OLDUĞUNU ALLAH MELEKLERE BU ADAMI CENNETE KOYUN DER VE MELEKLER ŞAŞIRIR CENNETE GÖTÜRÜRLER YAŞLI ADAMI MELEKLEKLER MERAK EDERLER ADAM BU KADAR GÜNAHKAR BIR HALDEYKEN ALLAH ONU NEDEN CENNETE KOYDU DIYE VE SONRA MELEKLER ALLAH IN AFFINA SIĞINARAK ALLAH A SOYLE DERLER ALLAH IM SIZDE BILIYORSUNUZ KI BU ADAM GÜNAHKARIN TEKİYDİ NEDEN ONU CENNETİNİZE KOYDUNUZ ALLAH İSE SÖYLE DER BEN BU YAŞTAKİ KULUMU BURADA UTANDIRMAK İSTEMEDİM :(:(:( RABBİM BİZLERİ HER DAİM AFFEDER YETER Kİ BİZLER TÖVBE EDELİM.PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN.

zarife_76

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH INSALLAH CUMLEMIZDEN RAZI OLSUN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt