Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Bilgenin Nasihati (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Bir zamanlar 4 Oğlu olan bir adam varmış.. Çocuklarının çok erken karar vermemeleri ve önyargılı olmamaları için onları bu konuda eğitmek istemiş.
Böylece her birini uzak bir yerde duran Ağacın yanına gidip ona bakmalarını istemiş..
İlk oğlan Kışın gitmiş, İkincisi İlkbahar, üçüncüsü yazın
ve sonuncusu sonbaharda.

Geri döndüklerinde hepsini bir araya çağırmış ve ne görüklerini sormuş.
İlk Oğlan Ağacın çok çirkin, yaşlı ve kupkuru olduğunu söyledi.
İkinci oğlan Hayır yeşillikle doluydu ve canlıydı dedi.
Üçüncü oğlan başka fikirdeydi. Çiçekleri vardı ve kokusuyla görüntüsüyle o kadar muhteşemdiki daha önce hiç böyle bir şey görmemişti.
Sonuncu Oğlan hepsinin haksız olduğunu ve ağacın meyvelerle dolu, canlı ve hayat dolu olduğunu belirtti.
Yaşlı Adam Oğullarına hepsinin haklı olduğunu söyledi. Çünkü hepsi farklı mevsimlerde ağacı görmeye gitmişti.
Onlara bir Ağacı veya bir İnsanı, kısa bir süre veya bir mevsim tanıdıktan sonra yargılayamayacaklarını anlatmaya çalıştı. Yada neye sahip olup olmadıklarını.
Gerçekleri ancak sonunda, 4 mevsimi gördükten sonra görürsünüz.
Eğer kışın vazgeçersen İlkbaharın nimetinden olursun, Yazın Güzelliğinden ve Sonbaharın bütünlüğündende.
Bir mevsimin acısının, diğer güzel mevsimleri parçalamasına izin vermeyin.

Hayatınızı bir mevsim(bir dönem) yüzünden yargılamayın.
Unutmayınki ilerde şuanki zamanı arayabilirsiniz ve daha güzel günlerde yaşayabilirsiniz

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Hayatınızı bir mevsim(bir dönem) yüzünden yargılamayın

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm hayırlı cumalar

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı cumalar hafize annem.ne güzel yazmışsın ,hayatınızı bir mevsim yüzünden yargılamayın.rabbim razı olsun.

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
aleyna ve aleyküm selam.
Sizinde cumanız mübarek ve hayırlara vesile olsun.
Her bir satırı ve kelimesi dop dolu vede dosdogru.allah razı olsun.
selametle.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
aleyna ve aleyküm selam.
Sizinde cumanız mübarek ve hayırlara vesile olsun.
Her bir satırı ve kelimesi dop dolu vede dosdogru.allah razı olsun.
selametle.[/quote

Rabbim sizden razı olsun okunması gereken yazılar nedense bazen okunmuyor selametle]

Mergandevin

Kayıtlı Kullanıcı
aleyna ve aleyküm selam

İnşallah Okunur Yazılar

begench_t

Kayıtlı Kullanıcı
paylastigin icin saol ...
tm den selamlar

seherce

Kayıtlı Kullanıcı
bende okudum cok hosuma gitti emegine saglik ALLAH razi olsun eger kisin vazgecersen ilkbaharin nimetinden olursun yazin güzelleginden sonbaharin bütünlügünden ne anlamli sözler tabiki idrak emesini bilen icin aeo selam ile dua ile kaliniz

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
bende okudum cok hosuma gitti emegine saglik ALLAH razi olsun eger kisin vazgecersen ilkbaharin nimetinden olursun yazin güzelleginden sonbaharin bütünlügünden ne anlamli sözler tabiki idrak emesini bilen icin aeo selam ile dua ile kaliniz

YAşadığımız olaylara birden karar vermememiz gerekir sabır sabır sabır:evet

ahirete_yolculuk

Kayıtlı Kullanıcı
hayirli aksamlar kardesim size nicin hafize anne diyorlar inanin bunu cok merak ediyorum hadimi asmis olmasam anlatirmisniz allah razi olsun bu arada paylasiminiz icin sizin sayenizde hayatimi bir defa daha gözden gecirmem grektigini anladim

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
hayirli aksamlar kardesim size nicin hafize anne diyorlar inanin bunu cok merak ediyorum hadimi asmis olmasam anlatirmisniz allah razi olsun bu arada paylasiminiz icin sizin sayenizde hayatimi bir defa daha gözden gecirmem grektigini anladim

Ben hepsinden büyük olduğum için Anne demeyi uygun buldular ve bende çok memnun oldum :evetselametle

rkycskn

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm,
Ne kadar da güzel söylemiş... Hayatımızı bir dönemle değerlendirmemeliyiz ne kadar da doğru... Zaman o kadar hızlı geçiyor ki bugün herşey kötü gibi görünürken yarın bi bakıyosun Rabbim bir sürü güzellikler ihsan etmiş herşey birden bire yoluna girmeye başlamış yada tam tersi... Rabbim cümlemizi hayatımızın her anı için şükreden ve sıkıntı anında sabreden kullarından eylesin inşallah...

su misali

Kayıtlı Kullanıcı
ellerinize sağlık çok güzel bir yazı selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt