Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bilirmisiniz ? babalarda aglar... (2 Kullanıcı)

Mekarim-i Ahlak

Kayıtlı Kullanıcı
Hic birimiz hayatta en cok Babamizi sevemedik.
Daha dogrusu Babaya duymamiz gereken sevgilerin önüne daima baska sevgiler gecti.
Erteledik sevgimizi ve yetiskin oldugumuzda da utandik Babaya sevgimizi söylemeye, kabullenmeye. Babamizi cok sevmis olabiliriz ancak Babamiz hayatta iken degil.

Ya Babamizi kaybedince onun yoklugunun acisi bize ögretti Baba sevgisini ya da biz Baba olunca anladik baba yüreginin ne demek oldugunu.
Kizlar el ocagina gidince anladi baba ocaginin kadrini baba kucaginin sicakligini.

Babalar pek anlasilmadi yavrularinca ya da nedendir bilinmez daima yanlis anlasildi. Gelenek Babalara bebeklerini kucaklarina alip koklaya koklaya öpmesini sevmesini yasakladi kinadi.

Bizler uyurken bir hirsiz gibi sokulup öpebildiler ancak. Aglamalari yasakti babalarin. Duygulari sindirilmis yada dogustan yürekleri dondurulmustu.
Suskun bir teslimiyete mahkum edilmislerdi adeta. Yitik hazinelerimizdi onlar.

Aglama bu günler gelirde gecer Babam
Aglama bu dertler elbet biter Babam
Ocaksiz köylerimde dumanlar biter
Ben yandim sen yanma Allah askina Babam

Kimi Anneler icin "Aksam Baban gelsin yaramazligini söyleyecegim" diye cocuklari korkutmaya yarayan varliklardi yada aksama kadar calisip bir sekilde eve eli dolu gelmeye yarayan is güzar adamlardi. Kimi annelerde babalarimizi oldugu görebilmemizi engelleyen perdelerdi.

Toplumsal degerler ne adinadir bilinmez. Babalar ile evlatlar arasindaki duygusal baglar arasina duvar örmüstü, yetismekte olan cocuklar da aradiklari sevgiyi annelerinde bulmaya calisirlardi. Annelerine her seylerini söyleyip paylasirlardi da is Babalarina gelince ürkek bir ceylan gibi suskun kalirlardi.
Cep harcligi dahi bablardan istenemeyip araya sefeatci olarak anneler sürülürdü ortaya. Tabi Babalarda her seyi en son duymak gibi bir talihsizligi yasarlardi isteselerde istemeselerde.

Babalar buzdolabinin icindeki lambalar gibidir buzdolabinin kapagini acmadikca icerisini gormemizi saglayan lambalarin varliginin farkina bile varmayiz. Ic dünyalarini oldugu gibi görmekte acemilik cektigimiz babalarimiz nedense pesin hükümlerle ön yargilarla anlamaya calisiriz.
Gün olur yargisiz infaza tutariz babayi.

Yüce Islam dininin babalara verdigi kutsal degeri babalarin elinden alan yozlasmis kültürler neslin mayasini sekillendiren baba bilincini koflastirmaya calismistir...

Babaya gereken muhabbet ve hürmeti "geri kafalilik" olarak niteleyen ve maneviyatimizi dinamitleyen yoz kültüre karsi baba imajinin Ayet ve Hadis isiginda yeniden diriltmeye mecburuz.

Sokakta cocuklara oyun oynayan, oyunlari bozulmasin diye namazini uzun tutan, namaz kilarken sirtina cikan cocuklara, ses cikartmayan bacaklarinin arasini acip cocuklarinin hareketlerini kisitlamayan, aglayan cocugunu sesine dayanamayip namazini acilen bitiren ve cocugunun derdini soran bir

Peygamberin Örnekligindeki Baba imajini evrenin her bölgesinde ki yetim Yüreklere yansitmak misyonumuz olmalidir.
Nasil bir Baba sorusunun cevabi Hz. Muhammed (sav) gibi bir Baba olmalidir...

alinti

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylaşım bende aynı yazılanlar gibi hiç bir zaman babamla yakın olamadım bir kere bile babama sarılıp babacım diyemedim mart 14 babamın 5 ci ölüm yıldönümü ölürken bile sarılıp bir kerecik babam hakkını helal et diyemedim o kadar pişmanımki rüyalarıma giriyo bazen hiç konuşmadan bana bakıp gidiyo neyse ya allah razı olsun şuan çok kötü oldum

Mekarim-i Ahlak

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim inan okurken gözümden yaşlar nasıl aktı.:A
çok ama çok üzüldüm yazdıklarınıza.
dediklerinize bende çok uzak değilim aslında.:A

selam ve saygılarımla.

çok güzel bir paylaşım bende aynı yazılanlar gibi hiç bir zaman babamla yakın olamadım bir kere bile babama sarılıp babacım diyemedim mart 14 babamın 5 ci ölüm yıldönümü ölürken bile sarılıp bir kerecik babam hakkını helal et diyemedim o kadar pişmanımki rüyalarıma giriyo bazen hiç konuşmadan bana bakıp gidiyo neyse ya allah razı olsun şuan çok kötü oldum

afakisevda

Kayıtlı Kullanıcı
Nasıl bir Baba sorusunun cevabı HZ. MUHAMMED (S.A.V) gibi bir Baba olmalıdır...

Selamün Aleyküm hayırlı akşamlar emeğinize yüreğinize sağlık çok güzel bir yazı beğenerek okudum RABBİM razı olsun

SELAM ve DUA ile kalın ALLAHA EMANET OLUN

Mekarim-i Ahlak

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam kardeşim.

yazan kardeşimizin yüreğine sağlık.

selam ve saygılarımla.mevlama emanet olun.

Nasıl bir Baba sorusunun cevabı HZ. MUHAMMED (S.A.V) gibi bir Baba olmalıdır...

Selamün Aleyküm hayırlı akşamlar emeğinize yüreğinize sağlık çok güzel bir yazı beğenerek okudum RABBİM razı olsun

SELAM ve DUA ile kalın ALLAHA EMANET OLUN

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum

COK GUZEL BIR PAYLAŞIM IZIN VERIRSENIZ ILAVE ETMEK ISTERIM

BEN NICE BABALAR GORDUM COCUĞUN BIR SACININ TELINE BILE ZARAR GELMESINI ISTEMEYEN.......

AMA.....NICE BABALARDA GORDUM COCUĞUNU HIÇ DUŞUNMEYEN......
NE YAZIK KI GUNUMUZDE BU TUR BABALAR COK FAZLA
ISTERDIM KI BUNUN TAM TERSINI YAZAYIM AMA NE YAZIK KI YAZAMIYORUM.....

COCUĞUNU ARAMAYAN SORMAYAN USTELIK UZEN BABALAR O KADAR COK KI BENIM SINIFIMDA BILE DOLU.....:(

HEP ANNELER SAHIP CIKIYOR FEDAKARLIĞI YAPAN HEP ANNELER.......

MERAK EDIYORUM BILGIM YETERSIZ BU KONUDA DININ BU INSANLARIN GUNAHI OLMUYOR MU COCUĞUNU ARAYIP SORMAMAK........

KENDI NEFSI ICIN COCUĞUNU TERK ETMEK NE KADAR DOĞRU...
AĞLAYAN COCUKLAR BIRAKMAK PEŞINDEN

ALLAH BU GOZ YAŞLARININ HESABINI SORMAYACAK Mı?

ANNE NE YAPIYOR?BABANIN ACTIĞI YARALARI SARMAYA CALIŞIYOR KENDI BILDIĞINCE......

BEN ILAHI ADALETE INANIYORUM

BENIM BABAM 73 YAŞINDA ILKOKUL MEZUNU ALLAHIMA ŞUKURLER OLSUN BOYLE BIR BABAYI BANA NASIP ETTIĞI ICIN.....
BEN ŞANSLILARDANIM DIYE DUŞUNUYORUM AMA ŞANSIZLAR O KADAR COK KI

BAZEN ŞOYLE DIYORDUM ACILARI GORUNCE

ALLAHIM O BABANIN KALBINE NUR VER KI BEN NASIL BABAYIM DIYE VICDANEN RAHATSIZ OLSUN DIYE.....

DOĞRU MU BILEMIYORUM...
VE NE YAZIK KI

OKUMUŞ INSANLAR BU KONUDA DAHA EGOIST

ALLAH ANNELERIN YARDIMCISI OLSUN
ALLAH HAYIRLI BABA NASIP ETSIN COCUKLARA AMIN

Mekarim-i Ahlak

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam.

çok haklısınız.hepsinin tektek hesabı şüphesiz verilecektir.

mevlam islah etsin.

halimiz çok zor.nasipsizlik.gaflet.daha nedenebilir ki?

selam ve saygılarımla.yorumlarınız için teşekkür ederim.:gulegule

selamunaleykum

COK GUZEL BIR PAYLAŞIM IZIN VERIRSENIZ ILAVE ETMEK ISTERIM

BEN NICE BABALAR GORDUM COCUĞUN BIR SACININ TELINE BILE ZARAR GELMESINI ISTEMEYEN.......

AMA.....NICE BABALARDA GORDUM COCUĞUNU HIÇ DUŞUNMEYEN......
NE YAZIK KI GUNUMUZDE BU TUR BABALAR COK FAZLA
ISTERDIM KI BUNUN TAM TERSINI YAZAYIM AMA NE YAZIK KI YAZAMIYORUM.....

COCUĞUNU ARAMAYAN SORMAYAN USTELIK UZEN BABALAR O KADAR COK KI BENIM SINIFIMDA BILE DOLU.....:(

HEP ANNELER SAHIP CIKIYOR FEDAKARLIĞI YAPAN HEP ANNELER.......

MERAK EDIYORUM BILGIM YETERSIZ BU KONUDA DININ BU INSANLARIN GUNAHI OLMUYOR MU COCUĞUNU ARAYIP SORMAMAK........

KENDI NEFSI ICIN COCUĞUNU TERK ETMEK NE KADAR DOĞRU...
AĞLAYAN COCUKLAR BIRAKMAK PEŞINDEN

ALLAH BU GOZ YAŞLARININ HESABINI SORMAYACAK Mı?

ANNE NE YAPIYOR?BABANIN ACTIĞI YARALARI SARMAYA CALIŞIYOR KENDI BILDIĞINCE......

BEN ILAHI ADALETE INANIYORUM

BENIM BABAM 73 YAŞINDA ILKOKUL MEZUNU ALLAHIMA ŞUKURLER OLSUN BOYLE BIR BABAYI BANA NASIP ETTIĞI ICIN.....
BEN ŞANSLILARDANIM DIYE DUŞUNUYORUM AMA ŞANSIZLAR O KADAR COK KI

BAZEN ŞOYLE DIYORDUM ACILARI GORUNCE

ALLAHIM O BABANIN KALBINE NUR VER KI BEN NASIL BABAYIM DIYE VICDANEN RAHATSIZ OLSUN DIYE.....

DOĞRU MU BILEMIYORUM...
VE NE YAZIK KI

OKUMUŞ INSANLAR BU KONUDA DAHA EGOIST

ALLAH ANNELERIN YARDIMCISI OLSUN
ALLAH HAYIRLI BABA NASIP ETSIN COCUKLARA AMIN

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeşim bu yazılanlara katıldığımı söyleyemicem. Benim babamla aram çok iyiydi durmadan öperdim onu ve şimdi onu öpmeyi çok özlüyorum. Onu herkes çok severdi Allah rahmet eylesin. AMİN. Benim babam o kadar iyiydi ki öğrencileri ona baba diye hitap ederdi. ALLAH SABIR VERSİN. ONU ÖYLE ÖZLEDİM Kİ...
SAYGILAR...
ALLAH'A EMANETSİNİZ.

Aglama bu günler gelirde gecer Babam
Aglama bu dertler elbet biter Babam
Ocaksiz köylerimde dumanlar biter
Ben yandim sen yanma Allah askina Babam

Mekarim-i Ahlak

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam kardeşim.

mevlam rahmet eylesin.

anlaşılan burada siz kardeşlerimin yazdıklarını okudukça yüreklerimiz acıyacak.

selam ve saygılarımla.:gulegule

Selamun aleyküm kardeşim bu yazılanlara katıldığımı söyleyemicem. Benim babamla aram çok iyiydi durmadan öperdim onu ve şimdi onu öpmeyi çok özlüyorum. Onu herkes çok severdi Allah rahmet eylesin. AMİN. Benim babam o kadar iyiydi ki öğrencileri ona baba diye hitap ederdi. ALLAH SABIR VERSİN. ONU ÖYLE ÖZLEDİM Kİ...
SAYGILAR...
ALLAH'A EMANETSİNİZ.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Roses Kardeşim Sozum Hepsine Kesinlikle Değil
Uzerinize Alindiysaniz Eğer Ki Kalbinizi Kirdiysam Ozur Dilerim
Ben Sadece Cevremde Gorduklerimi Soyledim....
Isterdim Ki Cocuklar Babalarindan Bahsederken Ağlamasinlar Uzerinize Alinmayin

Baba Hakki Deniliyor

Boyle Kotu Dediğim Babalarin Hakki Oluyor Mu Acaba?

Allaha Emanet Olun

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam kardeşim.

mevlam rahmet eylesin.

anlaşılan burada siz kardeşlerimin yazdıklarını okudukça yüreklerimiz acıyacak.

selam ve saygılarımla.:gulegule

ALLAH RAZI OLSUN. EKSİK OLMA İNŞALLAH KARDEŞİM. ŞİMDİ BABAMA OLAN ÖZLEMİMİ ANLATSAM BU SİTEDEKİ HERKESİN AĞLAMASI GARANTİ. AMA CANINIZI SIKMAK İSTEMİYORUM KENDİ SORUNUMLA. ALLAH KİMSEYE GÖSTERMESİN. AMİN. KADERDE VARMIŞ BABASIZ BÜYÜMEK NE YAPALIM. PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER. AİLEMİZİN KIYMETİNİ İYİ BİLELİM ZİRA ; ELLERİMİZDEN BİR KAYARLARSA TUTMAK İMKANSIZ OLABİLİR...
SELAMETLE KAL İNŞALLAH.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Mekarim I Ahlak (abi Mi Kardeş Mi Nasil Hitap Edeceğimi Bilmiyorum)

Yaziniz Tabii Ki Guzel Ama Ben Hergun Bu Babalarin Actiği Yaralari Sarmaya Calişiyorum.ve Inanin Ki Bazen Duyudorum Ki Cocuğun A Sahip Cikmamiş Ama Terfi Etmiş.....
şok Oluyorum.......
Allah Bilir Ama Hak Etmediğini Duşunuyorum...

Kesinlikle Feminist Değilim Yanliş Anlaşilmasin

Anne Hayatindan ödün Veriyor Vebaba Hayatini Yaşiyor Bu Sadece Bazilari Icin

Allah Islah Etsin

Allah Sizden Razi Olsun Tum Babalar Okusun Amin

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI OLSUN. EKSİK OLMA İNŞALLAH KARDEŞİM. ŞİMDİ BABAMA OLAN ÖZLEMİMİ ANLATSAM BU SİTEDEKİ HERKESİN AĞLAMASI GARANTİ. AMA CANINIZI SIKMAK İSTEMİYORUM KENDİ SORUNUMLA. ALLAH KİMSEYE GÖSTERMESİN. AMİN. KADERDE VARMIŞ BABASIZ BÜYÜMEK NE YAPALIM. PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER. AİLEMİZİN KIYMETİNİ İYİ BİLELİM ZİRA ; ELLERİMİZDEN BİR KAYARLARSA TUTMAK İMKANSIZ OLABİLİR...
SELAMETLE KAL İNŞALLAH.

SIZ ŞANSLISINIZ BABANIZ COK IYI BIR INSANMIŞ GUZEL ANIYORSUNUZ NE MUTLU SIZE
ALLAH CENNET NASIP EDER INŞAALLAH
PEKI YA BABASINI ANAMAYANLAR ?

Mekarim-i Ahlak

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle ''kardeşim'' demeniz tercihimdir.:)

yazdıklarınıza katılıyorum.

mevlam islah etsin.bu yükü sabırla şükrederek tek başına çeken ise mevlam kolaylık versin mükafatını nasip,kısmet eylesin.

selam ve saygılarımla.

Mekarim I Ahlak (abi Mi Kardeş Mi Nasil Hitap Edeceğimi Bilmiyorum)

Yaziniz Tabii Ki Guzel Ama Ben Hergun Bu Babalarin Actiği Yaralari Sarmaya Calişiyorum.ve Inanin Ki Bazen Duyudorum Ki Cocuğun A Sahip Cikmamiş Ama Terfi Etmiş.....
şok Oluyorum.......
Allah Bilir Ama Hak Etmediğini Duşunuyorum...

Kesinlikle Feminist Değilim Yanliş Anlaşilmasin

Anne Hayatindan ödün Veriyor Vebaba Hayatini Yaşiyor Bu Sadece Bazilari Icin

Allah Islah Etsin

Allah Sizden Razi Olsun Tum Babalar Okusun Amin

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Roses Kardeşim Sozum Hepsine Kesinlikle Değil
Uzerinize Alindiysaniz Eğer Ki Kalbinizi Kirdiysam Ozur Dilerim
Ben Sadece Cevremde Gorduklerimi Soyledim....
Isterdim Ki Cocuklar Babalarindan Bahsederken Ağlamasinlar Uzerinize Alinmayin

Baba Hakki Deniliyor

Boyle Kotu Dediğim Babalarin Hakki Oluyor Mu Acaba?

Allaha Emanet Olun

ESTAĞFİRULLAH ABLA NE DEMEK. HAKLISIN BU DEVİRDE BABALAR VURDUMDUYMAZ DAVRANIŞLAR İÇERİSİNDELER .BABALIĞIN B'SİNDEN BİLE HABERLERİ YOK... AMA BENİM BABAM BAŞKAYDI ... NEYSE ÜZMEYİM SİZLERİ. ALLAH HERŞEYİN HAYIRLISINI VERSİN. AMİN. HAYIRLI AKŞAMLAR ABLA...

Mekarim-i Ahlak

Kayıtlı Kullanıcı
mevlam yar ve yardımcınız olsun.

umarım tüm babasız yada annesiz kalmış kardeşlerimiz vazifelerini yerlerine getirerek onları zorda bırakmıyorlardır.

selam ve saygılarımla.

SELAMETLE KAL İNŞALLAH.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Nasil bir Baba sorusunun cevabi Hz. Muhammed (sav) gibi bir Baba olmalidir...

EsSelamuAleyküm Kardeşim ;
Genelde ilşkiler maalesef aynen yazdığınız gibi..
44 yaşında kaybettim Babacığımı..Bize çocuk muamelesi yapıyor diye kimi zaman hayıflanırdık..ki gel şimdi sor bana..

"Bir küçük çocuk gibi şefkatini..varlığını öyle arıyorum ki.."

Kendi çocuklarımızla ilişkilerimizi eksiklik olarak algıladığımız şeylerden.. şimdi mahrum etmemeye daha bir özen gösteriyoruz.

Sağolun..bizlere babalarımızı hatırlattınız..Babaları hayatta olan Kardeşlerimizde ilk fırsatta onlara öyle bir sarılsınlar ki..
içlerinde Allah(CC) gecinden versin ama böyle bir durumda içlerinde
"UHDE"
kalmasın inşaAllah..
Selam ve baki dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
SIZ ŞANSLISINIZ BABANIZ COK IYI BIR INSANMIŞ GUZEL ANIYORSUNUZ NE MUTLU SIZE
ALLAH CENNET NASIP EDER INŞAALLAH
PEKI YA BABASINI ANAMAYANLAR ?

ALLAH RAZI OLSUN ABLA SEN DE ÖĞRETMENSİN GALİBA ÇOK ZOR BİR MESLEK BENİM BABAMDA ÖĞRETMENDİ DEDİM YA ONA BABA DİYE HİTAP EDERLERDİ ÇOK SEVİLİRDİ ETRAFINDA. ŞİMDİ BEN DE GERİDE BIRAKTIĞI KIZINI YANİ BENİ ONA LAYIK BİR EVLAT YAPMAYA UĞRAŞIYORUM. ONA KABİRDE AZAP ÇEKTİRMEMEK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM:A. RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN. SANA DA RABBİMİZDEN SABIR DİLİYORUM ABLACIĞIM. ÇOK KIDEMLİ BİR MESLEK SEÇMİŞSİN RABBİM HER DAİM YARDIMCIN OLSUN. AMİN.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Sağol Kardeşim Uzuntum Bu Gibi Olaylarla Cok Karşilaşmam
Inan Ki Cok şanslisin Hiç Uzme Kendini Saygin Bir Baban Var Senin Hep Oyle Anacaksin
Mesleğim Benim Herşeyim
Tek Kelimeyle
Allah Bu Nu Bana Nasip Ettiği Icin şukurler Olsun

Allaha Emanet Ol

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
mevlam yar ve yardımcınız olsun.

umarım tüm babasız yada annesiz kalmış kardeşlerimiz vazifelerini yerlerine getirerek onları zorda bırakmıyorlardır.

selam ve saygılarımla.

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM ALLAH KİMSEYE GÖSTERMESİN BU ACIYI. BEN ELİMDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM HER GÜN AKLIMDA ZATEN NE ZAMAN BİR BABAYLA ÇOCUK GÖRSEM ONUNLA GEÇEN HATIRALARIM CANLANIYOR GÖZLERİMDE. AĞLAMAKLI OLUYORUM . ALLAH'IN TAKDİRİ.
HAYIRLI AKŞAMLAR.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt