Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Dilenci Gibi (1 Kullanıcı)

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Büyük Velilerden biri olan Beyazid-i Bistami Hazretlerini ölümünden sonra bir dostu rüyasında gördü ve kendisine sordu: " İlahi huzurda seni nasıl karşıladılar? " O mübarek Zat şöyle cevap verdi:" Bana ne getirdin? diye sordular", Bende dedim ki "Bir dilenci bir Padişahın Huzuruna çıkınca ona ne getirdin diye sormazlar, Dile bizden ne dilersen" derler. Sözüme Rabbimin cevabı erişti:
"DOĞRU SÖYLÜYOR, DOĞRU SÖYLÜYOR."
(Takvim Yaprağından)

ALLAHım, bizlere huzuruna varmış bir dilenci gibi muamele et...
Bizler birşey getiremedik, bizler sermayemizi dünyada mahvettik, uğrunda harcamadık...
ALLAHım bizlere huzuruna varmış bir dilenci gibi muamele et...

çelik27

Kayıtlı Kullanıcı
Büyük Velilerden biri olan Beyazid-i Bistami Hazretlerini ölümünden sonra bir dostu rüyasında gördü ve kendisine sordu: " İlahi huzurda seni nasıl karşıladılar? " O mübarek Zat şöyle cevap verdi:" Bana ne getirdin? diye sordular", Bende dedim ki "Bir dilenci bir Padişahın Huzuruna çıkınca ona ne getirdin diye sormazlar, Dile bizden ne dilersen" derler. Sözüme Rabbimin cevabı erişti:
"DOĞRU SÖYLÜYOR, DOĞRU SÖYLÜYOR."
(Takvim Yaprağından)

ALLAHım, bizlere huzuruna varmış bir dilenci gibi muamele et...
Bizler birşey getiremedik, bizler sermayemizi dünyada mahvettik, uğrunda harcamadık...

ALLAH razı olsun kardeşim inşallah O nun huzuruna dilenci gibi varırız

tamer okkan

Kayıtlı Kullanıcı

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kaerdeşim
Ellerine emeğine sağlık çok yerinde bir paylaşım olmuş.
Selametle kardeşim Allah Azze ve Celle yar ve yardımcın olsun

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Allahü teala razı olsun, teşekkür ederiz. Cenab-ı Hak cümlemizi şefaatlerine nail eylesin inşallahü teala.

Bâyezîd-i Bistâmî hazretleri "kuddise sirruh", kabristânda çok dolaşırdı. Bir gece gezerken, gece bekçisi elindeki sopayla vurdu. Bâyezîd; “Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil Alîyyil azîm,” dedi. Bekçi birkaç kere dahâ vurunca, sopa kırıldı. Bâyezîd hazretleri eve dönünce, talebelerine sopanın fiyatını sordu. O kadar parayı bir keseye koyarak, bir miktâr da tatlı ile berâber bir talebesiyle, o bekçiye gönderdi. Bir de mektup yazarak, bekçiye vermesini söyledi. Mektup şöyle idi: “Muhterem bekçi efendi! Belki beni hırsız sanarak dövdün. Kabahat bendedir. Gece kabristânda gezmeseydim, dövmezdin. Sopanızın kırılmasına da sebep oldum. Gönderdiğim para ile kendine bir sopa al! Sopanın kırılma üzüntüsünün kalbinden gitmesi için de, yolladığım tatlıyı yi! Allahü teâlâ’nın selâmı üzerine olsun.” Genç bekçi mektûbu okuyunca, gelip özür dileyerek tövbe etti. Onunla birlikte birkaç bekçi dahâ hak yola girdi.

emre_celil

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeş inşallah bizde allahın huzuruna dilenci gibi varırız cok saol kardesim cok güzel bir hikaye

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun kardeşim...
Selametle...

Selamün Aleyküm kaerdeşim
Ellerine emeğine sağlık çok yerinde bir paylaşım olmuş.
Selametle kardeşim Allah Azze ve Celle yar ve yardımcın olsun

Ve aleykümselam kardeşim...
ALLAHım cümlemizi Huzuruna Gelmiş bir dilenci gibi Mükafatlandırsın İnşaAllah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt