Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİR BAKIŞ…BİR GÜLÜMSEME…BİR RANDEVU…VE BİR BULUŞMA…VE İBRETLİK SONLAR!!! - B (1 Kullanıcı)

naseem_alrahmah

Kayıtlı Kullanıcı
BİR BAKIŞ…BİR GÜLÜMSEME…BİR RANDEVU…VE BİR BULUŞMA…VE İBRETLİK SONLAR!!! - B

Bu yazı Fadilet eş-şeyh Nebil el-Avadi nin sitesi olan emanway.com dan alınarak hakyolu.wordpress.com sitesi için Seda Ş.tarafından tercüme edilmiştir.

Fadilet eş-şeyh Nebil el-Avadi anlatıyor: ‘’Bu geceki dersimizin adı ‘’Bir aşk hikayesi ‘’

Sizlere bazı olaylar anlatacağım ,insanların gerçeklerini,nasıl yaşadıklarını öğrenmeniz için….’’ : Bir keresinde telefonum çaldı….

Bir kız hem ağlıyor hem konuşuyor:

-Şeyh ben korkuyorum…

-Neyin var?Ne oldu?

-Beni tehdit ediyor…

-Kimmm?

3 seneden beri tanıştığım bir genç…Ne annem biliyor nede babam,cep telefonum var istediğim gibi konuşuyorum…

-Arkadaşın mı?

-Evet…

-Onu seviyor musun?

-Ona tutkundum…Bana evlilik vaat ediyordu…Onun için bütün görücüleri reddettim…(diyordu ki) sabret çalıştıktan sonra… sabret biraz paraya sahip olduktan sonra…Günler geçtiiiii de geçtiii…

-Eminim…paralarını da kaybettin…

-(kız ağlamaya başladı)vallahi ya şeyh paraları harcadım, kaybettim(sürekli cep telefonuyla konuşuyor çünkü)

-ve zamanınıda boşa harcadın,kaybettin…

-evet,vallahi…hatta eğitimimde başarısız oldum… birgün kapımı çalsın diye onu bekliyordum…

-Peki şimdi…Ne oldu?

-Onun yalancı olduğunu fark ettim.

-Nasıl?

-Benden başka kız arkadaşları,aşıkları olduğunu fark ettim….Hepsinede evlilik vaat ediyordu…

-Pekiiii…şimdi!!!

-Şimdi kim benim kapımı çalsın…Yaşım büyüdü,ömrüm geçti….

Sahte bir aşk hikayesiii….sonu yıkım…..

Başka bir aşk hikayesi….

Ergenlik çağındaki bir genç…

Bozuk bir grupla tanıştı onlarla yolculuk etmeye başladı…Yolculuklarının birinde bir kızla tanıştı… onu sevdi…kızda onu sevdi…

İlk başta söz…ilk başta cilve…ilk başta beraber oturmalar…ilk başta bişey olmadı!!!

Ergen genç ilk defa bir kızla tanışıyordu…İlk defa bir insanın kalbini aşk dolduruyorsa….TAMAM!!!…

Çünkü önceden tecrübe etmedi…bunun şeytanın adımlarından bir adım olduğunu anlayamadı…

Günler geçti… Birgün kızla birlikte bir odada baş başa kaldı…Kız çok kolay bir şekilde !!! ‘’ hadi’’ dedi…

Genç: Neeeee!!!

Kız: Aklına geleni yap!Sen bunu istemiyor musun?İstedigini yap!!!

Genç diyor ki: ‘’ Korktum’’ Onu ne korkuttu? …

Diyor ki: Allah ı hatırladım… İman hala kalbinde….imanı hala yaşıyor…

-’’Allah tan korktum ve kıyamet gününü hatırladım…Allah’ın heybetini düşündüm.

O sırada kız’’ neyin var? Niye ilerlemiyorsun?’’ Diye sordu….’’Neden bir şey yapmıyorsun?’’ dedi…

dedim ki: -yapamam .

neden? diye sordu .

Genç ona yalan söylemek istedi ve ‘’ben hastayım’’ dedi.Kurtulmak istiyordu..

Kız ne hastalığın var? Diye sordu. Kızın korkması için aids hastası olduğunu söyledi…

Genç anlatıyor…Kız güldü…Neden gülüyorsun dedim…boşver dedi…dedim ki : ben aids hastasıyım!!!!!ve aids bulaşıyoR!!!!

Dedi ki : boşver ben 3 seneden beri AİDSLİYİM!!!!!!!!! ( Akıbeti düşünün; eğer genç Allahtan korkmayıp bu fiili yapsaydı sonu facia olacaktı!!!!)

Şeyh Nebil : ’Bir aşk hikayesi…sonu facia…dünyada yıkım ve facia…sonra azap ve ölüm…

Sonra kabirde ne olacak Allah bilir…Rasullullah(s.a.v) onları yani zinakarları ateşten fırınlar içinde gördü…

Ey kardeşim! Helal kolay…Helal güzel!!!…Kardeşim evlen ve bu işi bitir…Şehvetini evlilikle teskin et…

Ey dostlar!! Ey anneler!! Durumu kolaylaştırın, basitleştirin…İnsanlar evlenmek istiyor!!!…İnsanlar şehvetini gidermek istiyor!!!…

Bu zamanda insanlara her yönden haramlar yöneltilmiş durumda…

Televizyonda,sokaklarda,otobüslerde,arabalarda,dergilerde,gazetelerde,bluetooth ta…

Her yerde…Sonra insana diyorlar ki: ‘’YASAK! YASAK! YASAK! YASAK! YASAK!!!!!!!!

‘’ Din adamları geliyor diyorlar ki: ‘’HARAM! HARAM! HARAM! HARAM! ‘’ ve genç patlıyor!!!!…

Nefes almak istiyor…evliliği istiyor…iffet istiyor…temizlik istiyor…

Yine bir yaşanmış olayı anlatayım.

Bir genç e-maille başından geçenleri bana yazdı.

Diyor ki: ‘’Birgün bir kafede oturuyordum.Birden kafeye daha önce gözümün görmediği güzellikte bir kadın girdi.

Hayatımda onun gibisini görmedim…Ona bakıyordum oda bana bakıyordu… gözler konuşuyordu….

Bir bakış…bir gülümseme…bir randevu…ve bir buluşma…

Kafeden çıkarken onu takip ettiğimi biliyordu,beni çağırdı ve telefon numarasını verdi.

Genç diyor ki: ‘’O gece benim en mutlu gecemdi’’(…En mutlu gece…Beğendiği kız ona numarasını verdi!!!)

Günler geçti…onunla telefonda konuşuyordum…bir kere..iki kere…üç kere ve daha fazla…ama maalesef onun yaşça benden daha büyük olduğunu fark ettim…

Ama güzelliği yaşını kapatıyordu… (Şeyh Nebil ‘’İnsan severse…tamamdır…kusur yoktur) onunla saatlerce konuşmaya başladım…

Zengin olduğunu fark ettim…malları vardı….ve boşanmış bir kadın olduğunu öğrendim… (Çok kolay… kolay ulaşılabilecek bir kadın….her seferinde daha basit bir şey keşfediyordu…ve sonunda ona tutuldu…) genç devam ediyor: ‘’Bir keresinde benim ticarette ona yardımcı olmamı istedi… tamam dedim…

Şu ülkeye git ve bana malları getir…Ama şu adrese git oraya gittiğinde insanlar sana ne yapman gerektiğini anlatacaklar…dedi….çok sevindim…Başka bir ülkeye gidiyordum…hayallerim gerçekleşiyordu….belirlenen otele gittiğimde bir kişi kapıyı çaldı kapıyı ….açtım ki o!!!bu o kızdı!!!

Genci kandırmıştı…mesele ticaret veya başka bir şey değil haramın ta kendisiydi…

Allah buyuruyor ki: ‘’Ey iman edenler!Şeytanın adımlarına uymayın.’’

Şeytanın adımları…..Genç diyor ki…haramı ilk defa işledim…sonra bir kere…sonra bir daha…. ‘’ Zinaya yaklaşmayın. Zira o, bir hayasızlıktır ve çok kötü bir yoldur’’ İsra 12 ….bütün kalbim bu kızla doluydu…

Aylar geçti ve ben bu hal üzereyim….birgün erkek kardeşimle birlikte arabada gidiyorduk…araba ters dönüp üzerimize devrildi…Bana bir şey olmadı ama kardeşimin durumu kötüydü…ambulans çağırıp hastaneye götürdük….

Şimdi bütün kaygım kardeşim olmuştu,kardeşim gözlerimin önünde ölebilirdi…doktor acil kısmından çıktığında hemen acil kan lazım bekleyemeyiz dedi..sen kimsin? diye sordu…kardeşiyim dedim…kan grubumu sordu söyledim…

Kardeşin ölmeden önce çabuk ona kan ver dedi…kan alımından önce kan tahlili yaptılar…Doktor geldi senin kanının nakledilmesine izin veremeyiz dedi…

Niye? Kardeşim ölmek üzere dedim….sonra ….sonraaaa konuşuruz başka kan istiyoruz dedi…şaşırdım…

Başka bir kan buldular ve kardeşimi kurtardılar…Kardeşim ölümden kurtuldu…Daha sonra doktora gittim…’’Neden kanımı kabul etmediniz?’’ diye sordum:’’ Sen hastasın ‘’dedi.

‘’Nasıl yani ‘’dedim….Senin kanın aids virüsüyle kirlenmiş…sen aidslisin dedi… .(Yani İdam!!!! İdam değil!!!İdam daha merhametlidir.Filmleri,sinemaları,dizileri takip edenler!!!Siz bir aidslinin nasıl öldüğünü anlatan bir film izlediniz mi? HAYIR!!!Çünkü onlar biliyorlar ki bir aidslinin ölümüne kadar geçirdiği merhaleleri gösterseler şehvetlerine uyanların yarısı bu yoldan döner…ama insanları korkutmak istemiyorlar…insanlara bir aidslinin cüz’i bir delilik merhalesi geçirdiğini söylemiyorlar…deli oluyor,kendine geliyor ,düzeliyor sonra yine deliriyor yine kendine geliyor…Öyle bir baş ağrısına tutuluyor ki dünyadaki hiçbir ağrı kesici bu baş ağrısına fayda etmiyor.Öyle bir dereceye ulaşıyor ki sanki canı çıkıyor,derileri kesiliyor….ilk önce cüz’i sonra tamamen felç oluyor…sonra deliriyor…her şeyi yapıyor…bu hali aylarca devam ediyor ve en sonunda Allah azze ve celle canını alıyor.Ne ölüyor!Ne yaşıyor!İşte bu aids hastası!!!!)

Genç devam ediyor: ‘’Onu(kadını) aradım.Üzgündüm ve korkuyordum…Biliyor musun ben hastayım dedim…Ne hastası dedi..

Ben Aids hastasıyım dedim.Kahkaha attı!!!!Neden gülüyorsun dedim…Sen’’ KURBANLARIMDAN BİRİSİN!!!!!’’ dedi….

-Nasıl yani????

-Sadece sen değilsin!!!Seneler önce bana bir genç aids virüsü bulaştırdı ve sonra… karşılaştığım her gence bu hastalığı bulaştırmaya ahd ettim…

‘’ Ve onlar ki, iffetlerini korurlar; Ancak eşleri ve ellerinin sahip olduğu hariç. (Bunlarla ilişkilerden dolayı) kınanmış değillerdir.’’Mu’minun Suresi 4*5’’

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİR BAKIŞ…BİR GÜLÜMSEME…BİR RANDEVU…VE BİR BULUŞMA…VE İBRETLİK SONLAR!!!

emeğine sağlık kardeşim Allah razı olsun

yaren_naz

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun, Rabbim bizleri nefsimize yenik düşürmesin....:(

naseem_alrahmah

Kayıtlı Kullanıcı

Amin Allah sizlerden de razı olsun...

Bu arada sitede görevli olan arkadaşlar forumda bu yazının bir altında da başlıksız olarak aynı yazı var onu silebilirsiniz...yanlışlıkla başlıksız olarak yollamıştım da:)

serkan390

Kayıtlı Kullanıcı

Alllah (cc) razı olsun bence çok güzel bi çalışma olmuş... Allah'a emanet olun

yeniceri_58

Kayıtlı Kullanıcı

abawwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww yandkı desene :eek:

Lonqinq_Roses

Kayıtlı Kullanıcı
RE: =(

RE: =(

Allah kmseı kötu yoLa dşürrmesN Hepsi ißret aLınacak derEcede HikayeLerdır Fakat qeNçlik bu yoLda iLErLior Allah ısLah etsn:(:(:(:(:(

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm Rahman razı olsun emeğinize sağlık selam ve dua ile...

latifee

Kayıtlı Kullanıcı

Nefs insan için en tehlikeli yol olsa gerek Allah"ım bu duruma kimseyi düşürmesin nefsimize uydurmasın inşallah

adl

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH doğru yoldan ayırmasın.herşeyi helalinden versin.amin.ALLAH SENDEN RAZI OLSUN GENÇLERİ BİLGİLENDİRDİĞİN İÇİN

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardesim.:T. ellerine saglık güzel bir paylaşım. selametle.

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM doğru yoldan ayırmasın selametle.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşin ölmeden önce çabuk ona kan ver dedi…kan alımından önce kan tahlili yaptılar…Doktor geldi senin kanının nakledilmesine izin veremeyiz dedi…

Niye? Kardeşim ölmek üzere dedim….sonra ….sonraaaa konuşuruz başka kan istiyoruz dedi…şaşırdım…

Başka bir kan buldular ve kardeşimi kurtardılar…Kardeşim ölümden kurtuldu…Daha sonra doktora gittim…’’Neden kanımı kabul etmediniz?’’ diye sordum:’’ Sen hastasın ‘’dedi.

‘’Nasıl yani ‘’dedim….Senin kanın aids virüsüyle kirlenmiş…sen aidslisin dedi… .(Yani İdam!!!! İdam değil!!!İdam daha merhametlidir.Filmleri,sinemaları,dizileri takip edenler!!!Siz bir aidslinin nasıl öldüğünü anlatan bir film izlediniz mi? HAYIR!!!Çünkü onlar biliyorlar ki bir aidslinin ölümüne kadar geçirdiği merhaleleri gösterseler şehvetlerine uyanların yarısı bu yoldan döner…ama insanları korkutmak istemiyorlar…insanlara bir aidslinin cüz’i bir delilik merhalesi geçirdiğini söylemiyorlar…deli oluyor,kendine geliyor ,düzeliyor sonra yine deliriyor yine kendine geliyor…Öyle bir baş ağrısına tutuluyor ki dünyadaki hiçbir ağrı kesici bu baş ağrısına fayda etmiyor.Öyle bir dereceye ulaşıyor ki sanki canı çıkıyor,derileri kesiliyor….ilk önce cüz’i sonra tamamen felç oluyor…sonra deliriyor…her şeyi yapıyor…bu hali aylarca devam ediyor ve en sonunda Allah azze ve celle canını alıyor.Ne ölüyor!Ne yaşıyor!İşte bu aids hastası!!!!)

Genç devam ediyor: ‘’Onu(kadını) aradım.Üzgündüm ve korkuyordum…Biliyor musun ben hastayım dedim…Ne hastası dedi..

Ben Aids hastasıyım dedim.Kahkaha attı!!!!Neden gülüyorsun dedim…Sen’’ KURBANLARIMDAN BİRİSİN!!!!!’’ dedi….

-Nasıl yani????

-Sadece sen değilsin!!!Seneler önce bana bir genç aids virüsü bulaştırdı ve sonra… karşılaştığım her gence bu hastalığı bulaştırmaya ahd ettim…

Allah razı olsun..
Mevla ders alabilmeyi nasip etsin..
Selam ve dua ile...

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Ne kadar kötü, kız-kadın güzel oldu mu insanlar her şeyi unutuyor!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt