Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir defa ihlas ile söylerse (1 Kullanıcı)

gülivefa

Kayıtlı Kullanıcı
Musa aleyhisselam bir gün yolda giderken, iki büklüm olmuş, ateşe tapan bir ihtiyar görür. İhtiyara yaklaşarak:
"Ey pir! Ne kadar zamandan beri bu ateşe taparsın?"
"470 yıldan beri bu ateşe taparım"
"Niçin bu ateşe ibadetten yüz çevirip, tevbe ederek, Melik-i Cebbar olan Hak tealaya ibadet etmezsin?"
"Ya Musa! Eğer ateşe tapmaktan vaz geçsem, Hak tealanın beni kulluğa kabul edeceğini bilir misin?"
"Niçin kabul etmesin? O Hak teala hazretleri "ekramül ekremin"dir"
"Ya Musa! Eğer Hak teala benim gibi kendisinden kaçanları kabul ederse, bana İslamı arz eyle" dedi.

Bunu üzerine Musa aleyhisselam da İslamı arz etti. Fakat o zat, imanın kendisine verdiği ferahlık ve sevinçten dolayı feryad ederek kendinden geçti. Bir müddet sona ruhunu teslim etti. Musa aleyhisselam ihtiyarın techizini yaparak defnetti. Sonra da kabrinin başında, Hak teala hazretlerine şöyle tazarru ve niyazda bulundu:
"Ya Rabbi! Bu ihtiyar kuluna bir defa kelime-i tevhid söylediği için neler ihsan eyledin?" demesi üzerine Cebrail aleyhisselam gelerek buyurdu ki:
"Ya Musa! Rabbinin sana selamı var. Şöyle buyurdu:
"Bir kimse Kelime-i tevhidi bir defa ihlas ile söylerse biz onu kapımıza yakın edip izzet ve keramet hil'atımızı giydirerek, rahmet deryamıza gark ederiz"

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt