Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİR BAŞÖRTÜSÜ HİKAYESİ (1 Kullanıcı)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
S.A

BİR BAŞÖRTÜSÜ HİKAYESİ

Burası bir kumaş pazarı...Ben de bir zamanların gözde kumaşıydım. Ama şimdi bana eskisi gibi rağbet etmiyorlar.Modam geçmiş.Renklerim canlı değilmiş.Yaşlılara layıkmışım.Bu yüzden diğer parlak renklilerin altında kalmış,ezilme tahlikesiyle karşı karşıyaydım.O karanlık ve tozlu yerde yıllardan beri bekliyordum. Üstümdeki top kumaşların parçaları bitiyor,yenileri geliyordu.Ustam kumaşları düzlerken bazan bana gözü çarpıyor esefle''Yer kaplıyorsun yıllardan beri burda.Seni artık buradan kaldırmak gerekiyor.''dedi kendi kendine
''Hayır diye avazım çıktığı kadar bağırmak istiyordum.''Bir gün elbet beni de alan biri bulunacak dedim.

Diğer havalı renkler alay ederek''Komik olma artık senin yüzüne bile bakan yok''dediler.''Bir de bize bak.Ne kadar da güzeliz. Renklerimiz şeker gibi.Desenlerimiz gözalıcı.Oysa sen iç karartıcı.
Kendimi savunarak'' Hiç de iç karartıcı değilim. Bir zamanlar ben de yok satıyordum.Aranan bir kumaştım.''
''O bir zamanlardı şekerim,şimdi bayanlar kendilerinin farkına vardılar.Daha güzel olmak istiyorlar.Ama sen mahkeme suratlısın.'' dedi uçuk bir pembe kumaş.
İşte hergün böyle sözler duyuyor,gittikçe daha derin diplere doğru kayıyordum.Doğru söylüyorlardı.Benim çoktan modam geçmişti.Oysa önceden bayanlardikkat çekmemek için beni tercih ederlerdi.Benden genellikle başörtüsü yaparlardı.Ben bunları düşünürken içeriye genç bir bayan girdi.Ağır tavırlarıyla , sade giyimiyle vakarlı birine benziyordu.Ben bütün olanları diğer kumaşların altındaki küçük bir aralıktan izliyordum.

Ustam müşteriyi görünce ''Buyrun küçük hanım yardımcı olabilir miyim '' dedi.
Genç kız sakin bir edayla bakışlarını kumaşların üzerinde gezdirip''Başörtülük bir kumaş arıyorum 'diye bir kuş gibi şakıdı.Bunu duyar duymaz kalbimden vurulmuştum.Bizim bulunduğumuz yere doğru geliyorlardı.Üstümdeki uçuk renkli kumaşlar güzellik yarışına girmiş gibiydiler..Benim duyduğumu onlar da duymuş,üstümde debelenip duruyorlardı.Fısıldayarak 'Susun geliyorlar''dedim.Portakal rengi bir kumaş ''Eee sana ne oluyor? Biz varken senin hiç şansın yok'' dedi eğlenerek.
''Şans mı kader mi göreceğiz dedim.Genç kızın beni görmesini çok arzuluyordum.Ama nasıl? Okadar derinlerde kalmıştım ki ustam beni zahmet edip çıkarırmıydı? Ustam eline fıstık yeşili bir kumaşı alıp''Küçük hanım bu renk size çok yakışır, Şimdi genç kızlar hep bu renklerden alıyor.''dedi.
Genç kızkumaşa göz ucuyla bakıp pek tenezzül etmedi.Diğer kumaşları inceliyor gittikçe gül yüzüne bir kaygı gelip oturuyordu.Ustamda genç kıza yardımcı oluyordu.''Yine siz bilirsiniz ama bence yaşınıza şu pembe, turuncu rengi çok uygun dedi.Renkli kumaşlar hep bir ağızdan ''Eveeeet! dedi. Kendimi göstermek için büyük bir çabaya girmiştim.Ama diğerleri beni itekliyor,kendileri öne geçmek için beni eziyorlardı.İyice bunalmıştım. Ahh boğuluyorum çekilin üstümden beee! diye bağırmak istiyorum.Mutlaka beni arıyordu.
Genç kız hayal kırıklığıyla ''Aradığım burda değil galiba'' dedi.
Buradayım küçük hanım, lütfen devam edin ' diye bağırmak istiyordum.O kadar altta kalmıştım ki, gördüğüm tek şey karanlıktı..
Allahım ne olur bana yardım et.'' dedim çırpınarak.
Genç kız kumaşlara üzgün bir şekilde bakıp.Teşekkür ederim dedi Ustama. İşte gidiyordu.Ustam desen beni unuttu.Zaten en lazım olduğu zaman beni unutursun.
Usta! duymuyor musun beni?Bak ben buradayım dedim çaresizlikle. Biliyordum ki beni duymayacaktı.Kaderimin gülyüzü gidiyordu işte.
Ustam üztümdeki kumaşları düzlerken birşey hatırlamış gibi birden ''Küçük hanım bir dakika'' deyip üstümdekileri boşaltmaya başladı.Aman Allahım giderek rahatlıyordum.Ferahlıyordum.Diğer kumaşlar mızmızlanıyorlardı.Kıvrak bir hareketle beni hızla çekip. ''Seni tamamen unutmuşum'' dedi kendi kendine yine.
Alıştık artık Usta bu unutmalarına'' dedim bende.
Genç kız beni görünce hızla yanımıza geldi.Gözleri ışıldıyordu.Bana sevgiyle dokundu.İşte birbirimize ilk sevdalandığımız an.Gözlerini benden alamıyordu.Ben de onun gül yüzünden.Kader bizi biraraya getirmişti en sonunda.Diğer kumaşlar bize gıptayla bakıyordu.Bilge bir kumaş ''Eyvah'' dedi.''Eyvah çok gözyaşı göreceksin.''
'Evet' dedim.''Mutluluk gözyaşları''.b
Eve geldiğimizde genç kız dakikalarca aynanın karşısında benden gözünü alamıyordu.Yıllardan beri böylesine değer verilmemişti bana.Beni başına örtüp namaz kılıyor.Kuran okuyordu.Hiç böyle duygular yaşamamıştım.Dışarıda gülyüzlümü bir kalkan gibi koruyor, kem gözlerden saklıyordum.Onunla çok güzel günlere şahit oldum.Arkadaşları tarafından çok sevilen bir kızdı.Bazen dostluklarını kıskanıyordum.Benim onu sevdiğim gibi acaba o da beni seviyor muydu?
Sürekli ders çalışıyordu.Bazı geceler masanın başında uyuyakalıyordu.Kimi zaman uzaklara dalar,ince ince düşünürdü.Sonra gözleri bana kayar,gülyüzü gerçekten bir gül rengini alırdı.Çünkü ağlardı.
Birgün ikimizde korkunç bir şey yaşadık.Mutlu günler sona ermişti artık.Gülyüzlüm artık okuyamayacaktı. Okuluna devam edemeyecekti.Okuma hakkını elinden almışlardı.Çünkü beni tercih etmişti.Başörtüsünü.....Olmadık hakaretlere uğruyor,herkes geleceğini bilir gibi karanlık masallar uyduruyorlardı.Gül yüzlüm günden güne eriyordu.
Geceler artık meskenimiz olmuştu.Yatağının içinde usul usul ağlıyordu gül yüzlüm.O körpe bedeni titriyorkaranlığın içinde bir ışık arıyordu.İnan bunları sana yaşatmak istemezdim.Eğer bir nebze böyle sonuçlanacağını bilseydim o karanlık yerde tıkılır kalırdım.Bu bir başörtü sevdası olmalı.....Artık bizim için yeni bir süreç başlamıştı.
Ağla gül yüzlüm ağla...Başak başak olacak birgün ümitlerimiz.Allah'ın rahmet kanadının altında buluşacak bir gün ellerimiz......

CALISMAZSAN FAKIRSIN
ÖGRENMEZSEN CAHILSIN

lana

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİR BAŞÖRTÜSÜ HİKAYESİ

Selamunaleyküm saolasın kardeşim bu paylaşımından dolayı İNŞ. artık başörtüsüne yapılan haksızlık sona erer.Selametle kalın. amin.B)B)

Zafer

Yasaklı Kullanıcı

KARDEŞ paylaşımın için çok sağol ALLAH razı olsunnB)B)B)

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı lsun kardeşim bu güzel paylaiımınız için size çok çok teşekkürlerimi sunuyorum.

Bir gün gelir herkes kendi yaptığından utanır.

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun paylaşım için. siz kadınlar şu anda meclisimizin tek başıörtülü kadını olan merve safa kabakçı gıbı nıcelerınız bu meclıste yer almalısınız ve bunun için elınızden gelen çabayı gostermelısın Allah ( C.C ) sizlerin ve tüm müslümanların yar ve yardımcısı olsun

gecem

Kayıtlı Kullanıcı
BİR BAŞÖRTÜSÜ HİKAYESİ

BİR BAŞÖRTÜSÜ HİKAYESİ

Burası bir kumaş pazarı... Bende bir zamanların gözde bir kumaşıydım. Ama şimdi eskisi gibi bana rağbet etmiyorlar. Modam geçmiş. Renklerim canlı değilmiş. Yaşlılara layıkmışım. Bu yüzden diğer parlak renklerin altında kalmış, ezilme tehlikesiyle karşı karşıyaydım O karanlık ve tozlu yerde yıllardan beri bekliyordum. Üstümdeki top kumaşların parçaları bitiyor, yenileri geliyordu. Ustam kumaşları düzlerken bazen bana gözü çarpıyor esefle "Yer kaplıyorsun yıllardan beri burada. Seni artık buradan kaldırmak gerekiyor" dedi kendi kendine.
"Hayır" diye avazım çıktığı kadar bağırmak istiyordum. "Bir gün elbet beni de alan biri bulunacak" dedim.
Diğer havalı renkler alay ederek "Komik olma, artık senin yüzüne bakan bile yok" dediler. "Bir de bize bak. Ne kadar da güzeliz. Renklerimiz şeker gibi. Desenlerimiz göz alıcı. Oysa sen iç karartıcı."
Kendimi savunarak "Hiç de iç karartıcı değilim. Bir zamanlar ben de yok satıyordum. Aranan bir kumaştım"
"O bir zamanlardı şekerim, şimdi bayanlar kendilerinin farkına vardılar. Daha güzel olmak istiyorlar. Daha çekici, daha göz kamaştırıcı olmak istiyorlar. Ama sen mahkeme suratlısın" dedi uçuk bir pembe kumaş.
İşte her gün böyle sözler duyuyor, gittikçe daha derin diplere doğru kayıyordum. Doğru söylüyorlardı. Benim çoktan modam geçmişti. Oysa önceden bayanlar dikkat çekmemek için beni tercih ederlerdi. Benden genellikle başörtüsü yaparlardı. Ben bunları düşünürken içeriye genç bir bayan girdi. Ağır tavırlarıyla, sade giyimiyle vakarlı birine benziyordu. Ben bütün olanları diğer kumaşların altındaki küçük bir aralıktan izliyordum.
Ustam müşteriyi görünce "Buyurun küçük hanım, yardımcı olabilir miyim?" dedi.
Genç kız sakin bir edayla bakışlarını kumaşların üzerinde gezdirip "Başörtülük bir kumaş arıyorum" diye bir kuş gibi şakıdı. Bunu duyar duymaz kalbimden vurulmuştum. Bizim bulunduğumuz yere doğru geliyorlardı. Üstümdeki uçuk renkli kumaşlar güzellik yarışına girmiş gibiydiler. Benim duyduğumu onlarda duymuş, üstümde debelenip duruyorlardı. Fısıldayarak "Susun geliyorlar" dedim.
Portakal rengi bir kumaş "Eee sana ne oluyor? Biz varken senin hiç şansın yok" dedi eğlenerek.
"Şans mı, kader mi göreceğiz" dedim. Genç kızın beni görmesini çok arzu ediyordum. Ama nasıl? O kadar derinlerde kalmıştım ki, ustam beni zahmet edip çıkarır mıydı? Ustam eline fıstık yeşili bir kumaşı alıp "Küçük hanım bu renk size çok yakışır. Şimdi genç kızlar hep bu renklerden alıyor" dedi.
Genç kız kumaşa göz ucuyla bakıp pek tenezzül etmedi. Diğer kumaşları inceliyor gittikçe gül yüzüne bir kaygı gelip oturuyordu?
Ustamda genç kıza yardımcı oluyordu.''Yine siz bilirsiniz ama bence yaşınıza şu pembe, turuncu rengi çok uygun dedi.Renkli kumaşlar hep bir ağızdan ''Eveeeet! dedi. Kendimi göstermek için büyük bir çabaya girmiştim.Ama diğerleri beni itekliyor,kendileri öne geçmek için beni eziyorlardı.İyice bunalmıştım. Ahh boğuluyorum çekilin üstümden beee! diye bağırmak istiyorum.Mutlaka beni arıyordu.
Genç kız hayal kırıklığıyla ''Aradığım burda değil galiba'' dedi.
Buradayım küçük hanım, lütfen devam edin ' diye bağırmak istiyordum.O kadar altta kalmıştım ki, gördüğüm tek şey karanlıktı..
Allahım ne olur bana yardım et.'' dedim çırpınarak.
Genç kız kumaşlara üzgün bir şekilde bakıp.Teşekkür ederim dedi Ustama. İşte gidiyordu.Ustam desen beni unuttu.Zaten en lazım olduğu zaman beni unutursun.
Usta! duymuyor musun beni?Bak ben buradayım dedim çaresizlikle. Biliyordum ki beni duymayacaktı.Kaderimin gülyüzü gidiyordu işte.
Ustam üztümdeki kumaşları düzlerken birşey hatırlamış gibi birden ''Küçük hanım bir dakika'' deyip üstümdekileri boşaltmaya başladı.Aman Allahım giderek rahatlıyordum.Ferahlıyordum.Diğer kumaşlar mızmızlanıyorlardı.Kıvrak bir hareketle beni hızla çekip. ''Seni tamamen unutmuşum'' dedi kendi kendine yine.
Alıştık artık Usta bu unutmalarına'' dedim bende.
Genç kız beni görünce hızla yanımıza geldi.Gözleri ışıldıyordu.Bana sevgiyle dokundu.İşte birbirimize ilk sevdalandığımız an.Gözlerini benden alamıyordu.Ben de onun gül yüzünden.Kader bizi biraraya getirmişti en sonunda.Diğer kumaşlar bize gıptayla bakıyordu.Bilge bir kumaş ''Eyvah'' dedi.''Eyvah çok gözyaşı göreceksin.''
'Evet' dedim.''Mutluluk gözyaşları''.b
Eve geldiğimizde genç kız dakikalarca aynanın karşısında benden gözünü alamıyordu.Yıllardan beri böylesine değer verilmemişti bana.Beni başına örtüp namaz kılıyor.Kuran okuyordu.Hiç böyle duygular yaşamamıştım.Dışarıda gülyüzlümü bir kalkan gibi koruyor, kem gözlerden saklıyordum.Onunla çok güzel günlere şahit oldum.Arkadaşları tarafından çok sevilen bir kızdı.Bazen dostluklarını kıskanıyordum.Benim onu sevdiğim gibi acaba o da beni seviyor muydu?
Sürekli ders çalışıyordu.Bazı geceler masanın başında uyuyakalıyordu.Kimi zaman uzaklara dalar,ince ince düşünürdü.Sonra gözleri bana kayar,gülyüzü gerçekten bir gül rengini alırdı.Çünkü ağlardı.
Birgün ikimizde korkunç bir şey yaşadık.Mutlu günler sona ermişti artık.Gülyüzlüm artık okuyamayacaktı. Okuluna devam edemeyecekti.Okuma hakkını elinden almışlardı.Çünkü beni tercih etmişti.Başörtüsünü.....Olmadık hakaretlere uğruyor,herkes geleceğini bilir gibi karanlık masallar uyduruyorlardı.Gül yüzlüm günden güne eriyordu.
Geceler artık meskenimiz olmuştu.Yatağının içinde usul usul ağlıyordu gül yüzlüm.O körpe bedeni titriyorkaranlığın içinde bir ışık arıyordu.İnan bunları sana yaşatmak istemezdim.Eğer bir nebze böyle sonuçlanacağını bilseydim o karanlık yerde tıkılır kalırdım.Bu bir başörtü sevdası olmalı.....Artık bizim için yeni bir süreç başlamıştı.
Ağla gül yüzlüm ağla...Başak başak olacak birgün ümitlerimiz.Allah'ın rahmet kanadının altında buluşacak bir gün ellerimiz:(:(:(.
ALINTIDIR..B)B)B)B)B)

mihribah

Kayıtlı Kullanıcı

süper bir yazı allah bu dünyada başörtümüzle rahatsız edilmeden dolaşacağımız okuyacağımız günler nasip etsin inşaallah bende başörtüsü sorunu yüzünden okuyamadım ama kızım okur inşaallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt