Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir babadan oğluna / kızına (1 Kullanıcı)

tuana_39

Kayıtlı Kullanıcı
BİR BABADAN OĞLUNA / KIZINA
Canım oğlum / kızım... Benim yaşlandığımı düşündüğün gün (ki yaşlı olmayacağım) sabırlı ol lütfen ve beni anlamaya çalış. Yemek yerken üstümü kirletirsem lütfen sabırlı ol. Sana bir şeyler öğretmek için seninle ilgilendiğim günleri hatırla... Seninle konuşurken, aynı şeyleri bin kere tekrarlıyorsam sözümü kesme. Beni dinle. Sen küçükken, uyuyana kadar sana aynı hikâyeyi bin defa tekrar tekrar okumak zorunda kaldığımı hatırla. Banyo yapmak istemediğimde beni utandırma ya da azarlama... Seni banyoya götürmek için icat ettiğim küçük yöntemlerimi ve oyunlarımı hatırla...
Yeni teknolojiler karşısındaki cahilliğimi görürsen bana zaman tanı; beni yüzünde alaycı bir gülümsemeyle izleme...
Bazı zamanlarda unutkan olursam yahut konuşmalarımızda ipin ucunu kaçırırsam lütfen hatırlamam için gerekli zamanı bana tanı; hemen sinirlenme... Çünkü asıl önemli olan senin yanında olabilmem ve beni dinliyor olmandır.
Ben sana bir sürü şeyi nasıl yapacağını gösterdim. İyi yemek yemeği, iyi giyinmeyi... Yaşamı göğüslemeyi... Yaşlı bacaklarım yürümeme izin vermediğinde bana elini ver. Tıpkı; benim sana ilk adımlarını atarken verdiğim gibi.
Ve bir gün artık daha fazla yaşamak istemediği; ölmek istediğimi söylediğimde bana kızma. Bir gün beni anlayacaksın. Yaşamın; zevk alma değil, artık idareten yaşama yaşı olduğunu anlamaya çalış.
Hatalarıma karşın hep senin için iyi olanı gerçekleştirmeye ve senin yolunu hazırlamaya çalıştım...
Senin yanında olduğumda üzgün, kızgın ya da güçsüz hissetme kendini. Benim yanımda olmalısın. Beni anlamalısın ve bana yardım etmelisin. Yürümeme, yolumu sabır ile sevgi ile bitirmeme yardımcı ol... Benim için yaptıklarını ya bir gülümseme ya da senin için her zaman taşıdığım çok derin sevgiyle ödeyebilirim ancak. Seni çok seviyorum ve hep seveceğim; bunu sakın unutma... BABAN

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
Hayat böyle işte,,

çocukken ailemizin yardımları ile yetişiriz, hep muhtaç olan bizizdir..

büyürüz, başımızın çaresinede bakabiliriz,,

ama artık anlamayız , büyüklerin ihtiyaçlardan sıkılırız hiç çocuk olmamışız! psikolojisini yaşarız

ama düşünmeyiz,

SÜREKLİ İLERLİYORUZ... ZAMANLA BERABER...

ALLAHA EMANET OLUNUZ

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim Eline Gönlüne Sağlik Allaha Emanet Ol Kardeşim

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,Allah razı olsun.çok güzel ve çok önemli bir konu bu.yaşlılık zor bir dönem belki ama herşeyde olduğu gibi bu duruma sabr göstermek de evlatların yapması gereken tek şey.inşaAllah anne ya da babasına ya da herhangi bir büyüğne bakmak durumunda olan herkes gereken sabrı gösterir.amin
Allah'a emanet olun.

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Allah(c.c.)razı olsun çok güzel ve kıymet bilebilmek için vesile olacak bir paylaşımdı..ne acı değil mi onlar bizlere geceli gündüzlü bakmaktan kaçınmıyorlar,yorulmuyorlar,usanmıyorlar ama bizlerin yaptığına bakalım bi de..o halleriyle ya bir huzurevinde soluklarını alıyorlar,ya da cıvıl cıvıl bir parkta buruk halde kalıyorlar bir başlarına..kıymet bilenlerin hakkına girmeyelim ama onların sayısı çok az..çoğunluk unutanlardan oluşuyor malesef..ne zaman böyle bir yazı okusam içim cız ediyor,çok üzülüyorum..parklarda,yollarda gördüğüm yaşlıların o hüzünlü halleri geliyor gözümün önüne..ne demeli Rabbim kıymet bilenlerden ve teşekkürü edebilenlerden eylesin bizleri inşaAllah..Allah(c.c.)razı olsun bü güzel paylaşım için..hayırlı akşamlar..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt