Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir demet ibret... (1 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan kırıkkalp
  • Başlangıç tarihi
K

kırıkkalp

* Dualarınıza dikkat edin,gerçekleşebilir''

* O yüce not verici,kazanıp kazanmadığınıza değil

nasıl oynadığınıza not verecek''

* Ey müslüman sana düşen nimetse sadece çile...Uyumamak ve düşünmeye memur olmak...Bu çile karşısında erişilecek dünyayı bilseydin,yatağını ve yorganını satardın!

N.Fazıl KISAKÜREK

* Cennet ucuz değil,Cehennem dahi lüzumsuz değil...
Bediüzzaman Said Nursi

* Kıyamet gelmeden KIyam et..
* Demek Onlar Allah tan başka dost edindiler? Oysa dost ancak Allah tır.(Şura 9)

* Ölümün bizi nerde beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim. (MONTAIGNE)

* Görüyorum ki evleriniz Rum Kayzeri'nin evlerine, lükse hayranliginiz Kisra'nin tutumuna, servet pesinde kosmaniz Karun'un anlayisina, saltanatiniz Firavun saltanatina, nefisleriniz Ebu Cehil nefsine, gururunuz Ebrehe'nin gururuna, yasayisiniz sefillerin yasayisina benziyor.
Allah için söyleyin bana, Muhammedi olanlar nerede?
(Yahya b. Muaz)

* Allah'ın rahmetinden ümitsiz olmak, günahkar olmaktan daha tehlİkelİdİr. (Hz. Alİ)

*Bilmezler mi ki kendisini sevsinler diye yarattığı yüreklerin hırpalanması Rabbim in hoşuna gitmez

*Sensiz geçen günlerin kazası yok ki Sultanım...

bunu ilk duyduğumda çok beğendim.belki de bütün ibadetlerin kazası var,telafisi mümkün.ancak cennetliklerin üzülecekleri tek şey Allahtan gafil geçirdikleri saniyelermiş.işte o gafilane geçirilen zamanın telafisi yok,geçen zaman geri gelmiyor maalesef...

* Kime yaklaşsam,sonu uzaklık ve kırgınlık
Anla ki yok Allah' tan başkasıyla yakınlık
İNSAN YAKLAŞTIKÇA YAKLAŞTIĞINDAN AYRI
BELLİ Kİ YOKTUR YAKINIMIZ Allah'TAN GAYRI

N.F.K

* ''Kulluk sonradan verilecek şeylere önceden ödenen bir ücret değil,önceden verilen nimetlere sonradan yapılan bir teşekkürdür.
Bir Hakkı takdirdir .İnsanın iyiliği farkedecek kadar insan ismine layık olduğunun ispatıdır. ve insanın ebede doğru devam eden yolculuğunda lazım olan erzakı ve silahi .''
* DUYUYOR MUSUN? DİLİNE DUAYI KOYANIN SENDEN ÖNCE AMİN DEDİĞİNİ.......
* Allah kabul etmeyeceği duayı kalbe ilham etmezmiş

* Doğruların yemin etmeye ihtiyacı yoktur.

* -Allah var mı?
-Var.
-Ee yok gibi yaşıyon?!

* O demde ki, perdeler kalkar, perdeler iner,
Azraile "hosgeldin!" diyebilmekte huner...

Necip Fazil

* 'Başkasının başına gelen her şey, kendi başına da gelebilir.'

* Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz.

* Nasihat istersen ölüm yeter...

* Sen(c.c)den başka neyimiz varsa, o bizim yokumuzdur."
* Dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa-ki olacak- Rabbine dönüp, benim büyük derdim var deme...

Derdine dönüp benim çok büyük bir RABBİM var de...

Halkın gözünden düşmeyeyim diye günahını halktan saklamak için dua ettiğin kadar Hak'kın gözünden düşmeyeyim diye kendini günahtan saklamak için dua et.'

Ataullah İskender

Okumanın da, her çalışma gibi, kuralları vardır. (...) Beşinci kural da (insanın) kendisini büyük kitaplara lâyık hâle getirmesidir; çünkü büyük kitapların okunması tıpkı İspanyol hanları ve aşka benzer: insan ancak kendi ne getirmişse onu bulabilir orada!"

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
* Görüyorum ki evleriniz Rum Kayzeri'nin evlerine, lükse hayranliginiz Kisra'nin tutumuna, servet pesinde kosmaniz Karun'un anlayisina, saltanatiniz Firavun saltanatina, nefisleriniz Ebu Cehil nefsine, gururunuz Ebrehe'nin gururuna, yasayisiniz sefillerin yasayisina benziyor.
(Yahya b. Muaz)

bizleri ne kadarda çok anlatıyor demi.
ALLAH yar ve yardımcımız olsun.amin.selametle

K

kırıkkalp

(Yahya b. Muaz)

ecmain selametle....

K

kırıkkalp

(Yahya b. Muaz)

ecmain selametle........

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt