Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir ask mektubu (2 Kullanıcı)

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı
Erzurumlu Ibrahim Hakki Hazretleri'nin Istanbul'da iken, dört esine ayri ayri gönderdigi mektuplarindan kücük esi Zeliha Hanim'a yazdigi mektup:

Ve izzetli, hürmetli, akilli, gayretli, sefkatli, güzel yüzlü, sirin sözlü, melek huylu, celebi kollu, nâzik belli, sirin yildizli, has ve talihim, oglum annesi. gönlüm cânânesi, inci tânesi hatunum ve hanimim kücük kadin Zeliha hatun huzuruna:

Candan selamlar ve gönülden dualar edip, ol mülayim hatrin kat kat sual ederiz. Allah'in birligine emanet veririz.

Benim kücük kadinim, benim emektarim. Ne keyiftesin, ne haldesin ne demdesin? Neyliyorsun, ne isliyorsun? Iyi misin, hos musun? Allah muínin (yardimcin) olsun. Kendin usak (kücük) iken usak hizmetine düstün. Allah emeklerini zayi etmesin, seni bana bagislasin. Bir dahi dünya gözü ile görüsmek müyesser eylesin: âmin!

Aceb cihanda senin gibi var midir? Zeliham! O tatli canini seveyim, o tatli bakislarini sveyim. Hic fikrimden gitmezsin. Böyle âyân gönlümde durursun. Masallah, masallah! Benim nazli asikim, senin icin yollarda ve Istanbul'da besteler yaziyorum, ögreniyorum ki, insallah gelende seninle ses sese verelim de cok türlü besteler, güzel kitaplar okuyalim. Allah Tealâ'ya asik olalim, safalar edelim.

Bir kücük kadin gördüm, hemen sana benzettim. Selam-sabah ettim. Sesi dahi sana benzerdi. Senin hatrin icin sokak ortasinda ona yarenlik edip ahvalini sordum. Bir ihtiyar kocasi varmis, zindanda, ona ekmek götürmüs. On kurus borcunu verip onu halâs edip sevabini sana bagisladim.

Allah Tealâ senden razi olsun. Zira ben senden yer-gök dolusu raziyim. Allah Seyh Osman'i bize bagislasin, amin! Ve cümle kücük kadinlar sana kurban olsun! Ve büyük kadinlar bacilarina kurban olsun! Benim hakkimda siz bana dünya yetersiniz.
Hak Tealâ dördünüzü bana dünyada bagislasin ve ahirette Firdevs-i Âlâda dahi sizi bana versin. Amin, ya Erhame'r-Râhimin...

Bu ask mektubu cok hosuma gitti sizlerle paylasmak istedim. Aarada sevgi saygi cok güzel. Insallah bizlerede öyle asklar nasip olur.... AMIN!!!

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bir ask mektubu

allah razı olsun...selametle..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Nekadar güzel eşine yaptığı dua inş eşlerimizde bize böyle dua ederler Selam ve dua ile :D:D:D

ebe78

Kayıtlı Kullanıcı

B) NE GÜZEL .YAZDIĞI MEKTUP TA NE HOŞ DUA EDİYOR.BÖYLE EŞLER BULANMAZ .ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZELDİ.YÜREĞİNE SAĞLIK.B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun çok hoş sözler sarfetmiş:) bizimle paylaştığın için sağol kardeşim selam ve dua ile...

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı

ÇOK GÜZEL BİR MEKTUP RABBİM TÜM İNANANLARA SEVMEYİ VE SEVİLMEYİ NASİP ETSİN. B)

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

zynp_rukiye yazdı:
Allah razı olsun çok hoş sözler sarfetmiş:) bizimle paylaştığın için sağol kardeşim selam ve dua ile...

Cok hosuma gitti bu ask mektubu sizlerle paylasmak istedim begendinize cok sevindim. Allah sizlerdende razi olsun. Dualarda bulusmak uzere.B)

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

:) Zaman ayirip okudugunuz icin veyurekten amin dediginiz icin Allah razi olsun hepinizden.

Betul37

Kayıtlı Kullanıcı

ne guzel bir ask hikayesi
ALLAH insallah bizleri buna benzeyen mektuplari okutmayi nasip eylesin

deryam

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)emeğine sağlık güzel bir paylaşım.ALLAH razı olsun.sevgi karşılıklı olunca daha bi güzel ALLAH hepimize böyle sevgiler nasip etsin amin.selam ve dua ile.B)B)B);)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt