Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİR DÜŞÜN BACIM...' (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bu sabah her zaman ki gibi işime gitmek için otobüse bindim. Biletimi attıktan sonra oturmak için bir yer aramaya başlamıştım ki tam o sırada başörtüsü ile bir hanımefendi gözüme ilişti. Tekli koltuklarda arkasında bir yer boştu, bende oraya oturdum. O anda düşünmeye başladım çun ki o hanımefendinin başörtü bağlayışı çok hoşuma gitmişti.

Başörtüsü çok güzel bi şekilde yüzünü ve saçlarını saracak şekilde bağlamış ve omuzlarını örterek üzerinde ki elbiseyle güzel bi kombinasyon sağlamıştı. Düşünmeye başladım kulagımda ise radyomun kulaklagından Güller açmasada güneş doğmasada baş koymuşuz biz bu sevdaya dönmeyiz.ezgisi yankılanıyordu. Kaç bacım bu başörtüsü için okuyamadı, kaç kardeşim bacılarıma destek için okulunu bırakmıştı acaba yada kaç kardeşim habislerde yattı.

Bu dava için ne yürekler yandı kim bilir ? aslında sorun görünen başörtüsü müydü ? yoksa karanlık örümcek kafalı insanların yozlaşmış çağlar dışı düşüncelerini biz inananlarada empoze etme isteği mi ? Onlara göre, sorun görünen yoksa !!! bir bez parçasının hanımlarımızın üstünden atması mı ? Yoksa ALLAH c.c. ayetle sabit olan bir emrinin yerine getirilmesinden duydukları endişe ve isyan etme mi? Birde acaba biz inanlar üzerimize düşüne görevi tam yapıyor muyuz ? bazı hanımlarımızı tenzih ederim ama bir takım hanımlar üzerlerine o nur üstü nur başörtüsünü giyerken altında dar pantolon, dar badyler yüzlerinde makyaj, üzerlerinde son moda giysiler ve bir zürme var ki üzerlerinde Pierre Cardin Başörtüsü !!! Vakko dan alınmış başörtüsü parlak ipekler cıvıl cıvıl etekler topuklu botlar ve ayakkabılar bu giysilerin bazıları mübah olabilir ama nerde ve kime ? eşlerine ancak gösterebilecekleri hallerini hanımlarımız teşir edermiş gibi tüm insanların beyenisine sunuyor peki kardeşim ? Senin bu durumuna Fatıma annemiz görse neder ? Ya Aişe annemiz ?

Düşünmeli bacım düşünmeli bizi inanmıyanlardan münafıklardan ve fasıklardan ayıran özelliğimiz inancımız bacım. Bizi onlardan ayıran edep ve hayamız bacım hiç bişey düşünmüyorsanız sadece başını açmadan okumak isteyen ve bu istegi yüzünden okulundan atılan kardeşlerinizi düşünün ve yaptıklarınızı tefekkür edin. Yapıtığınızın ALLAH rızası için yapılması gerektiğini unutmayın. Rabbim hepimize gerçeği idrak etmeyi sağlasın inş. S.A.

cigdem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİR DÜŞÜN BACIM...'

Ve aleykümselam.Allah razı olsun.İnşaallah rabbimin istediği gibi örtünenlerden oluruz.Çünkü amaç sadece saçı örtmek değil ki.Tesettüre tamamıyla riayet etmemiz gerekir.Rabbim bizleri takvalı kullarından eylesin.

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim.emeğine sağlık...
Allah hepimizi O'nun yolunda giden kullarından eylesin...

Allahın rahmet ve bereketi üzerine olsun...B)B)B).

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

O GÜZEL YÜREGİNLE MEVLAM DİLEKLERİNİ YERİNE GETİRİR İNŞALLAH. YAZINI ŞU BÖLÜMÜ eşlerine ancak gösterebilecekleri hallerini hanımlarımız teşir edermiş gibi tüm insanların beyenisine sunuyor peki kardeşim ?ÇOK ÖNEMLİ.RABBİM AFFET BİZLERİ

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. kardesim,ellerine saglik canim kardesim,bi bilseniz nasil da ilham aliyorum ben her okudugum yazidan,inaninki,kac gun once cok yalnizdim,yanimda hic din kardesim yok,bu sehirde olan var ama ilimsiz,bilgisiz,fakat suan sizlerleyim ve ne mutlu bana,Allahim sana sukurler olsun!!! Insallah dedeigin gibi olmaya calisiriz kardesim,cok eristiriliyoruz ama Allah bizimle ya!

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim..çok güzel anlatmışsın..yüreğine sağlık.rabbim yar ve yardımcımız olsun..çok üzücü bir durum..:(:(ama rabbimin izniyle gün gelecek bizlerde istediğimiz yere başörtümüzle girebileceğiz inşAllah..dualarımız eksik etmeyelim..selametle kal kardeşim..

Musluman_Genc

Kayıtlı Kullanıcı

:(SAĞOL KARDEŞİM ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN:(İNŞ. BİZİ BU DERTTEN KURTARIR DA RAHAT RAHAT İLİM İRFAN GÖRÜRÜZ...:(ALLAH CC HEPİNİZDEN RAZI OLSUN...:( ALLAH CC YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...B)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

Bir sözdür Başörtüsü
bir sevdadır başörtüsü...

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

BAŞÖRTÜSÜ BİR HAYAT DURUŞU...
İNANÇ MESELESİ...B)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

bu yazımı Arşivme buldum Okumak istersiniz diye geri yüklüyorum :)

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun inş.rabbimizin istediği gibi kapanır ve ibadetlerimizi tam yaparız inş.ecmain

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt